Fox

James McAvoy ma obawy w kwestii łączenia X-Menów z MCU

Najbliższe lata przyniosą moment na który fani czekali już od pierwszego filmu, jaki pojawił się w ramach Marvel Cinematic Universe. DIsney, który jest obecnie właścicielem Marvela, jest właśnie w trakcie pozyskiwania aktywów wytwórni Fox, a to z kolei oznacza, że prawa do X-Menów i Fantastycznej Czwórki już wkrótce powrócą do Domu Pomysłów. Możemy się zatem domyślać, że już wkrótce usłyszymy o pierwszych szczegółach dotyczących nowych produkcji o mutantach, tym razem jednak mocno zakorzenionych w MCU. Wśród ogólnych zachwytów pojawiają się jednak także obawy.

Disney przejmie Foxa jeszcze w tym roku?!

Informacji w tym temacie dostarcza nam serwis Deadline. Zdaniem redaktorów fuzja Disneya i Foxa ma szansę zakończyć się jeszcze w tym roku. Wszystko ze względu na konkretne działania ze strony tego drugiego koncernu, które są wymagane by formalnie proces pchnąć do przodu. Fox przeprowadził ostatnio reorganizację na najwyższych szczeblach, powołał pięć nowych osób na stanowiska kierownicze i tym samym wypełnił jeden z zapisów umowy. Dzięki temu proces może nabrać tempa.

Deadpool powróci w świątecznym nastroju?

Deadpool to bohater, którego przygody jednoznacznie kojarzą nam się z wysoką kategorią wiekową. Pełne czarnego humoru i brutalnych scen filmy pokazały, że jest na rynku zapotrzebowanie na tego rodzaju produkcje, a sam pyskaty najemnik bardzo szybko zyskał spore grono fanów. Całkiem niedawno pojawiła się informacja, że w grudniu tego roku na ekrany kin wejdzie tajemniczy film poświęcony temu bohaterowi. Obstawiano, że będzie to kolejna wersja części drugiej, która na chwilę obecną poza standardową, kinową odsłoną doczekała się jeszcze edycji "Super Duper Cut".

Fox po raz kolejny przekłada premiery swoich widowisk

Dla wszystkich fanów X-Menów, którzy mieli nadzieję już w lutym ujrzeć kolejne widowisko poświęcone tym bohaterom, mamy złą wiadomość. Obraz zaliczy kolejne opóźnienie i trafi do kin dopiero 7 czerwca 2019 roku. Jest to zatem kolejna zmiana daty, gdyż pierwotnie "Mroczna Feniks" miała się pojawić w kinach w listopadzie tego roku. Studio jednak zdecydowało się na dokrętki, które wymusiły przesunięcie tego terminu. Czym jest spowodowana kolejna zmiana? Tego na chwilę obecną nie wiemy.

X-Meni już wkrótce pojawią się w MCU? Bob Iger nie ma wątpliwości!

Bob Iger udzielił ostatnio wywiadu dla The Hollywood Reporter, w którym mówił o planach związanych z odzyskaniem praw do postaci X-Menów i Fantastycznej Czwórki. Dyrektor Disneya podkreślił, że ma to sens tylko w jednym przypadku, gdy X-Meni faktycznie znajdą swoje miejsce w Marvel Cinematic Universe, a nad całym procesem piecze sprawować będzie Kevin Feige. Pewne wątpliwości pojawiły się bowiem wobec zapewnień Foxa o realizacji kolejnych widowisk poświęconych poszczególnym mutantom, czyli drużynie "X-Force" i Gambitowi.

Dokrętki do Dark Phoenix mniejsze niż zapowiadano?

Wcześniejsze doniesienia dotyczące "X-Men: Dark Phoenix" od 20th Century Fox sugerowały, że dokrętki potrwają aż trzy miesiące. Nic dziwnego, że fani podeszli do tych informacji z wielkimi obawami. W końcu tak wielki okres czasu sugerował, że do poprawy jest naprawdę wiele. Jak się jednak okazuje, prawdopodobnie we wcześniejsze doniesienia wkradł się błąd i prace zamkną się w nieco ponad dwóch tygodniach.

Disney oficjalnie przejął Foxa!

Od kilku miesięcy trwała zaciekła walka o to, kto zostanie nowym właścicielem aktywów Foxa. Gdy już się wydawało, że Disney przejmie wszystko, do gry włączył się Comcast i zaproponował wyższą kwotę. Konkurent nie pozostał jednak długo na pozycji lidera wyścigu. Nowa oferta Domu Myszki Miki przekroczyła 70 miliardów dolarów i ostatecznie nie została przebita. Comcast oficjalnie wycofał się z walki, a zgodę na transakcję wydał amerykański Departament Sprawiedliwości. Pozostał już tylko jeden element, czyli walne zebranie akcjonariuszy Foxa na którym zapaść miała decyzja dotycząca sprzedaży.

Comcast oficjalnie zrezygnował z walki o Foxa. Czy to koniec problemów Disneya?

Comcast oficjalnie wycofał się z wojny z Disneyem, w kwestii nabycia aktyw 21st Century Fox. Gigant kablowy zamiast tego stawia sobie za cel pozyskanie telewizji Sky. Oznacza to, że Disney ma obecnie jasną sytuację w sprawie nabycia spółki i odzyskania praw do X-Menów i Fantastycznej Czwórki. Jeżeli na mającym się odbyć w najbliższych dniach głosowaniu zarządu Foxa zapadnie decyzja o wyrażeniu zgody na fuzję, wówczas w przeciągu dwóch najbliższych lat dojdzie do pełnego przejęcia praw do takich marek, jak: Obcy, Avatar czy wspomnianych wcześniej produkcji Marvela.

W Deadpoolu 2 miał pojawić się jeszcze jeden przeciwnik

Jedna z usuniętych z produkcji scen prezentowała nam znanego z kart komiksów o X-Menach przeciwnika. Mowa w tym miejscu o postaci znanej jako Omega Red. Jest to mutant, który pochodził ze Związku Radzieckiego, a jego moc pozwalała mu na absorbowanie siły przeciwników, a także regenerację. Posiadał także ogromną siłę. W komiksach nie raz stawał na drodze Wolverine'a.

Akcjonariusz Foksa składa pozew w sprawie zablokowania sprzedaży aktywów koncernu!

Niedawno informowaliśmy Was o tym, że Disney zaproponował koncernowi Fox nowe warunki. 71,3 miliarda dolarów w gotówce i w akcjach przebiło oferowane przez Comcast 65 miliardów dolarów. Następnie Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych ogłosił, że zatwierdził fuzję. Wydawać by się mogło, że problemy się skończyły. Jak się jednak okazuje, pojawiły się nowe.

Strony