Disney

Poznaliśmy budżet serialu ze świata Gwiezdnych Wojen?

Już w przyszłym roku Disney uruchomi własną platformę stramingową na której pojawi się pokaźna baza filmów i seriali. Ciekawostką będą z pewnością produkcje tworzone wyłącznie pod kątem tej usługi. Jedną z nich jest aktorski serial ze świata Gwiezdnych wojen za którego powstanie odpowiada Jon Favreau. Akcja produkcji ma się rozgrywać pomiędzy wydarzeniami znanymi nam z "Powrotu Jedi", a tymi zaprezentowanymi w "Przebudzeniu Mocy".

DIsney ma problem z prawami do... Gwiezdnych Wojen?

Już w przyszłym roku Disney chce wystartować z własną platformą stramingową. Miałyby się znaleźć na niej zarówno filmy jak i seriale. Bardzo dużo mówiło się w tym wypadku o marce Gwiezdnych Wojen, która miałaby być jedną z atrakcji mających przyciągać nowych subskrybentów. Problem w tym, że prawa do emisji telewizyjnych należą do kogoś innego.

James Gunn powróci do pracy nad "Strażnikami Galaktyki 3"?

Parę dni temu James Gunn niespodziewanie stracił posadę reżysera trzeciej odsłony "Strażników Galaktyki". Powodem takiej decyzji były jego wpisy w mediach społecznościowych sprzed około dziesięciu lat, które obecnie zaczęły wypływać na światło dzienne. Gunn żartował sobie w nich z gwałtów i pedofilii, jednak z czasem sam przyznał, że był głupcem, który chciał po prostu zrobić karierę na budowaniu szokującego wizerunku.

Disney oficjalnie przejął Foxa!

Od kilku miesięcy trwała zaciekła walka o to, kto zostanie nowym właścicielem aktywów Foxa. Gdy już się wydawało, że Disney przejmie wszystko, do gry włączył się Comcast i zaproponował wyższą kwotę. Konkurent nie pozostał jednak długo na pozycji lidera wyścigu. Nowa oferta Domu Myszki Miki przekroczyła 70 miliardów dolarów i ostatecznie nie została przebita. Comcast oficjalnie wycofał się z walki, a zgodę na transakcję wydał amerykański Departament Sprawiedliwości. Pozostał już tylko jeden element, czyli walne zebranie akcjonariuszy Foxa na którym zapaść miała decyzja dotycząca sprzedaży.

Comcast oficjalnie zrezygnował z walki o Foxa. Czy to koniec problemów Disneya?

Comcast oficjalnie wycofał się z wojny z Disneyem, w kwestii nabycia aktyw 21st Century Fox. Gigant kablowy zamiast tego stawia sobie za cel pozyskanie telewizji Sky. Oznacza to, że Disney ma obecnie jasną sytuację w sprawie nabycia spółki i odzyskania praw do X-Menów i Fantastycznej Czwórki. Jeżeli na mającym się odbyć w najbliższych dniach głosowaniu zarządu Foxa zapadnie decyzja o wyrażeniu zgody na fuzję, wówczas w przeciągu dwóch najbliższych lat dojdzie do pełnego przejęcia praw do takich marek, jak: Obcy, Avatar czy wspomnianych wcześniej produkcji Marvela.

Akcjonariusz Foksa składa pozew w sprawie zablokowania sprzedaży aktywów koncernu!

Niedawno informowaliśmy Was o tym, że Disney zaproponował koncernowi Fox nowe warunki. 71,3 miliarda dolarów w gotówce i w akcjach przebiło oferowane przez Comcast 65 miliardów dolarów. Następnie Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych ogłosił, że zatwierdził fuzję. Wydawać by się mogło, że problemy się skończyły. Jak się jednak okazuje, pojawiły się nowe.

Disney ma zgodę na przejęcie aktywów Foxa. Czy to już koniec problemów?

Rywalizacja o aktywa Foxa była naprawdę zacięta. Zgodnie z przewidywaniami Disney złożył nową, bardziej atrakcyjną propozycję opiewającą na 71,3 miliarda dolarów i tym samym przebił oferowaną przez Comcast kwotę 65 miliardów dolarów. Bob Iger przyznał, że obie firmy mają jasną i spójną wizję rozwoju, która z pewnością przyniesie wymierne korzyści nie tylko akcjonariuszom, ale także konsumentom. Obecnie Dom Myszki Miki może mieć kolejny powód do radości. Amerykański Departament Sprawiedliwości wydał zgodę na realizację umowy. Jest jednak jeden warunek, który trzeba najpierw spełnić.

Disney wstrzymał prace nad spin-offami Gwiezdnych Wojen?

Mający swoją premierę w maju spin-off o genezie postaci Hana Solo okazał się finansową klapą. Widowisko zgarnęło na całym świecie niecałe 350 milionów dolarów, co na chwilę obecną pokryło jedynie koszty produkcji. Jeżeli jednak doliczy się do tego sumę, jaka została przeznaczona na promocję filmu, to szybko da się zauważyć, że jeszcze sporo brakuje, by Lucasfilm wyszło na prostą. Podobno właśnie te problemy sprawiły, że studio zdecydowało się wstrzymać pracę nad kolejnymi filmami z serii "Gwiezdne Wojny - historie".

Disney się nie poddaje! Czy Comcast ma jeszcze szansę na Foxa?

Walka o 21st Century Fox trwa i wygląda na to, że Disney wyszedł na prowadzenie. Zaledwie wczoraj informowaliśmy Was o tym, że Comcast złożył własną ofertę zakupu aktywów Foxa. Opiewająca na 65 miliardów dolarów propozycja była bardziej atrakcyjna od tego, co oferował Disney. Bob Iger jednak cały czas zachowywał spokój i dzisiaj podczas posiedzenia rady nadzorczej Foxa wyłożył karty na stół. Tym razem padła kwota 71,3 miliarda dolarów. Czy konkurent zdoła ją przebić?

Strony