Gwiezdne Wojny

Poznaliśmy budżet serialu ze świata Gwiezdnych Wojen?

Już w przyszłym roku Disney uruchomi własną platformę stramingową na której pojawi się pokaźna baza filmów i seriali. Ciekawostką będą z pewnością produkcje tworzone wyłącznie pod kątem tej usługi. Jedną z nich jest aktorski serial ze świata Gwiezdnych wojen za którego powstanie odpowiada Jon Favreau. Akcja produkcji ma się rozgrywać pomiędzy wydarzeniami znanymi nam z "Powrotu Jedi", a tymi zaprezentowanymi w "Przebudzeniu Mocy".

DIsney ma problem z prawami do... Gwiezdnych Wojen?

Już w przyszłym roku Disney chce wystartować z własną platformą stramingową. Miałyby się znaleźć na niej zarówno filmy jak i seriale. Bardzo dużo mówiło się w tym wypadku o marce Gwiezdnych Wojen, która miałaby być jedną z atrakcji mających przyciągać nowych subskrybentów. Problem w tym, że prawa do emisji telewizyjnych należą do kogoś innego.

JJ Abrams prezentuje pierwsze zdjęcie z IX części Gwiezdnych Wojen!

Przyszłoroczna odsłona Gwiezdnych Wojen stanowi na chwilę obecną wielką tajemnicę. Produkcja widowiska właśnie wystartowała, a JJ Abrams postanowił uczcić to w dość oryginalny sposób i założył konto na Twitterze. Twórca filmu podzielił się intrygującym pierwszym spojrzeniem na film i po raz kolejny złożył hołd zmarłej w grudniu 2016 roku Carrie Fisher. Aktorka zdążyła przed śmiercią zrealizować kilka scen, które ostatecznie nie zostały w filmach wykorzystane. Wspomniane materiały, pomimo wcześniejszych zaprzeczeń ze strony twórców, zostaną w epizodzie IX wykorzystane.

Samuel L. Jackson powróci do świata Gwiezdnych Wojen?

Jak dobrze pamiętamy, w epizodach I - III, Jackson portretował postać mistrza Windu. Był to jeden z najpotężniejszych Jedi, który ostatecznie zginął z ręki przyszłego Imperatora. Aktor najwyraźniej ma jednak nadzieję, że jego śmierć w świecie Gwiezdnych Wojen nie jest ostateczna. Zapytany przez dziennikarzy Red Carpet News TV o ewentualną chęć powrotu do roli, odparł.

Tak, jestem całkowicie zainteresowany ponownym sportretowaniem Mace Windu. Jedi nigdy nie umierają.

Słynna scena z Vaderem w Rogue One mogła wyglądać inaczej

Przed premierą "Rogue One: A Star Wars Story" wykonano obszerne dokrętki, które zmieniły lub dodały kilka scen do ostatecznej wersji filmu, w tym zrealizowały na nowo sekwencję Dartha Vadera . Obecnie wiemy, że scena ta mogła się nieco różnić.

Podczas rozmowy z Cinema Blend, Garry Whitta, jeden ze scenarzystów widowiska, krótko omówił wersję sceny Dartha Vadera, którą opracował. Przypominała ona to, co ostatecznie otrzymaliśmy, ale miała jedną kluczową różnicę.

James Gunn ostro o toksycznych fanach Gwiezdnych Wojen

Gwiezdne Wojny od Disneya budzą różne emocje. Są ludzie, którym te filmy bardzo się podobają i tacy, do których nowy wizerunek marki nie przemawia. Podobnie sprawa wyglądała w przypadku epizodów I - III, które George Lucas zrealizował po wielu latach przerwy. Niestety, spokojną dyskusję nad walorami i wadami produkcji zakłóca jeszcze jedna, bardzo aktywna grupa. Hejterzy, którzy są zdolni posunąć się nawet do gróźb skierowanych wobec aktorów aby tylko pokazać, jak bardzo poczuli się zranieni wizją nie pasującą do ich wyobrażeń.

Kathleen Kennedy straci stanowisko w Lucasfilm? zastąpi ją Bob Iger lub Kevin Feige?

Han Solo bardzo namieszał w świecie Gwiezdnych wojen. Niestety, nie mamy na myśli zwrotów fabularnych, które miały miejsce w filmie, a kłopoty, jakie pojawiły się po jego premierze. Jeżeli wierzyć zakulisowym informacjom, klapa widowiska może doprowadzić do zwolnienia Kathleen Kennedy z jej funkcji kierowniczej w Lucasfilm. Informacja ta nie została oficjalnie potwierdzona, jednak porażka finansowa najnowszego filmu odbiła się dość mocno na przyszłości marki Gwiezdnych Wojen.

Disney wstrzymał prace nad spin-offami Gwiezdnych Wojen?

Mający swoją premierę w maju spin-off o genezie postaci Hana Solo okazał się finansową klapą. Widowisko zgarnęło na całym świecie niecałe 350 milionów dolarów, co na chwilę obecną pokryło jedynie koszty produkcji. Jeżeli jednak doliczy się do tego sumę, jaka została przeznaczona na promocję filmu, to szybko da się zauważyć, że jeszcze sporo brakuje, by Lucasfilm wyszło na prostą. Podobno właśnie te problemy sprawiły, że studio zdecydowało się wstrzymać pracę nad kolejnymi filmami z serii "Gwiezdne Wojny - historie".

Lata poszukiwań i badań, miesiące pracy nad filmem, tysiące kilometrów podróży i... trwający 3 minuty zwiastun!

"Gwiezdne Wojny" to fenomen na światową skalę. Dwa lata po amerykańskiej premierze pierwszego filmu, widowisko trafiło do naszego kraju. Pomimo czasów głębokiego PRLu i żelaznej kurtyny, zdołało zgromadzić wokół siebie rzeszę oddanych fanów. O początkach zjawiska w Polsce opowie dokument „Wojna Gwiazd”.

Strony