Gwiezdne Wojny

  Lata poszukiwań i badań, miesiące pracy nad filmem, tysiące kilometrów podróży i... trwający 3 minuty zwiastun!

  "Gwiezdne Wojny" to fenomen na światową skalę. Dwa lata po amerykańskiej premierze pierwszego filmu, widowisko trafiło do naszego kraju. Pomimo czasów głębokiego PRLu i żelaznej kurtyny, zdołało zgromadzić wokół siebie rzeszę oddanych fanów. O początkach zjawiska w Polsce opowie dokument „Wojna Gwiazd”.

  LucasFilm posiada cyfrowe kopie wszystkich aktorów z Gwiezdnych Wojen?

  Czasami bardzo trudno dobrać odpowiedniego aktora, który miałby wcielić się w postać sprzed lat. Widzimy to choćby na przykładzie Aldena Ehrenreicha, który portretuje obecnie młodszą wersję Hana Solo. Dobór odtwórcy nie wszystkim przypadł do gustu. Co jednak, gdyby na ekranie przywrócić młodego Harrisona Forda?

  Han Solo doczekał się nowego trailera i plakatu!

  Już 25 maja tego roku nastąpi premiera "Solo: A Star Wars Story". Wtedy będziemy mogli pierwszy raz przekonać się na własne oczy, jak prezentuje się widowisko o tym legendarnym przemytniku. Wcześniej jednak możemy zapoznać się z nowym trailerem, który da nam przedsmak tego, co nas czeka.

  Mark Hamill zainteresowany rolą w "Strażnikach Galaktyki vol. 3". Co na to James Gunn?

  Mark Hamill najprawdopodobniej zakończył już swoją przygodę z cyklem "Gwiezdnych Wojen" i teraz przymierza się do zupełnie nowej roli. Aktorowi marzy się udział w trzeciej części "Strażników Galaktyki". Czy James Gunn znajdzie dla niego miejsce?

  George Lucas stanie za kamerą "Obi-Wana"?!

  Widowisko poświęcone postaci Hana Solo już w maju zadebiutuje w kinach. Tymczasem inny, ważny bohater z uniwersum Gwiezdnych Wojen powoli przymierza się do wkroczenia na wielki ekran.

  Obi-Wan, bo o nim mowa, ma być trzecim z zapowiedzianych spin-offów, a prace na planie mają się rozpocząć w 2019 roku. Jak się okazuje, za projektem może stać sam George Lucas!

  Czy Star Wars: Dark Forces doczeka się odświeżenia?

  Star Wars: Dark Forces to pierwsza gra FPS z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Za jej powstanie odpowiadało LucasArts. Produkcja zadebiutowała w 1995 roku na komputerach PC i po dziś dzień jest ciepło wspominana przez fanów. Gra już wkrótce może może przeżyć drugą młodość.

  Wszystko za sprawą Jasona Lewisa, grafika ze studia Obsidian Entertainment, który postanowił przenieść tytuł na silnik Unreal 4.

  Strony