Gwiezdne Wojny

Carrie Fisher niestety nie pojawi się w IX części Gwiezdnych Wojen

Kilka dni temu informowaliśmy Was o oświadczeniu Todda Fishera, brata zmarłej w zeszłym roku Carrie Fisher, który w wywiadzie stwierdził, że wraz z siostrą wyraził zgodę na to, by Disney wykorzystał przy produkcji IX części Gwiezdnych Wojen materiały, które zostały zrealizowane na potrzeby ósmego filmu, a które ostatecznie w produkcji się nie znalazły.

Zwiastun nowych Gwiezdnych wojen już jest!

Możliwe, że najbardziej oczekiwany zwiastun tego roku - czyli "Star Wars. The Last Jedi" jest już dostępny. Studio zaprezentowało także oficjalny plakat produkcji.

Fabuła widowiska pozostaje tajemnicą. Wiadomo na pewno, że akcja filmu rozpocznie się dokładnie w tym samym momencie, w którym zakończyło się "Przebudzenie Mocy"

Wyciekł pierwszy trailer Star Wars: Battlefront!

Planowany na 15 kwietnia trailer "Star Wars: Battlefront II" nieoczekiwanie znalazł się w sieci. Materiał miał zadebiutować przy okazji konwentu Star Wars Celebration, jednak ktoś postanowił się pośpieszyć z publikacją. Jeżeli jesteście ciekawi, jak prezentuje się zapowiedź, to zapraszamy poniżej.

Carrie Fisher powróci w "Star Wars: Episode IX"

Rok 2016 był tragiczny dla fanów Gwiezdnych Wojen. Wcielająca się w postać księżniczki Lei Carrie Fisher, zmarła z powodu rozległego ataku serca, którego doznała na pokładzie samolotu. Jak się jednak okazuje, jej bohaterka pojawi się jeszcze na wielkim ekranie i bynajmniej nie za sprawą magii komputerów jak miało to miejsce w "Łotrze 1".

Ostatni Jedi nie jest sam!

Już jakiś czas temu poznaliśmy tytuł VIII części Gwiezdnych Wojen. Od razu zaczęły się spekulacje, kogo może dotyczyć określenie "Ostatni Jedi". Fani obstawiali, że to Luke Skywalker okaże się wspomnianym w tytule wojownikiem. Byli i tacy, którzy uważali, że nazwa odnosi się do większej ilości bohaterów. Jak się okazuje, ci drudzy mieli rację.

Zdjęcie z montażu nowych Gwiezdnych Wojen

Produkcja ósmego epizodu Gwiezdnych Wojen cały czas trwa. Obecnie film przechodzi przez etap postprodukcji. Jeden z montażystów, Rian Johnson, postanowił podzielić się z fanami zdjęciem z tego procesu. Widzimy na nim charakterystyczny opening z wpasowanym już tytułem "Star Wars: The Last Jedi".

Poznaliśmy oficjalny tytuł VIII części Gwiezdnych Wojen!

Stało się, po wielu miesiącach spekulacji udało nam się poznać oficjalny tytuł VIII części Gwiezdnych Wojen! Produkcja została zatytułowana Star Wars: The Last Jedi (Ostatni Jedi).

Fabuła widowiska pozostaje tajemnicą. Wiadomo na pewno, że akcja filmu rozpocznie się dokładnie w tym samym momencie, w którym zakończyło się "Przebudzenie Mocy".

Łotr 1 przekroczył miliard dolarów!

Krótko przed premierą filmu "Łotr 1. Gwiezdne Wojny - historie" Bob Iger (szef studia Disney), wypowiadał się na temat produkcji. W swych słowach starał się nieco ostudzić nadzieje fanów twierdząc, że widowisko swoim rozmachem nie dorówna mającemu rok wcześniej premierę "Przebudzeniu mocy". Jak się jednak okazuje, "Łotr 1" radzi sobie naprawdę świetnie i właśnie przekroczył miliard dolarów wpływów z całego globu. Jest to czwarta produkcja z 2016 roku, której udało się uzyskać taki wynik.

Główną bohaterką widowiska jest grana przez Felicity Jones, Jyn Erso. Dziewczyna zostaje wplątana w wir akcji, której celem okazuje się zdobycie planów konstrukcyjnych Gwiazdy Śmierci, najpotężniejszej broni stworzonej przez Imperium. Jyn ma jednak także i inny cel. Chce odnaleźć swojego ojca.

Wydarzenia rozgrywają się pomiędzy częścią III, a IV oryginalnej sagi. Premiera widowiska odbyła się 15 grudnia tego roku. W głównych rolach występują: Felicity Jones (Jyn Erso) i Mads Mikkelsen (w roli jej ojca, Galena Erso). Ponad to w filmie pojawili się: Ben Mendelsohn, Donnie Yen, Diego Luna i Forest Whitaker. Reżyseruje Gareth Edwards.

Pożegnaliśmy księżniczkę Leię

Gdy w "Przebudzeniu mocy" twórcy uśmiercili postać Hana Solo, w którego wcielał się Harrison Ford, nikt chyba nie przypuszczał, że niedługo potem pożegnamy któregoś z aktorów tej kultowej serii w realnym świecie. Niestety, w wieku 60 lat zmarła Carrie Fisher, odtwórczyni roli księżniczki Lei Organy.

Boba Fett jednak otrzyma własny film?

Boba Fett to ktoś, kogo z pewnością nie trzeba przedstawiać nikomu. O tym, że postać tego łowcy głów miała doczekać się własnego filmu mówiło się już od dawna. Na reżysera typowano Josha Tranka, a sama produkcja miała stanowić trzeci z planowanych spin-offów Gwiezdnych Wojen. Niestety, fatalny wynik realizowanej przez Tranka "Fantastycznej czwórki" sprawił, iż reżyser został od projektu odsunięty, a w temacie widowiska zapanowała cisza. Fani obawiali się, że Disney postanowił zrezygnować z realizacji spin-offu.

Strony

Nazwa użytkownika

Podium

"Białą" zdobywają:


Magda Janczura
Aleksandra Flasza
Piotr Piosna


"Apex" zdobywają:


Monika Kuźma
Maciej Andrzejczak
Mariusz Szymczak


"Nomen Omen" zdobywają:


Ewa Grzelak
Paulina Kleinke
Dariusz Fafiński

Facebook

Discus