Gra o tron

  George R.R. Martin niezadowolony z długości serialowej "Gry o tron"?

  George R.R. Martin długo każe nam czekać na szósty tom swojego cyklu. Pisarz udzielił ostatnio wywiadu dla serwisu „Variety”. Nie mówił jednak o rodzących się w wielkich bólach „Wichrach Zimy”, a raczej swoich oczekiwaniach względem serialu, którego finał ma nastąpić w przyszłym roku. Liczący sześć odcinków ósmy sezon domknie rozpoczęte w produkcji wątki i przyniesie nam odpowiedź na wiele pytań. Pisarz jednak wolałby aby produkcja była zdecydowanie dłuższa i jak przyznał, liczył nawet na 13 sezonów!

  Pozew sądowy zdradził spoiler związany z ósmym sezonem Gry o tron!

  Jak się okazuje, spoilerów z ósmego sezonu "Gry o tron" możemy szukać na sali sądowej! Powodem pewnego wycieku jest rozprawa, jaka odbyła się niedawno. Jedną ze stron był Nikolaj Coster-Waldau który walczył ze swoją byłą agentką w sprawie prawdopodobnego złamania kontraktu. Aktor w ramach materiałów dowodowych musiał przedstawić pełen wykaz zarobków z ósmego sezonu produkcji i jak się okazuje, pojawi się we wszystkich sześciu odcinkach. Oznacza to, że Jaime Lanister prawdopodobnie dożyje do wielkiego finału.

  Zdjęcia do prequela Gry o tron ruszą na początku przyszłego roku!

  W przyszłym roku czeka nas premiera ostatniego sezonu "Gry o tron". HBO nie chce jednak rezygnować ze świata Westeros i już jakiś czas temu zapowiedziało, że w przygotowaniu jest aż pięć spin-offów, które miałyby rozwinąć historię siedmiu królestw. Pierwszy z nich już wkrótce może doczekać się realizacji. Wszystko zależy od tego, z jakim odbiorem spotka się pilotażowy odcinek do którego zdjęcia ruszą już w lutym przyszłego roku.

  Ostatni sezon Gry o tron później niż zakładano?

  Nowych informacji w tej kwestii dostarcza nam Joe Bauer, specjalista od efektów specjalnych pracujący przy serialu. W niedawno udzielonym wywiadzie zaznaczył, że produkcja będzie walczyć o nagrodę Emmy w 2020 roku z powodu niezwykle wymagających prac przy efektach specjalnych. To z kolei oznacza, że ósmy sezon nie zadebiutuje przed 31 maja 2019 roku. Gdyby premiera odbyła się jeszcze przed tym terminem, wówczas serial załapałby się jeszcze na rywalizację w 2019 roku.

  Polak w obsadzie "Gry o tron"!

  Czasami zwykły przypadek może zadecydować o niezwykłym wręcz szczęściu. Przekonał się o tym pochodzący z Choszczna Paweł Sakowski, aktor teatru "Teatru U Przyjaciół", który pojawi się w ósmym sezonie "Gry o tron". Nasz rodak spędził na planie 12 dni i prawdopodobnie będzie miał swoje epizody w dwóch lub nawet trzech odcinkach!

  Poznaliśmy przybliżoną datę premiery ósmego sezonu Gry o tron!

  Do tej pory wiedzieliśmy jedynie, że ostatni sezon "Gry o tron" zadebiutuje w 2019 roku. Po sieci krążyły różne plotki związane z dokładną datą, jednak najbardziej oczywistą wydawała się ta, którą swego czasu zasugerowała Maisie Williams, gdy wspomniała o kwietniu przyszłego roku. Później starała się jednak zdementować te informacje. Jak się jednak okazuje, jej wypowiedź mogła być zgodna z prawdą!

  Już wkrótce ruszą zdjęcia do prequela Gry o tron!

  W październiku w Belfaście rozpoczną się zdjęcia do pierwszego spin-offu "Gry o tron". Pilotażowy odcinek produkcji ma być początkiem historii upadku złotej ery bohaterów i będzie realizowany w studiu The Paint Hill (tam właśnie powstawała "Gra o tron").

  Akcja nowej produkcji ma zostać osadzona tysiące lat przed epoką panowania Szalonego Króla i skupić się na czasach Ery Herosów. Poznamy legendarne postaci Starków, a także staniemy się świadkami narodzin Białych Wędrowców.

  Iain Glen o ostatnim sezonie Gry o tron

  Praca na planie ósmego sezonu "Gry o tron" cały czas posuwa się do przodu. Premiera serialu została wyznaczona na 2019 rok, tak więc jeszcze trochę przyjdzie nam poczekać na oficjalne materiały związane z mającymi tam nastąpić wydarzeniami. Na szczęście aktorzy chętnie dzielą się niektórymi detalami.

  Spoiler: Do Królewskiej Przystani zawitał pewien gość...

  Za pośrednictwem chorwackiego serwisu 24Sata, w sieci pojawiły się nowe zdjęcia z planu ósmego sezonu Gry o tron. Widzimy na nich pewną postać, która przybyła do Królewskiej Przystani. O kim mowa? Jeżeli nie boicie się spoilerów, to zapraszamy do rozwinięcia.

  Strony