Zimowy Żołnierz i Falcon doczekają się serialu!

    Jakiś czas temu zastanawialiśmy się czy Bucky i Falcon otrzymają własny film. Powodów do takich spekulacji dostarczył nam Sebastian Stan, który stwierdził w wywiadzie dla Entertainment Tonight, że jest zainteresowany tego typu produkcją. Kinowe widowisko co prawda nie powstanie, jednak bohaterowie otrzymają swój serial na platformie Disney Play!

    Zagraniczne media donoszą, że Marvel we współpracy z Disneyem przymierza się do realizacji pierwszego serialu związanego z MCU, który trafi na platformę Disney Play. Bohaterami tej produkcji mają być Zimowy Żołnierz i Falcon, a za przygotowanie scenariusza ma odpowiadać Malcolm Spellman. Zdaniem redaktorów serwisu Variety, Sebastian Stan i Anthony Mackie powrócą do swoich ról jako Bucky Barnes i Sam Wilson.

    Na chwilę obecną nie wiemy jednak w jakim przedziale czasowym miałyby się rozgrywać zaprezentowane w serialu wydarzenia, ani też czego miałyby dotyczyć. Jak dobrze wiemy obaj bohaterowie spotkali się z dość nieciekawym losem po tym, jak Thanos użył pełnej mocy Kamieni Nieskończoności. Co prawda raczej mało kto wierzy, że wydarzeń tych nie da się odwrócić, jednak chwilowo ciężko wróżyć na temat formy przyszłej produkcji.

    Wiadomo jednak, że Disney nie ma zamiaru oszczędzać. Co prawda budżet nie został ujawniony, jednak mówi się o tym, że nowe seriale mają mocno konkurować z obecnie powstającymi produkcjami. Nie da się przy okazji ukryć, że akurat na tym polu jest z kim walczyć. O ile DC nie radzi sobie zbyt dobrze na rynku kinowych widowisk, to już w kwestii seriali ma sporo do powiedzenia. Najnowsza produkcja dedykowana platformie DC Universe, czyli serial "Titans" zbiera naprawdę dobre recenzje, a powiększające się uniwersum od CW ponownie zaczyna wracać do dawnej formy. Nie mówiąc już o "Gotham", którego finałowy sezon jest bardzo przez fanów wyczekiwany.

    W produkcję nowych seriali Marvela ma być mocno zaangażowany Kevin Feige. Ma to być gwarancją spójności świata, a w przyszłości może doprowadzić do pełnej integracji z kinowymi produkcjami. Obecnie spójność ta nie jest aż taka oczywista.