Blade Runner

Ridley Scott chce zrealizować kolejną część Blade Runnera!

Ridley Scott nawet nie myśli o emeryturze. Zawirowania wokół potencjalnych nowych filmów z uniwersum Obcego postanowił wykorzystać na planowanie trzeciej części Blade Runnera. Taką deklarację złożył podczas rozmowy z dziennikarzem Digital Spy.

Pierwszy trailer "Blade Runner 2049"

W sieci zadebiutował pierwszy trailer widowiska "Blade Runner 2049".

"Blade Runner 2049" to sequel jednego z najgłośniejszych filmów science fiction. Akcja części drugiej rozgrywać się będzie trzydzieści lat po wydarzeniach znanych nam z części pierwszej. Chwilowo nie wiadomo jednak na czym dokładnie skupi się fabuła, ani jaką wersję oryginału uwzględnią twórcy jako kanoniczną, tych bowiem powstało ich kilka. Pewnym jest tylko, że oficer LAPD K (Ryan Gosling) zostanie wplątany w pewną tajemnicę, która może wprowadzić zamęt w społeczeństwie. Sytuacja ta zmusi go do odnalezienia Ricka Deckarda, który zaginał trzydzieści lat wcześniej.

W obsadzie znaleźli się: Harrison Ford, Ryan Gosling, Robin Wright, Ana de Armas, Sylvia Hoeks, Carla Juri, Mackenzie Davis, Barkhad Abdi i Dave Bautista. Za reżyserię odpowiada Denis Villeneuve.

Premiera została zaplanowana na 6 października 2017 roku.

Zdjęcia do Mute ruszają w przyszłym tygodniu

Duncana Jonesa możecie kojarzyć przede wszystkim z superprodukcji "Warcraft. Początek", ale wcześniej wyreżyserował "Moon", a jego wielkim marzeniem było zrealizowanie filmu "Mute" na podstawie scenariusza napisanego wraz z Michaelem Robertem Johnsonem rozgrywającego się w Berlinie w 2046 roku w sztafażu science fiction. W międzyczasie Jones dzięki samozaparciu i własnym środkom zrealizował jeszcze "Source Code", a teraz wreszcie może skupić się na wymarzonym projekcie - zdjęcia do "Mute" ruszają już w przyszłym tygodniu, a w rolach głównych wystąpią Alexander Skarsgård oraz Paul Rudd. Film ma przypominać nastrojem mieszankę "Hardcore'u" Paula Schradera, "MASH" Roberta Altmana oraz "Łowcę androidów" i... "Casablankę". Kolejnym nazwiskiem związanym z filmem jest Sam Rockwell, choć nie wiadomo jeszcze, w czyją rolę się wcieli. Ma być on połączeniem między "Moon" i "Mute". Za muzykę odpowiadał będzie Clint Mansell.

Obsada Blade Runnera się powiększa


Sequel klasycznej historii Blade Runner ma już całkiem sporą obsadę: Harrison Ford powróci w roli Deckarda, a do niego dołączy Ryan Gosling, Sylvia Hoeks, Robin Wright, Dave Bautista oraz najnowszy nabytek: Mackenzie Davis.

Aktorka współpracowała już z Ridleyem Scottem przy Marsjaninie. Oczywiście za reżyserię tym razem weźmie się Dennis Villenueve, a Scott będzie producentem.

Sequel Blade Runnera rozwiąże TĘ zagadkę?


Wiecie o czym mowa, bo to do dzisiaj jedna z najżarliwszych dyskusji świata science fiction - dzieli zarówno fanów, jak i samych twórców. Czy Rick Deckard jest replikantem czy człowiekiem? Tego nikt do końca nie jest pewien, ale podobno sequel raz na zawsze odpowie na to pytanie.

Burza jest gwarantowana, a na samą myśl przechodzą nas dreszcze. Już się nie możemy doczekać, choć może mamy mieszane uczucia w stosunku do jednoznacznego stwierdzenia tego faktu, bo chyba każdy fan science fiction ma własną opinię na ten temat.

W każdym razie, Ryan Gosling będzie protagonistą, ale w filmie zobaczymy także Harrisona Forda - w trzecim akcie. Czekacie?