Disney

  Scenarzysta animowanego Aladyna ma żal do Disneya

  Z poniższego wpisu możemy dowiedzieć się, że Rossio ma pretensje do Disneya o to, że wykorzystano stworzoną przez niego rymowankę bez jego wiedzy, a także nie zaproponowano mu w zamian żadnej zapłaty. Scenarzysta stworzył ją na potrzeby animacji, jednak w jego kontrakcie nie było żadnego zapisu regulującego kwestię potencjalnego późniejszego wykorzystania tego materiału. Z tego powodu powstało zamieszanie, które ostatecznie wyszło niekorzystnie dla scenarzysty.

  Premiera aktorskiej wersji, za którą odpowiada Guy Ritchie, zaplanowana jest na maj 2019 roku.

  Pierwszy teaser Aladdina już jest!

  "Aladdin" jest adaptacją historii znanej nam z filmu animowanego, a jego zwiastun ukazuje nam początek przygody naszego bohatera, a także daje może możliwość spojrzenia na miasto Agrabah i Grotę Cudów.

  Pierwotnie film miał ukazać się już w 2016 roku, jednak wytwórnia napotkała na drodze kilka problemów przez co produkcję przesunięto na 2017 rok. Po drodze pojawił się także skandal związany z malowaniem białych aktorów do ról osób o ciemnej karnacji. Disney wydał wówczas oświadczenie w tej sprawie.

  Disney przejmie Foxa jeszcze w tym roku?!

  Informacji w tym temacie dostarcza nam serwis Deadline. Zdaniem redaktorów fuzja Disneya i Foxa ma szansę zakończyć się jeszcze w tym roku. Wszystko ze względu na konkretne działania ze strony tego drugiego koncernu, które są wymagane by formalnie proces pchnąć do przodu. Fox przeprowadził ostatnio reorganizację na najwyższych szczeblach, powołał pięć nowych osób na stanowiska kierownicze i tym samym wypełnił jeden z zapisów umowy. Dzięki temu proces może nabrać tempa.

  X-Meni już wkrótce pojawią się w MCU? Bob Iger nie ma wątpliwości!

  Bob Iger udzielił ostatnio wywiadu dla The Hollywood Reporter, w którym mówił o planach związanych z odzyskaniem praw do postaci X-Menów i Fantastycznej Czwórki. Dyrektor Disneya podkreślił, że ma to sens tylko w jednym przypadku, gdy X-Meni faktycznie znajdą swoje miejsce w Marvel Cinematic Universe, a nad całym procesem piecze sprawować będzie Kevin Feige. Pewne wątpliwości pojawiły się bowiem wobec zapewnień Foxa o realizacji kolejnych widowisk poświęconych poszczególnym mutantom, czyli drużynie "X-Force" i Gambitowi.

  MCU z nowymi serialami? Scarlet Witch i Loki otrzymają swoje produkcje?

  Poniższą treść należy traktować jako plotkę, jednak jej źródłem jest serwis Variety którego dziennikarze już nie raz docierali wcześniej do przeróżnych faktów ze świata MCU. Zgodnie z nowymi informacjami, Disney planuje dość mocno zaakcentować swoją obecność na arenie serwisów streamingowych, a pomóc mają mu w tym nowe produkcje, które skupią się na popularnych bohaterach drugoplanowych Marvela. Konkretniej mowa o kilku miniserialach liczących po 6 - 8 odcinków, których fabuła poświęcona byłaby konkretnym postaciom.

  Elsa ma dziewczynę?

  Pierwsza część "Krainy Lodu" okazała się niesamowitym sukcesem. Animowana opowieść od Disneya zarobiła na całym świecie ponad 1,2 miliarda dolarów, co uczyniło ją najbardziej kasową animacją wszech czasów i przy okazji zebrała świetne recenzje. Produkcja zdobyła także Oskara za muzyczny przebój "Let It Go", co jeszcze bardziej zachęciło twórców do planowania kontynuacji.

  Nowa usługa Disneya to od teraz Disney Play!

  Prawdziwym powodem przejęcia aktywów Foxa nie była chęć odzyskania praw do "X-Menów" czy "Fantastycznej Czwórki". Był to jedynie dodatkowy bonus przy czymś, na czym Disney'owi o wiele bardziej zależało. Najważniejszym punktem było jednak uzyskanie bogatej biblioteki tytułów, które pozwoliłyby koncernowi odpowiednio wystartować z przyszłoroczną usługą, która jest na chwilę obecną jednym z największych priorytetów Domu Myszki Miki na 2019 rok.

  Disney jest nieugięty. James Gunn nie wróci do roli reżysera "Strażników Galaktyki vol. 3"?

  Pomimo wielkiej akcji, która miała skłonić zarząd Disneya do zmiany decyzji, James Gunn nie powróci do roli reżysera "Strażników Galaktyki vol. 3". Przypomnijmy, że funkcję tę stracił w chwili, gdy na światło dzienne wyszły jego wpisy sprzed dziesięciu lat, w których żartował sobie z pedofilii i gwałtów. Dodatkowo całkiem niedawno wypłynęły do sieci jeszcze zdjęcia, na których Gunn był przebrany za księdza, a obok niego stały kobiety stylizowane na małe dziewczynki.

  Poznaliśmy budżet serialu ze świata Gwiezdnych Wojen?

  Już w przyszłym roku Disney uruchomi własną platformę stramingową na której pojawi się pokaźna baza filmów i seriali. Ciekawostką będą z pewnością produkcje tworzone wyłącznie pod kątem tej usługi. Jedną z nich jest aktorski serial ze świata Gwiezdnych wojen za którego powstanie odpowiada Jon Favreau. Akcja produkcji ma się rozgrywać pomiędzy wydarzeniami znanymi nam z "Powrotu Jedi", a tymi zaprezentowanymi w "Przebudzeniu Mocy".

  Strony