Fox

Dokrętki do Dark Phoenix mniejsze niż zapowiadano?

Wcześniejsze doniesienia dotyczące "X-Men: Dark Phoenix" od 20th Century Fox sugerowały, że dokrętki potrwają aż trzy miesiące. Nic dziwnego, że fani podeszli do tych informacji z wielkimi obawami. W końcu tak wielki okres czasu sugerował, że do poprawy jest naprawdę wiele. Jak się jednak okazuje, prawdopodobnie we wcześniejsze doniesienia wkradł się błąd i prace zamkną się w nieco ponad dwóch tygodniach.

Disney oficjalnie przejął Foxa!

Od kilku miesięcy trwała zaciekła walka o to, kto zostanie nowym właścicielem aktywów Foxa. Gdy już się wydawało, że Disney przejmie wszystko, do gry włączył się Comcast i zaproponował wyższą kwotę. Konkurent nie pozostał jednak długo na pozycji lidera wyścigu. Nowa oferta Domu Myszki Miki przekroczyła 70 miliardów dolarów i ostatecznie nie została przebita. Comcast oficjalnie wycofał się z walki, a zgodę na transakcję wydał amerykański Departament Sprawiedliwości. Pozostał już tylko jeden element, czyli walne zebranie akcjonariuszy Foxa na którym zapaść miała decyzja dotycząca sprzedaży.

Comcast oficjalnie zrezygnował z walki o Foxa. Czy to koniec problemów Disneya?

Comcast oficjalnie wycofał się z wojny z Disneyem, w kwestii nabycia aktyw 21st Century Fox. Gigant kablowy zamiast tego stawia sobie za cel pozyskanie telewizji Sky. Oznacza to, że Disney ma obecnie jasną sytuację w sprawie nabycia spółki i odzyskania praw do X-Menów i Fantastycznej Czwórki. Jeżeli na mającym się odbyć w najbliższych dniach głosowaniu zarządu Foxa zapadnie decyzja o wyrażeniu zgody na fuzję, wówczas w przeciągu dwóch najbliższych lat dojdzie do pełnego przejęcia praw do takich marek, jak: Obcy, Avatar czy wspomnianych wcześniej produkcji Marvela.

W Deadpoolu 2 miał pojawić się jeszcze jeden przeciwnik

Jedna z usuniętych z produkcji scen prezentowała nam znanego z kart komiksów o X-Menach przeciwnika. Mowa w tym miejscu o postaci znanej jako Omega Red. Jest to mutant, który pochodził ze Związku Radzieckiego, a jego moc pozwalała mu na absorbowanie siły przeciwników, a także regenerację. Posiadał także ogromną siłę. W komiksach nie raz stawał na drodze Wolverine'a.

Akcjonariusz Foksa składa pozew w sprawie zablokowania sprzedaży aktywów koncernu!

Niedawno informowaliśmy Was o tym, że Disney zaproponował koncernowi Fox nowe warunki. 71,3 miliarda dolarów w gotówce i w akcjach przebiło oferowane przez Comcast 65 miliardów dolarów. Następnie Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych ogłosił, że zatwierdził fuzję. Wydawać by się mogło, że problemy się skończyły. Jak się jednak okazuje, pojawiły się nowe.

X-Meni nieprędko spotkają Avengers

Rywalizacjia pomiędzy Disneyem, a Comcastem była zacięta, jednak po ostatniej propozycji Domu Myszki Miki, konkurent nie złożył jeszcze żadnej kontroferty. Wydaje się zatem jedynie kwestią czasu, kiedy dotąd rozdzieleni bohaterowie spotkają się na wielkim ekranie. Głosowanie w sprawie sprzedaży aktywów Foxa na rzecz Disneya ma się odbyć w drugiej połowie lipca. Czasu niby niewiele, jednak Kevin Feige najwyraźniej woli zaczekać, nim cokolwiek w tej sprawie zaplanuje.

Plotka: serial w uniwersum obcego na 40-lecie serii?

"Obcy - ósmy pasażer Nostromo" po dziś dzień uważany jest za jedną z najlepszych odsłon serii. Zdaniem wielu fanów jedynie część druga była w stanie dorównać swoim poziomem oryginałowi, a każda kolejna odsłona była jedynie zwykłym odcinaniem kuponów. Wydany w zeszłym roku "Obcy: Przymierze" zebrał bardzo słabe oceny od krytyków i postawił pod znakiem zapytania dalszy rozwój widowisk kinowych. Być może jednak ksenomorf znajdzie swoje miejsce w telewizji?

Disney ma zgodę na przejęcie aktywów Foxa. Czy to już koniec problemów?

Rywalizacja o aktywa Foxa była naprawdę zacięta. Zgodnie z przewidywaniami Disney złożył nową, bardziej atrakcyjną propozycję opiewającą na 71,3 miliarda dolarów i tym samym przebił oferowaną przez Comcast kwotę 65 miliardów dolarów. Bob Iger przyznał, że obie firmy mają jasną i spójną wizję rozwoju, która z pewnością przyniesie wymierne korzyści nie tylko akcjonariuszom, ale także konsumentom. Obecnie Dom Myszki Miki może mieć kolejny powód do radości. Amerykański Departament Sprawiedliwości wydał zgodę na realizację umowy. Jest jednak jeden warunek, który trzeba najpierw spełnić.

Disney się nie poddaje! Czy Comcast ma jeszcze szansę na Foxa?

Walka o 21st Century Fox trwa i wygląda na to, że Disney wyszedł na prowadzenie. Zaledwie wczoraj informowaliśmy Was o tym, że Comcast złożył własną ofertę zakupu aktywów Foxa. Opiewająca na 65 miliardów dolarów propozycja była bardziej atrakcyjna od tego, co oferował Disney. Bob Iger jednak cały czas zachowywał spokój i dzisiaj podczas posiedzenia rady nadzorczej Foxa wyłożył karty na stół. Tym razem padła kwota 71,3 miliarda dolarów. Czy konkurent zdoła ją przebić?

Strony