Czarna Pantera

  Oscary rozdane. Marvel z czterema statuetkami!

  Dla miłośników blockbusterów tegoroczna gala rozdania Oscarów okazała się naprawdę wyjątkowa. Po raz pierwszy w historii doceniono produkcje o superbohaterach. Trzy statuetki (za muzykę, scenografię i kostiumy) otrzymała "Czarna Pantera" w reżyserii Ryana Cooglera. Oscar w kategorii "najlepsza animacja" przypadł z kolei filmowi "Spider-Man: Uniwersum". Czterema statuetkami może z kolei pochwalić się "Bohemian Rhapsody" (najlepszy aktor, montaż, dźwięk, montaż dźwięku).

  Pełną listę zwycięzców znajdziecie poniżej:

  Spoiler: Sebastian Stan ujawnia szczegóły dotyczące rozszerzonej wersji sceny po napisach w Czarnej Panterze

  Scena, którą mogliśmy obejrzeć po napisach w filmie "Czarna Pantera" była początkowo dużo dłuższa. Sebastian Stan wyjawia, cóż takiego miało się w niej znaleźć. Uwaga na spoilery!

  Killmonger na grafikach koncepcyjnych

  O tym, że finalna wersja bardzo często różni się od projektu, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Na poniższych grafikach koncepcyjnych możecie dostrzec, jaką ewolucję przechodził Killmonger w trakcie powstawania "Czarnej Pantery".

  Jak widzimy, twórcy przede wszystkim rozważali różne warianty maski noszonej przez złoczyńcę. Ostatecznie jednak zdecydowano się wprowadzić jedynie krótką scenę, w której Erik ją zakłada. Pozostałe elementy ubioru bohatera także przeszły metamorfozę. Który wariant Waszym zdaniem jest najlepszy?

  Ryan Coogler o zakończeniu "Czarnej Pantery" i obecności pewnej postaci... [Spoilery]

  Uwaga, poniższy materiał zawiera spoilery z filmu "Czarna Pantera". Jeżeli jeszcze nie widzieliście widowiska, możecie popsuć sobie przyjemność z seansu.

  „Czarna Pantera” szturmem zdobywa kina na całym świecie. Z tej okazji The Empire Film Podcast przeprowadziło wywiad z reżyserem widowiska, Ryanem Cooglerem. Dyskutowano o wielu aspektach filmu, w tym o zakończeniu, które mogło wyglądać nieco inaczej.

  T’Challa nie będzie sam w „Avengers: Infinity War”

  Już po pierwszych pokazach „Czarnej Pantery” publiczność zaczęła zastanawiać się nad tym, które postaci powrócą w trzeciej części Avengers. Wygląda na to, że poznaliśmy odpowiedź.

  Shuri i M’Baku znajdą swoje miejsce w „Avengers: Infinity War”. Jest to z całą pewnością bardzo dobra wiadomość dla fanów, którzy zdążyli już polubić bohaterów wykreowanych przez Letitie Wright i Winstona Duke’a.

  Everett Ross nie powiedział jeszcze ostatniego słowa

  Everett Ross, czyli bohater grany przez Martina Freemana, miał okazję zadebiutować w Marvel Cinematic Universe w widowisku "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów". Obecnie nieco ważniejszą rolę odgrywa w "Czarnej Panterze". Czy na tym zakończy się jego przygoda z filmami o superbohaterach? Zdecydowanie nie!

  Strony