Gwiezdne Wojny

Poznaliśmy oficjalny tytuł IX części "Gwiezdnych wojen"!

Dla nikogo nie będzie tajemnicą, że tegoroczna premiera kolejnej odsłony "Gwiezdnych wojen" jest jednym najbardziej wyczekiwanych wydarzeń. Film zwieńczy historię zapoczątkowaną w "Przebudzeniu Mocy" i z pewnością wyjaśni wiele do tej pory nierozwikłanych tajemnic. Trzeba przyznać, że twórcy bardzo długo kazali nam czekać na jakiekolwiek przecieki związane z tym, czego możemy się po widowisku spodziewać. Teraz jednak zaczęło się to w końcu zmieniać. Wszystko za sprawą wydarzenia "Star Wars Celebration", które miało dzisiaj miejsce.

Historia Hana Solo mogła wyglądać inaczej?

Po seansie "Przebudzenia Mocy" widzowie bardzo często powtarzali, iż film jest dobrym pożegnaniem się z bohaterem granym przez Harrisona Forda. Obserwowaliśmy moment, w którym wraz ze swoim nieodłącznym towarzyszem ponownie wkracza na pokład ukochanego statku, śledziliśmy jego perypetie, a na koniec pożegnaliśmy się z nim w scenie, w której Kylo Ren zdecydował się zadać mu śmiertelny cios. Wygląda jednak na to, że przynajmniej pierwsza z sekwencji mogła zdecydowanie różnić się od tego, co otrzymaliśmy na wielkim ekranie.

Pierwsza zapowiedź IX części Gwiezdnych wojen jeszcze w tym roku?

Już za rok fani stworzonej przez George'a Lucasa gwiezdnej sagi powędrują tłumnie do kin na całym świecie. Niektórzy, by sprawdzić, czy część IX dorówna poprzednim, inni natomiast by ostatecznie upewnić się, że wizja nowej serii nie jest tym, czego oczekiwali. Niezależnie od powodów, jakie nimi pokierują, prawdopodobnie już w tym roku będą mieli okazję, by rzucić okiem na pierwszą zapowiedź wielkiego finału historii Rey, Finna i Kylo Rena. Takie informacje pojawiły się na zagranicznych serwisach informacyjnych.

Plotka: Młoda Rey pojawi się w The Mandalorian?

Seriale oparte na wielkich przebojach kinowych raczej rzadko mają wpływ na wydarzenia, które następnie widzimy na wielkim ekranie. Najczęściej jesteśmy świadkami sytuacji odwrotnej, w której takie produkcje uzupełniają swoją treścią to, co nie zostało dopowiedziane w kinie. Idealnym przykładem takiego zabiegu są choćby "Agenci T.A.R.C.Z.Y.", którzy bardzo często nawiązują do pewnych sytuacji z MCU, jednak ich fabuła nie niesie za sobą widocznych skutków w filmach.

Oscar Isaac o księżniczce Lei

Przyszłoroczna odsłona gwiezdnej sagi będzie zwieńczeniem pierwszej trylogii za którą odpowiada Disney. Jak doskonale wiemy, w 2016 roku zmarła nagle Carrie Fisher, odtwórczyni roli księżniczki Lei. Od tego pojawiały się różne sprzeczne informacje dotyczące udziału granej przez nią postaci w kolejnym filmie. Ostatecznie jednak potwierdzono, że Leia raz jeszcze pojawi się na wielkim ekranie, a jej pożegnanie będzie naprawdę emocjonujące. Tak przynajmniej można wnioskować ze słów, jakie padły w trakcie wywiadu udzielonego niedawno przez Oscara Isaaca.

Rusza Eskarda Star Wars.pl!

W październikowo-listopadowym boxie Eskadry znajdziesz dwie koszulki:
Unikalną koszulkę miesiąca Eskadry starwars.pl – Sith Happens i losową licencjonowaną koszulkę Star Wars
Obydwie koszulki oczywiście w wybranym przez was kroju i rozmiarze.
W zależności od wybranej Eskadry, losowa koszulka będzie odpowiadała Jasnej lub Ciemnej Strony Mocy.
W boxie znajdziesz również:
Losowy licencjonowany breloczek Star Wars odpowiadający Jasnej lub Ciemnej Strony Mocy
Vlepkę wybranej Eskadry oraz naklejkę starwars.pl

Sokół Millennium – nowa kolekcja od De Agostini

Wydawnictwo De Agostini wypuściło kolekcję, dzięki której miłośnicy gwiezdnej sagi mogą stać się właścicielami wiernej repliki tego niezwykłego pojazdu. Odwzorowuje ona najdrobniejsze szczegóły budowy, w tym elementy oświetlenia i części ruchome.

Powstały w ten sposób model będzie miał 808 mm długości, 596 mm szerokości i 192 mm wysokości. Wrażenie mogą robić ruchome działa, talerz anteny i rampa załadunkowa, odwzorowany w szczegółach kokpit z podświetlanymi instrumentami czy świecące przednie reflektory.

Cameo Darth Maula dostępne w sieci!

Darth Maul zadebiutował w filmie "Gwiezdne wojny: Mroczne widmo". Jak dobrze wiemy, sith w tamtym widowisku został pokonany przez Obi-Wana, który po długiej walce ostatecznie przeciął go mieczem świetlnym na pół. Jak się jednak okazało, ciemna strona mocy potrafi naprawdę wiele i postać powróciła w produkcji "Han Solo: Gwiezdne Wojny - historie". Teraz możecie obejrzeć scenę z jej udziałem w sieci. Twórcy zdecydowali się bowiem oficjalnie opublikować wspomniany materiał.

Serial Star Wars: Resistance doczekał się pierwszego plakatu

Akcja serialu będzie się rozgrywała przed wydarzeniami, których byliśmy świadkami w "Przebudzeniu Mocy". Poznamy zatem wątki, które poprzedzały historię znaną nam z nowej trylogii i być może pewne fakty dotyczące tego, co działo się bezpośrednio po "Powrocie Jedi". Spotkamy zarówno dobrze znanych nam bohaterów, takich jak: BB 8, Poe Dameron czy kapitan Phasmę, jak i szereg nowych postaci.

Doktor Who trafi do świata Gwiezdnych wojen!

Matta Smitha nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Rola Jedenastego Doktora zapewniła mu naprawdę ogromną sławę. Aktor jednak nie próżnował i po odejściu od serialu skupił się na innych projektach, w tym na głośnym serialu "The Crown", w którym wciela się w Philipa Mountbattena (księcia Edynburga). Teraz z kolei ma szansę powrócić do kosmicznych klimatów za sprawą roli w IX epizodzie Gwiezdnych wojen. Nie wiadomo jednak w jakiej roli. Informatorzy nie zdradzili nawet czy będzie stał po stronie Rebeliantów, czy sił ciemności.

Strony