Disney

Plotka: X-Meni także otrzymają nowe seriale na platformie Disneya?

Pierwsze wzmianki o nowych serialach poświęconych bohaterom Marvela pojawiły się już w zeszłym roku. Obecnie wiemy, że w przygotowaniu są przynajmniej dwa projekty. Jeden poświęcony postaci Lokiego, drugi natomiast skupi się na Scarlet Witch. Tymczasem nowe plotki każą nam sądzić, że na tym się nie skończy i już wkrótce powinniśmy usłyszeć o seriach rozgrywających się w świecie X-Menów. 

Pierwsza zapowiedź IX części Gwiezdnych wojen jeszcze w tym roku?

Już za rok fani stworzonej przez George'a Lucasa gwiezdnej sagi powędrują tłumnie do kin na całym świecie. Niektórzy, by sprawdzić, czy część IX dorówna poprzednim, inni natomiast by ostatecznie upewnić się, że wizja nowej serii nie jest tym, czego oczekiwali. Niezależnie od powodów, jakie nimi pokierują, prawdopodobnie już w tym roku będą mieli okazję, by rzucić okiem na pierwszą zapowiedź wielkiego finału historii Rey, Finna i Kylo Rena. Takie informacje pojawiły się na zagranicznych serwisach informacyjnych.

Pierwszy trailer i plakat Króla Lwa!

W ramach amerykańskiego Święta Dziękczynienia, Disney zaprezentował w sieci pierwszy zwiastun nowej wersji "Króla Lwa", której reżyserem jest Jon Favreau. Materiał pokazuje nam, że twórcy bardzo mocno zainspirowali się oryginalną historią. Momentami można mieć wręcz wrażenie, że ogląda się ten sam film jedynie ze zmienioną grafiką.

Gwiazdy o śmierci Stana Lee

O śmierci twórcy Marvela dowiedzieliśmy się wczoraj wieczorem. Wiadomość ta bardzo szybko rozeszła się po świecie i sprawiła, że wielu ludzi postanowiło podzielić się cząstką swoich wspomnień dotyczących Stana Lee. Niektórzy wrzucili zdjęcia, inni opisali swoje spotkania z artystą, a część po prostu wyraziła smutek z powodu zaistniałej sytuacji. Pośród sławnych nazwisk, które zechciały upamiętnić twórcę znaleźli się między innymi: Larry King, Elon Musk, Mark Hamill i Neil Gaiman.

"Dziadek do orzechów" najgorszym filmem Disneya?

"Dziadek do orzechów i cztery królestwa" to adaptacja słynnej niemieckiej baśni, a także niemniej znanego na świecie przedstawienia baletowego do którego muzykę skomponował Piotr Czajkowski. Disney już jakiś czas temu zaangażował się w tworzenie aktorskich wersji klasycznych bajek. Studio tym razem jednak nie ma powodów do dumy. Mający w zeszłym tygodniu swoją światową premierę film okazał się w oczach krytyków totalnym rozczarowaniem.

Disney Play otrzyma ogromny projekt związany z MCU?

Parę dni temu sieć obiegła informacja jakoby Marvel szykował się do produkcji serialu poświęconego postaci Nicka Fury'ego. Wiadomość ta nie wywołała jakiś specjalnych zachwytów pośród fanów. Były dowódca T.A.R.C.Z.Y. przeżył z pewnością wiele ciekawych przygód, jednak mało kto liczył na to, że nowa seria sprosta oczekiwaniom. Okazuje się jednak, że plotka ta może być nieprawdziwa, gdyż wytwórnia celuje w zdecydowanie większy projekt.

Piraci z karaibów doczekają się rebootu?

Nowych informacji dostarcza nam serwis Deadline. Zgodnie z nimi Disney stara się obecnie wybadać sytuację i coraz bardziej skłania się ku temu, by kolejna odsłona serii stała się rebootem. Studio ma prowadzić także rozmowy w celu zaangażowania Rhetta Reese'a i Paula Wernicka do napisania scenariusza. Wszystko jest jednak jeszcze na bardzo wczesnym etapie i ostatecznie negocjacje w tej kwestii mogą jeszcze jakiś czas potrwać.

Scenarzysta animowanego Aladyna ma żal do Disneya

Z poniższego wpisu możemy dowiedzieć się, że Rossio ma pretensje do Disneya o to, że wykorzystano stworzoną przez niego rymowankę bez jego wiedzy, a także nie zaproponowano mu w zamian żadnej zapłaty. Scenarzysta stworzył ją na potrzeby animacji, jednak w jego kontrakcie nie było żadnego zapisu regulującego kwestię potencjalnego późniejszego wykorzystania tego materiału. Z tego powodu powstało zamieszanie, które ostatecznie wyszło niekorzystnie dla scenarzysty.

Premiera aktorskiej wersji, za którą odpowiada Guy Ritchie, zaplanowana jest na maj 2019 roku.

Pierwszy teaser Aladdina już jest!

"Aladdin" jest adaptacją historii znanej nam z filmu animowanego, a jego zwiastun ukazuje nam początek przygody naszego bohatera, a także daje może możliwość spojrzenia na miasto Agrabah i Grotę Cudów.

Pierwotnie film miał ukazać się już w 2016 roku, jednak wytwórnia napotkała na drodze kilka problemów przez co produkcję przesunięto na 2017 rok. Po drodze pojawił się także skandal związany z malowaniem białych aktorów do ról osób o ciemnej karnacji. Disney wydał wówczas oświadczenie w tej sprawie.

Disney przejmie Foxa jeszcze w tym roku?!

Informacji w tym temacie dostarcza nam serwis Deadline. Zdaniem redaktorów fuzja Disneya i Foxa ma szansę zakończyć się jeszcze w tym roku. Wszystko ze względu na konkretne działania ze strony tego drugiego koncernu, które są wymagane by formalnie proces pchnąć do przodu. Fox przeprowadził ostatnio reorganizację na najwyższych szczeblach, powołał pięć nowych osób na stanowiska kierownicze i tym samym wypełnił jeden z zapisów umowy. Dzięki temu proces może nabrać tempa.

Strony