Znamy obsadę "The Watch" na podstawie powieści Terry'ego Pratchetta

  Po wielu latach przebąkiwania w mediach o ekranizacji serii o Straży Miejskiej Terry'ego Pratchetta, nareszcie projekt ruszył do przodu i wiemy, kto wcieli się w najważniejszych członków obsady.

  The Watch zostanie wyprodukowane przez stację BBC oraz studio Narrativa. Serial opierać się będzie na cyklu o Straży Miejskiej Terry'ego Pratchetta. Opisywany jest jako wyjątkowo anarchiczy i ekscytująco zabawny serial policyjny.

  Głównym członkiem Straży Miejskiej miasteczka Ankh-Morpork jest Sam Vimes. W jego rolę wcieli się Richard Dormer, znany z Gry o tron. Aktor skomentował swój angaż słowami:

  Tak się cieszę, że mogę być częścią tego genialnego szaleństwa i chaosu! Do Sama Vimesa natychmiast przyciągnęło mnie mnóstwo jego warstw; uważam też, że dynamika pomiędzy nim a jego bandą pozbawionych praw obywatelskich towarzyszy jest bardzo przekonująca.

  W obsadzie znaleźli się także Adam Hugill jako Marchewa Żelaznywładson, Jo Eaton-Kent jako Cudo Tyłeczek, Marama Corlett jako Delfina Angua von Überwald, Lara Rossi jako Lady Sybil i Sam Adewunmi jako Carcer.

  The Watch zostanie przeniesiona na ekran przez Craiga Viveirosa,który tak mówi o produkcji:

  Scenariusz "The Watch" jest czymś, czego nigdy wcześniej nie czytałem. Jest anarchiczny, jest głośny i chrapliwy, i nie mogę się doczekać, aż przeniosę go na ekran. Z tak utalentowaną obsadąi ekipą, razem możemy zrobić coś przełomowego.

  Zdjęcia do serialu rozpoczynają się 30 września w Południowej Afryce.