Gra o tron

Ogień i Lód w teaserze ósmego sezonu Gry o tron!

Krótka zapowiedź ostatniego sezonu "Gry o tron" została zaprezentowana widzom podczas specjalnego panelu na Comic-Conie, który odbywa się w Brazylii. Niestety nie uświadczymy w niej żadnych scen z serialu, a jedynie możemy zaobserwować ciekawą animację dotyczącą starcia lodu i ognia. Obecni na imprezie showrunnerzy: David Benioff i DB Weiss stwierdzili przy okazji, że chcieli zaprezentować coś więcej, ale niestety efekty specjalne wymagają jeszcze dopracowania. Słowa te mogą jednak oznaczać, że już wkrótce otrzymamy pełnoprawną zapowiedź!

George R.R. Martin ma pomysł na nowy serial!

Serialowa "Gra o tron" powoli zbliża ku końcowi. Już w kwietniu przyszłego roku rozpocznie się emisja ósmego sezonu, który zawierać będzie jedynie sześć odcinków. W planach jest już jednak produkcja, która prawdopodobnie wypełni lukę po jego zakończeniu. Roboczo zatytułowany projekt "Long Night" ma nas zabrać do czasów, gdy Biali Wędrowcy po raz pierwszy pojawili się w świecie Westeros. Tymczasem autor serii już snuje plany związane z kolejnym spin-offem.

Pierwsze zdjęcie z ósmego sezonu Gry o tron!

Ósmy sezon "Gry o tron" jest wyczekiwany przez fanów na całym świecie. Produkcja każe nam na siebie jednak dość długo czekać. Twórcy potrzebowali tym razem aż dwóch lat aby przygotować się do premiery ostatnich sześciu epizodów. W dodatku mając w pamięci przecieki, jakie się pojawiły podczas realizacji poprzedniego sezonu, tym razem zadbano aby żadne detale się przed czasem nie wydostały. Nic więc dziwnego, że najnowsza okładka "Entertainment Weekly" sprawiła, iż serca niektórych zaczęły szybciej bić.

George R.R. Martin niezadowolony z długości serialowej "Gry o tron"?

George R.R. Martin długo każe nam czekać na szósty tom swojego cyklu. Pisarz udzielił ostatnio wywiadu dla serwisu „Variety”. Nie mówił jednak o rodzących się w wielkich bólach „Wichrach Zimy”, a raczej swoich oczekiwaniach względem serialu, którego finał ma nastąpić w przyszłym roku. Liczący sześć odcinków ósmy sezon domknie rozpoczęte w produkcji wątki i przyniesie nam odpowiedź na wiele pytań. Pisarz jednak wolałby aby produkcja była zdecydowanie dłuższa i jak przyznał, liczył nawet na 13 sezonów!

Pozew sądowy zdradził spoiler związany z ósmym sezonem Gry o tron!

Jak się okazuje, spoilerów z ósmego sezonu "Gry o tron" możemy szukać na sali sądowej! Powodem pewnego wycieku jest rozprawa, jaka odbyła się niedawno. Jedną ze stron był Nikolaj Coster-Waldau który walczył ze swoją byłą agentką w sprawie prawdopodobnego złamania kontraktu. Aktor w ramach materiałów dowodowych musiał przedstawić pełen wykaz zarobków z ósmego sezonu produkcji i jak się okazuje, pojawi się we wszystkich sześciu odcinkach. Oznacza to, że Jaime Lanister prawdopodobnie dożyje do wielkiego finału.

Zdjęcia do prequela Gry o tron ruszą na początku przyszłego roku!

W przyszłym roku czeka nas premiera ostatniego sezonu "Gry o tron". HBO nie chce jednak rezygnować ze świata Westeros i już jakiś czas temu zapowiedziało, że w przygotowaniu jest aż pięć spin-offów, które miałyby rozwinąć historię siedmiu królestw. Pierwszy z nich już wkrótce może doczekać się realizacji. Wszystko zależy od tego, z jakim odbiorem spotka się pilotażowy odcinek do którego zdjęcia ruszą już w lutym przyszłego roku.

Ostatni sezon Gry o tron później niż zakładano?

Nowych informacji w tej kwestii dostarcza nam Joe Bauer, specjalista od efektów specjalnych pracujący przy serialu. W niedawno udzielonym wywiadzie zaznaczył, że produkcja będzie walczyć o nagrodę Emmy w 2020 roku z powodu niezwykle wymagających prac przy efektach specjalnych. To z kolei oznacza, że ósmy sezon nie zadebiutuje przed 31 maja 2019 roku. Gdyby premiera odbyła się jeszcze przed tym terminem, wówczas serial załapałby się jeszcze na rywalizację w 2019 roku.

Polak w obsadzie "Gry o tron"!

Czasami zwykły przypadek może zadecydować o niezwykłym wręcz szczęściu. Przekonał się o tym pochodzący z Choszczna Paweł Sakowski, aktor teatru "Teatru U Przyjaciół", który pojawi się w ósmym sezonie "Gry o tron". Nasz rodak spędził na planie 12 dni i prawdopodobnie będzie miał swoje epizody w dwóch lub nawet trzech odcinkach!

Poznaliśmy przybliżoną datę premiery ósmego sezonu Gry o tron!

Do tej pory wiedzieliśmy jedynie, że ostatni sezon "Gry o tron" zadebiutuje w 2019 roku. Po sieci krążyły różne plotki związane z dokładną datą, jednak najbardziej oczywistą wydawała się ta, którą swego czasu zasugerowała Maisie Williams, gdy wspomniała o kwietniu przyszłego roku. Później starała się jednak zdementować te informacje. Jak się jednak okazuje, jej wypowiedź mogła być zgodna z prawdą!

Strony