Andrzej Sapkowski

Andrzej Sapkowski domaga się większej kasy za Wiedźmina!

Informacje o nowych żądaniach Andrzeja Sapkowskiego pojawiały się w komunikacie, jaki przekazał CD Projekt. Pełnomocnik autora wystosował pismo w którym powołał się na art. 44 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Umożliwia on dochodzenie swoich praw w sytuacji, gdy zapisane w umowie wynagrodzenie jest zbyt niskie w stosunku do zysku, jaki osiąga druga strona. W piśmie mowa o 6% od zysku, co miałoby się równać kwocie 60 milionów złotych.

Andrzej Sapkowski ma dzisiaj urodziny!

Mało jest twórców, którzy mogą pochwalić się tak wielkimi sukcesami. Postać Geralta z Rivii znana jest obecnie na całym świecie, a to właśnie seria książek o Wiedźminie stała się jednym z kamieni milowych w polskiej fantastyce. Andrzej Sapkowski nie spoczął jednak na jednej serii i udowodnił, że lubi eksperymentować z różnymi realiami.

Lauren S. Hissrich spotkała się z Andrzejem Sapkowskim

Lauren S. Hissrich, producentka nowego serialu o przygodach Geralta z Rivii, zawitała do naszego kraju. Oprócz zwykłego zwiedzania (bardzo przypadł jej do gustu Kraków) znalazła czas na spotkanie z autorem wiedźmińskiego cyklu, czyli samym Andrzejem Sapkowskim.

Andrzej Sapkowski nie pracuje przy nowym Wiedźminie!

Informacja o tym, że na Netliksie pojawi się wiedźmiński serial, bardzo szybko obiegła świat. Fani zastanawiali się, czy w projekcie weźmie udział autor uniwersum, czyli Andrzej Sapkowski. Pisarz początkowo deklarował, że tak właśnie będzie, jednak podczas odbywającego się ostatnio Comic Con Portugal mówił co innego.

Wykład profesora Krzysztofa Uniłowskiego na temat prozy Sapkowskiego

Zachęcamy do zapoznania się z wykładem profesora Krzysztofa Uniłowskiego, który został poświęcony prozie Andrzeja Sapkowskiego. Materiał nagrano podczas konferencji "Światy poza światem: Narracje fantastyczne w literaturze i mediach" która odbyła się w miniony weekend.

Sapkowski wciąż nie widzi zasług CD Projekt RED dla swojej postaci

Andrzeja Sapkowskiego żadnemu polskiemu miłośnikowi fantastyki przedstawiać nie trzeba. Jego książki wciąż są wznawiane, a nie kojarzyć go to jak nie kojarzyć J.R.R. Tolkiena - absolutny brak podstaw. Jednocześnie sam autor wzbudza niesamowite kontrowersje niemal każdą swoją wypowiedzią, nic więc dziwnego, że wywiadów udziela niechętnie. Ostatnio jednak przełamał się i porozmawiał z "Magazynem Allegro".

Wiedźmin Geralt nie umarł! Powrócił, bo tak mówi legenda.

W nagraniach Krwi elfów i Sezonu burz wzięło udział 153 aktorów m.in. Krzysztof Gosztyła, Krzysztof Banaszyk, Anna Dereszowska, Joanna Pach-Żbikowska , Małgorzata Kożuchowska, Adam Ferency, Sławomir Pacek, Tomasz Marzecki, Wojciech Pszoniak, Wiktor Zborowski, Sławomir Orzechowski, Henryk Talar, Maciej Musiał. W rolę Koral w Sezonie burz wcieliła się Karolina Gorczyca, która po raz pierwszy stanęła za mikrofonem. „Mimo że nie jest to literatura z obrębu moich zainteresowań, to praca nad słuchowiskiem sprawiła, że jestem zachwycona rysem postaci. Mam wielki podziw dla literatury Sapkowskiego. Koral jest czarodziejką, bardzo silną kobietą, której niejednokrotnie boją się mężczyźni. Jednak w relacji z Wiedźminem wychodzi jej delikatna natura, bardziej kobieca. Przy nim staje się kimś innym. Wiedźmin jest mężczyzną wyjątkowym, fascynującym Koral”.