Filmy

Kilka zdjęć z planu Black Panther

Mamy dla Was kilka nowych zdjęć z planu "Black Panther". Widać na nich głównego bohatera najprawdopodobniej w trakcie kręcenia sceny pościgu. Materiał realizowany był w Korei Południowej.

Akcja rozegra się po wydarzeniach znanych nam z "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów". T'Challa (w tej roli Chadwick Boseman) wróci do Wakandy by zastąpić swojego zmarłego ojca na tronie. Niestety przeszłość daje o sobie znać w postaci wroga, który wciąga go w konflikt mogący zagrozić nie tylko losom Wakandy, ale także całemu światu.

Strażnicy Galaktyki otrzymali nowe plakaty

Serią nowych plakatów może pochwalić się druga część "Strażników Galaktyki". Tym razem graficy skupili się na solowych posterach ukazujących głównych bohaterów produkcji. Grafiki znajdziecie poniżej.

Akcja filmu "Strażnicy Galaktyki vol. 2" rozpocznie się krótko po wydarzeniach znanych z części pierwszej. Szczegóły fabuły nie są chwilowo znane. Wiadomo jedynie, że Peter Quill pozna tożsamość swojego ojca, a w samej produkcji z pewnością nie zabraknie dobrej muzyki i humoru. Premiera przewidziana została na 28 kwietnia 2017 roku.

Raj utracony na nowym plakacie z Obcego

Kojarzycie obraz "Raj utracony" autorstwa Gustave Dore? Jeżeli tak, to myślę, że podobnie jak ja dostrzeżecie podobieństwo pomiędzy nim, a nowym plakatem promującym zbliżające się widowisko o Obcym. Ciekawostką jest, że film pierwotnie zwał się właśnie "Alien: Paradise lost", jednak w trakcie prac zmieniono tytuł na "Alien: Covenant".

Premiera nowego zwiastuna Ligi Sprawiedliwości już jutro, a dzisiaj...

Już jutro swoją premierę będzie miał nowy zwiastun "Ligi Sprawiedliwości" Film, którego premierę wyznaczono na listopad tego roku, zjednoczy na wielkim ekranie takie postaci, jak Batman, Superman, Flash, Aquaman, "Wonder Woman" i Cyborg". Widowisko w reżyserii Zacka Snydera będzie odpowiedzią DC na Marvelowskich Avengers. Bohaterowie będą musieli się zjednoczyć i zmierzyć z zagrożeniem, jakiego do tej pory świat nie widział. Szczegółów zbyt wiele nie znamy, jednak prawdopodobnie jutrzejszy trailer nieco bardziej naświetli sytuację.

Sony buduje uniwersum Spider-Mana bez... Spider-Mana?

Sytuacja dotycząca postaci Spider-Mana jest obecnie dość zagmatwana. Studio Sony, które posiada prawa do marki, już dwa razy próbowało stworzyć świetne widowiska z Człowiekiem Pająkiem w roli głównej. W obu wypadkach planowano coś więcej, niż tylko solowe przygody bohatera. Jeszcze za czasów Sama Raimiego w planach było widowisko o Venomie. Później, gdy "Spider-Man" doczekał się restartu, plany Sony były jeszcze bardziej ambitne.

Star Lord i reszta ekipy na nowym plakacie!

Do premiery drugiej części "Strażników Galaktyki" zostało już niewiele czasu. Z tej okazji w sieci zadebiutował nowy plakat widowiska. Znajdziecie go poniżej.

Przy okazji James Gunn potwierdził, że kina IMAX otrzymają specjalną wersję filmu, w której sceny akcji będą tak przygotowane, aby w pełni wykorzystywały możliwości ogromnego ekranu.

Co dalej z Terminatorem?

"Terminator: Genisys" okazał się jednym, wielkim nieporozumieniem. Widowisko, które miało przywrócić świetność marki zapoczątkowanej przez Jamesa Camerona, jedynie pogrzebało nadzieje fanów na naprawdę porządny i godny "Dnia sądu" film. W tej sytuacji wręcz oczywistym było, że obraz nie doczeka się kontynuacji, a pierwotnie miał stanowić część pierwszą nowej trylogii.

Angel.A - Sztuczna inteligencja, człowieczeństwo. Wolność wyboru, a kod zero-jedynkowy

Czy w Polsce może powstać ciekawy film łączący w sobie elementy cyberpunku i kina post apokaliptycznego? Wydawać by się mogło, że tego typu produkcja wymaga niesamowitego wręcz nakładu finansowego, a także sporego sztabu specjalistów od efektów specjalnych. Tymczasem są w naszym kraju osoby, które chcą pokazać, że pieniądze to nie wszystko, bo najważniejsze jest zaangażowanie i pasja. Jedną z nich jest Adam Nowak, a "Angel.A" to jego dzieło, które już wkrótce może udowodnić, że Polacy nie gęsi i swoje filmy mają.

Sztuczna inteligencja, człowieczeństwo. Wolność wyboru, a kod zero-jedynkowy.

Świat po globalnym konflikcie. Rządy upadły. Kontrolę przejmują korporację. Naukowcy wymyślają sztuczną inteligencję jednak protokoły bezpieczeństwa pozbawiają ją wolności wyboru, dlatego w świecie roboty pełnią tylko funkcję służebne. Poza wielkimi miastami są tereny niczyje czyli ruiny dawnych metropolii i miejsce zwane Azylem, gdzie wpływy korporacji nie sięgają.


Monika Chrzanowska wciela się w główną bohaterkę filmu

Nowy Matrix nie będzie rebootem. Film opowie o Morfeuszu?

"Matrix" od zawsze budził emocje. Dzieło, wtedy jeszcze braci Wachowskich, wprowadziło nową jakość, a także pomysły, które następnie wykorzystywano nie tylko w kinematografii ale także choćby w grach komputerowych. Nic więc dziwnego, że temat powrotu do tego świata co jakiś czas przewija się w internecie.

Kłopotów "The Batman" ciąg dalszy

Czarne chmury nie chcą opuścić twórców nowego filmu o Batmanie. Najpierw ze stanowiskiem reżysera pożegnał się Ben Affleck, który wolał skupić się na grze aktorskiej, potem pojawił się problem z wyborem jego następcy. W międzyczasie sieć obiegła jeszcze plotka, jakoby Affleck chciał całkowicie zrezygnować z udziału w superbohaterskich widowiskach.

Strony

Nazwa użytkownika

Podium

"Apex" zdobywają:


Monika Kuźma
Maciej Andrzejczak
Mariusz Szymczak

Facebook

Discus

Ankieta

Tekst, który Twoim zdaniem zasługuje na zwycięstwo to:
Nie-szczęście (Sylwia Mierzejewska)
22%
Zapach umierania (Wojciech Feliks)
7%
Fala (Magdalena Pieńskowska)
15%
Lily (Zuzanna Karbowska)
15%
Równowaga (Anna Racław)
15%
Pani zabiła pana (Zuzanna Hejmowska)
15%
Spadek (Martyna Staniecka)
11%
Razem głosów: 27