firefly

Nowa seria komiksów Firefly zapowiedziana!

Jakiś czas temu informowaliśmy Was, że w przygotowaniu są nowe powieści rozgrywające się w znanym nam z serialu świecie. Obecnie wiemy także o nowej serii komiksowej, której akcja skupi się na czasach wojny i zaprezentuje nam zmagania Malcolma Reynoldsa i Zoe Alleyne. Wydarzenia mają być kanoniczne względem tych, które przedstawiano w poprzednich, komiksowych seriach.

Kaylee wzywa browncoatów do walki z Trumpem!

Choć tamto prawodawstwo nas nie dotyczy, możemy wesprzeć sprawę ważną dla aktorki lub po prostu zdobyć przy okazji ciekawą koszulkę. Kaylee mówi, że tak właśnie robią prawdziwi big damn heroes. I zapewnia, że „no power in the 'verse can stop us” (żadna siła we wszechświecie nie może nas powstrzymać), jak mówiła River Tam (grana przez Summer Glau).

Joss Whedon sprawuje piecze nad nowymi historiami ze świata Firefly!

Firefly, czyli serial Jossa Whedona, cały czas miał pod górkę - odcinki emitowano w zmienionej kolejności, zmieniano godziny emisji. Doprowadziło to do zdjęcia go z anteny przed końcem pierwszego sezonu i anulowania produkcji. Pod wpływem nacisków fanów wyemitowano brakujące, gotowe odcinki oraz nakręcono film pełnometrażowy, który domknął część wątków. To miał być koniec załogi Serenity.

Firefly powróci?

"Firefly" nie miało szczęścia. Serial, pomimo sporej rzeszy oddanych fanów, doczekał się tylko jednego sezonu. Stacja Fox postanowiła anulować produkcję Jossa Whedona i przekreślić jakiekolwiek nadzieje na to, że sezon drugi powstanie. Jak się jednak okazuje, po latach od zakończenia emisji oryginału i wielu prośbach fanów, w temacie potencjalnej kontynuacji coś się ruszyło.