Filmy

  Maraton filmów Marvela z szansą na zdobycie 1000 dolarów?!

  Na chwilę obecną ukazało się w sumie 21 filmów wchodzących w skład MCU. Tegoroczna premiera "Kapitan Marvel" pozwoliła wprowadzić do uniwersum kolejną bohaterkę, która z całą pewnością odegra wielką rolę w "Avengers: Endgame", czyli nadchodzącej kulminacji tej trwającej już jedenastu lat historii. Jubileusz całkiem konkretny, warto by więc się do niego odpowiednio przygotować, np. przypomnieć sobie poprzednie widowiska z serii.

  Nowy materiał z "Avengers: Endgame" zdradził zbyt wiele?

  Udostępnione do tej pory materiały z "Avengers: Endgame" nie zdradzały praktycznie niczego, czego byśmy o filmie nie wiedzieli. Bracia Russo starali się tak dobierać sceny, aby widzowie poczuli ogrom szykowanego widowiska, a jednocześnie nie wyłapali niczego, co mogłoby popsuć zabawę w kinie. Tym razem jednak wydaje się, że pewne ujęcie zostało zbyt późno ucięte, a spostrzegawczy fani szybko dostrzegli pewien detal. O czym mowa? Najpierw zerknijcie na wspomniany materiał.

  Plotka: James Gunn jednak będzie reżyserem "Strażników Galaktyki 3"?

  Reżyser został zwolniony w lipcu 2018 roku ze względu na swoje tweety sprzed 10 lat. Na portalu społecznościowym Gunn m.in. żartował z gwałtów i z pedofilii, a studio uznało, że takich wypowiedzi nie da się usprawiedliwić, są one sprzeczne z wartościami studia i relacje biznesowe z twórcą muszą zostać zerwane. Gunn przeprosił, oznajmił, że nigdy tak nie myślał, a miał na celu jedynie zszokowanie odbiorców oraz skasował konto na Twitterze, ale Disney był nieugięty.

  Nowy trailer "Mrocznej Phoenix" już jest!

  Pierwsza zapowiedź "Mrocznej Phoenix" została opublikowana jeszcze w zeszłym roku i zebrała raczej negatywne oceny ze strony fanów. Obawiano się wówczas, że produkcja ma naprawdę spore problemy, a z racji tego, że Disney jest w trakcie przejęcia aktywów wytwórni Fox, nie będzie zbytnio poprawiana. Data premiery filmu została jednak dwukrotnie przełożona ze względu na dokrętki, które miały poprawić niedoróbki, a właśnie opublikowany trailer ma być dowodem na to, że X-Meni nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Czy faktycznie tak jest? To już musicie ocenić sami.

  Ryan Reynolds pochwalił się nowym zwiastunem "Detektywa Pikachu"!

  "Detektyw Pikachu" nie będzie miał łatwego startu. Film zadebiutuje w kinach krótko po premierze "Avengers: Endgame", a co z kolei oznacza bardzo silną rywalizację w box office. Nowy materiał zdaje się jednak udowadniać, że produkcja ma naprawdę spore szanse by odnieść sukces. Dodatkową zachętą dla fanów Pokemonów by udać się do kina na premierę może być fakt, że najnowszy trailer potwierdza, że w widowisku pojawi się Mewtwo!

  Oscary rozdane. Marvel z czterema statuetkami!

  Dla miłośników blockbusterów tegoroczna gala rozdania Oscarów okazała się naprawdę wyjątkowa. Po raz pierwszy w historii doceniono produkcje o superbohaterach. Trzy statuetki (za muzykę, scenografię i kostiumy) otrzymała "Czarna Pantera" w reżyserii Ryana Cooglera. Oscar w kategorii "najlepsza animacja" przypadł z kolei filmowi "Spider-Man: Uniwersum". Czterema statuetkami może z kolei pochwalić się "Bohemian Rhapsody" (najlepszy aktor, montaż, dźwięk, montaż dźwięku).

  Pełną listę zwycięzców znajdziecie poniżej:

  Yondu i inni na grafikach koncepcyjnych

  Choć od premiery pierwszej części "Strażników Galaktyki" minęło już kilka lat, to w dalszym ciągu twórcy zaskakują nas pomysłami na to, jak film mógł wyglądać. Jakiś czas temu zaprezentowaliśmy Wam alternatywny wygląd Draxa i Star-Lorda. Tym razem mamy okazję ujrzeć innych bohaterów. Yondu doczekał się kilku wersji. Jak myślicie, któraś z nich wyglądałaby w filmie lepiej niż ta, którą ostatecznie twórcy wybrali?

  Prace nad trzecią częścią "Strażników Galaktyki" zostały wstrzymane. Gdy tylko sytuacja ulegnie zmianie, od razu damy Wam znać.

  Szkice koncepcyjne zdradzają inny wygląd Draxa i Star-Lorda

  Wokół "Strażników Galaktyki" niewiele się ostatnio dzieje. Disney cały czas szuka następcy Jamesa Gunna (po tym jak ten został odsunięty od realizacji części trzeciej), a najbliższą okazją do spotkania przynajmniej części tej ekipy będzie widowisko "Avengers: Endgame", które zadebiutuje w kinach już w kwietniu. Tymczasem w sieci pojawiły się nowe materiały na których możemy ujrzeć alternatywny wygląd Star-Lorda i Draxa. Jak myślicie, mogliby się tak zaprezentować w filmie?

  Już dziś premiera "Jak wytresować smoka 3"!

  Od dzisiaj na ekranach kin oglądać możemy film Jak wytresować smoka 3, czyli ostatnią część trylogii DreamWorks Animation w reżyserii Deana DeBloisa.

  W trzeciej odsłonie przygód wikingów i smoków z Berk, Czkawka w pełni sprawuje rolę przywódzcy odziedziczoną po swoim ojcu, natomiast Szczerbatek przypadkowo trafia na ukryty świat, w którym spotyka intrygująco do siebie podobną smoczycę. Jak tym razem potoczą się losy ukochanych przez widzów bohaterów? Już dzisiaj możemy się tego dowiedzieć!

  Strony