George R.R. Martin

  Czy George R.R. Martin ogląda Grę o tron?


  Już za parę dni nastąpi premiera ostatniego w tym sezonie odcinka "Gry o tron". Fani na całym świecie wyczekują tej chwili i jednocześnie zdają sobie sprawę z tego, że potem nastąpi długie oczekiwanie na zwieńczenie historii o Białych Wędrowcach i wydarzeniach napędzających rywalizację o panowanie nad całym Westeros. Czy jednak pośród nich jest sam autor sagi "Pieśni Lodu i Ognia"?

  George R. R. Martin tłumaczy się z opóźnienia Wichrów Zimy

  Siódmy sezon "Gry o tron" coraz bliżej. Tymczasem w dalszym ciągu nie otrzymaliśmy "Wichrów Zimy", które są szóstym tomem powieści. George R. R. Martin wielokrotnie powtarzał, że pisanie tej historii wymaga wiele uwagi i skupienia. Deklarował przy okazji kilka terminów ukończenia prac, jednak żaden nie został dochowany.

  George R.R. Martin kończy 68 lat!

  Dziś urodziny świętuje George R.R. Martin. Nie ma chyba obecnie osoby, która nie słyszałaby o tym twórcy - za sprawą jego słynnego na całym świecie cyklu "Pieśń Lodu i Ognia" oraz głośnej serialowej adaptacji tegoż zatytułowanej "Gra o tron", w którym zagrali m.in. Sean Bean, Peter Dinklage, Charles Dance czy Diana Rigg i która zdobyła rekordową ilość statuerek Emmy, bo licząc z tegorocznymi aż 38.

  Nowy fragment Winds of Winter


  I mamy. Nowy fragment Winds of Winter. Autor wrzucił go na swoją stronę, zapewne by uspokoić fanów, którzy są coraz bardziej zawiedzeni, bo przecież szósty sezon serialu już trwa. I zaskakuje z odcinka na odcinek.

  Ale do meritum: fragment dostępny jest na stronie George'a R.R. Martina. Miłej lektury!

  The Winds of Winter opóźnione


  George R.R. Martin minął dwa deadline'y, a po The Winds of Winter, szóstej części Sagi Lodu i Ognia ani widu, ani słychu. Powieść miała pójść do wydawcy na wiosnę tego roku, ale z tego nici, bo autor nie skończył jej pisać. Teraz nie daje sobie żadnych limitów, skończy jak skończy, bo deadline'y go stresują.

  Czy to niespodzianka? Według nas nie, bo uwierzymy, że książka zostanie opublikowana dopiero wtedy, gdy będzie miała dokładną datę.

  Fragment The Winds of Winter!


  George R.R. Martin znów kusi fanów, ostatnio obiecywał przyłożenie się do pisania powieści, a dziś wrzucił na stronę spory fragment!

  Wiemy także, że niestety serial zakończy się wcześniej niż Pieśń Lodu i Ognia, więc skoro producenci znają zakończenie, jakie GRRM wymyślił, z pewnością czeka nas już w nadchodzącym sezonie sporo psuj i spoilerów. Serial oczywiście nieco odbiega fabułą od książek, ale zdecydowanie nie wszystko w powieściach nas zaskoczy...

  A sam fragment możecie przeczytać na stronie autora. Nie powiemy z czyjej perspektywy jest on napisany, bo to spoiler, ale bardzo ciekawy!

  George R.R. Martin pisze The Winds of Winter


  Tak, wiemy, że to nie jest nowina, ale w pewnym sensie ulżyło nam. Autor napisał na swoim livejournalu (tak, on dalej używa tej technologii), że nie pojawi się na konwencie w Saratodze i na San Diego Comic-Conie, bo (między innymi) chce pisać i skończyć długo wyczekiwane The Winds of Winter.

  W rozwinięciu newsa słowa pisarza. Myślicie, że dostaniemy tę powieść w tym roku? Czy może wolelibyście poczekać jeszcze z rok i dostać coś (być może) lepszego?

  Strony