Gwiezdne Wojny

  Sokół Millennium – nowa kolekcja od De Agostini

  Wydawnictwo De Agostini wypuściło kolekcję, dzięki której miłośnicy gwiezdnej sagi mogą stać się właścicielami wiernej repliki tego niezwykłego pojazdu. Odwzorowuje ona najdrobniejsze szczegóły budowy, w tym elementy oświetlenia i części ruchome.

  Powstały w ten sposób model będzie miał 808 mm długości, 596 mm szerokości i 192 mm wysokości. Wrażenie mogą robić ruchome działa, talerz anteny i rampa załadunkowa, odwzorowany w szczegółach kokpit z podświetlanymi instrumentami czy świecące przednie reflektory.

  Cameo Darth Maula dostępne w sieci!

  Darth Maul zadebiutował w filmie "Gwiezdne wojny: Mroczne widmo". Jak dobrze wiemy, sith w tamtym widowisku został pokonany przez Obi-Wana, który po długiej walce ostatecznie przeciął go mieczem świetlnym na pół. Jak się jednak okazało, ciemna strona mocy potrafi naprawdę wiele i postać powróciła w produkcji "Han Solo: Gwiezdne Wojny - historie". Teraz możecie obejrzeć scenę z jej udziałem w sieci. Twórcy zdecydowali się bowiem oficjalnie opublikować wspomniany materiał.

  Serial Star Wars: Resistance doczekał się pierwszego plakatu

  Akcja serialu będzie się rozgrywała przed wydarzeniami, których byliśmy świadkami w "Przebudzeniu Mocy". Poznamy zatem wątki, które poprzedzały historię znaną nam z nowej trylogii i być może pewne fakty dotyczące tego, co działo się bezpośrednio po "Powrocie Jedi". Spotkamy zarówno dobrze znanych nam bohaterów, takich jak: BB 8, Poe Dameron czy kapitan Phasmę, jak i szereg nowych postaci.

  Doktor Who trafi do świata Gwiezdnych wojen!

  Matta Smitha nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Rola Jedenastego Doktora zapewniła mu naprawdę ogromną sławę. Aktor jednak nie próżnował i po odejściu od serialu skupił się na innych projektach, w tym na głośnym serialu "The Crown", w którym wciela się w Philipa Mountbattena (księcia Edynburga). Teraz z kolei ma szansę powrócić do kosmicznych klimatów za sprawą roli w IX epizodzie Gwiezdnych wojen. Nie wiadomo jednak w jakiej roli. Informatorzy nie zdradzili nawet czy będzie stał po stronie Rebeliantów, czy sił ciemności.

  Richard E. Grant wcieli się w postać admirała Thrawna? Aktor komentuje!

  Serial "Star Wars: Rebelianci" zakończył się zniknięciem Wielkiego Admirała Thrawna i tak naprawdę nie wiemy jak dalej potoczyły się losy tej postaci. Fani od razu zaczęli spekulacje, że bohater ten pojawi się IX części "Gwiezdnych Wojen". Plotki podsycił angaż Richarda E. Granta do jednej z ról widowisku. Jeśli jednak liczycie na to, że to właśnie on wcieli się w Thrawna, to wypowiedź aktora raczej się Wam nie spodoba,

  Podczas przeprowadzonego niedawno wywiadu Grant został zapytany wprost o to, czy pojawi się w widowisku jako Thrawn. Jego odpowiedź była przecząca.

  Poznaliśmy budżet serialu ze świata Gwiezdnych Wojen?

  Już w przyszłym roku Disney uruchomi własną platformę stramingową na której pojawi się pokaźna baza filmów i seriali. Ciekawostką będą z pewnością produkcje tworzone wyłącznie pod kątem tej usługi. Jedną z nich jest aktorski serial ze świata Gwiezdnych wojen za którego powstanie odpowiada Jon Favreau. Akcja produkcji ma się rozgrywać pomiędzy wydarzeniami znanymi nam z "Powrotu Jedi", a tymi zaprezentowanymi w "Przebudzeniu Mocy".

  Disney ma problem z prawami do... Gwiezdnych Wojen?

  Już w przyszłym roku Disney chce wystartować z własną platformą stramingową. Miałyby się znaleźć na niej zarówno filmy jak i seriale. Bardzo dużo mówiło się w tym wypadku o marce Gwiezdnych Wojen, która miałaby być jedną z atrakcji mających przyciągać nowych subskrybentów. Problem w tym, że prawa do emisji telewizyjnych należą do kogoś innego.

  JJ Abrams prezentuje pierwsze zdjęcie z IX części Gwiezdnych Wojen!

  Przyszłoroczna odsłona Gwiezdnych Wojen stanowi na chwilę obecną wielką tajemnicę. Produkcja widowiska właśnie wystartowała, a JJ Abrams postanowił uczcić to w dość oryginalny sposób i założył konto na Twitterze. Twórca filmu podzielił się intrygującym pierwszym spojrzeniem na film i po raz kolejny złożył hołd zmarłej w grudniu 2016 roku Carrie Fisher. Aktorka zdążyła przed śmiercią zrealizować kilka scen, które ostatecznie nie zostały w filmach wykorzystane. Wspomniane materiały, pomimo wcześniejszych zaprzeczeń ze strony twórców, zostaną w epizodzie IX wykorzystane.

  Samuel L. Jackson powróci do świata Gwiezdnych Wojen?

  Jak dobrze pamiętamy, w epizodach I - III, Jackson portretował postać mistrza Windu. Był to jeden z najpotężniejszych Jedi, który ostatecznie zginął z ręki przyszłego Imperatora. Aktor najwyraźniej ma jednak nadzieję, że jego śmierć w świecie Gwiezdnych Wojen nie jest ostateczna. Zapytany przez dziennikarzy Red Carpet News TV o ewentualną chęć powrotu do roli, odparł.

  Tak, jestem całkowicie zainteresowany ponownym sportretowaniem Mace Windu. Jedi nigdy nie umierają.

  Słynna scena z Vaderem w Rogue One mogła wyglądać inaczej

  Przed premierą "Rogue One: A Star Wars Story" wykonano obszerne dokrętki, które zmieniły lub dodały kilka scen do ostatecznej wersji filmu, w tym zrealizowały na nowo sekwencję Dartha Vadera . Obecnie wiemy, że scena ta mogła się nieco różnić.

  Podczas rozmowy z Cinema Blend, Garry Whitta, jeden ze scenarzystów widowiska, krótko omówił wersję sceny Dartha Vadera, którą opracował. Przypominała ona to, co ostatecznie otrzymaliśmy, ale miała jedną kluczową różnicę.

  Strony