Gwiezdne Wojny IX

Pierwsza zapowiedź IX części Gwiezdnych wojen jeszcze w tym roku?

Już za rok fani stworzonej przez George'a Lucasa gwiezdnej sagi powędrują tłumnie do kin na całym świecie. Niektórzy, by sprawdzić, czy część IX dorówna poprzednim, inni natomiast by ostatecznie upewnić się, że wizja nowej serii nie jest tym, czego oczekiwali. Niezależnie od powodów, jakie nimi pokierują, prawdopodobnie już w tym roku będą mieli okazję, by rzucić okiem na pierwszą zapowiedź wielkiego finału historii Rey, Finna i Kylo Rena. Takie informacje pojawiły się na zagranicznych serwisach informacyjnych.

Oscar Isaac o księżniczce Lei

Przyszłoroczna odsłona gwiezdnej sagi będzie zwieńczeniem pierwszej trylogii za którą odpowiada Disney. Jak doskonale wiemy, w 2016 roku zmarła nagle Carrie Fisher, odtwórczyni roli księżniczki Lei. Od tego pojawiały się różne sprzeczne informacje dotyczące udziału granej przez nią postaci w kolejnym filmie. Ostatecznie jednak potwierdzono, że Leia raz jeszcze pojawi się na wielkim ekranie, a jej pożegnanie będzie naprawdę emocjonujące. Tak przynajmniej można wnioskować ze słów, jakie padły w trakcie wywiadu udzielonego niedawno przez Oscara Isaaca.

Doktor Who trafi do świata Gwiezdnych wojen!

Matta Smitha nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Rola Jedenastego Doktora zapewniła mu naprawdę ogromną sławę. Aktor jednak nie próżnował i po odejściu od serialu skupił się na innych projektach, w tym na głośnym serialu "The Crown", w którym wciela się w Philipa Mountbattena (księcia Edynburga). Teraz z kolei ma szansę powrócić do kosmicznych klimatów za sprawą roli w IX epizodzie Gwiezdnych wojen. Nie wiadomo jednak w jakiej roli. Informatorzy nie zdradzili nawet czy będzie stał po stronie Rebeliantów, czy sił ciemności.

Richard E. Grant wcieli się w postać admirała Thrawna? Aktor komentuje!

Serial "Star Wars: Rebelianci" zakończył się zniknięciem Wielkiego Admirała Thrawna i tak naprawdę nie wiemy jak dalej potoczyły się losy tej postaci. Fani od razu zaczęli spekulacje, że bohater ten pojawi się IX części "Gwiezdnych Wojen". Plotki podsycił angaż Richarda E. Granta do jednej z ról widowisku. Jeśli jednak liczycie na to, że to właśnie on wcieli się w Thrawna, to wypowiedź aktora raczej się Wam nie spodoba,

Podczas przeprowadzonego niedawno wywiadu Grant został zapytany wprost o to, czy pojawi się w widowisku jako Thrawn. Jego odpowiedź była przecząca.

JJ Abrams prezentuje pierwsze zdjęcie z IX części Gwiezdnych Wojen!

Przyszłoroczna odsłona Gwiezdnych Wojen stanowi na chwilę obecną wielką tajemnicę. Produkcja widowiska właśnie wystartowała, a JJ Abrams postanowił uczcić to w dość oryginalny sposób i założył konto na Twitterze. Twórca filmu podzielił się intrygującym pierwszym spojrzeniem na film i po raz kolejny złożył hołd zmarłej w grudniu 2016 roku Carrie Fisher. Aktorka zdążyła przed śmiercią zrealizować kilka scen, które ostatecznie nie zostały w filmach wykorzystane. Wspomniane materiały, pomimo wcześniejszych zaprzeczeń ze strony twórców, zostaną w epizodzie IX wykorzystane.

Samuel L. Jackson powróci do świata Gwiezdnych Wojen?

Jak dobrze pamiętamy, w epizodach I - III, Jackson portretował postać mistrza Windu. Był to jeden z najpotężniejszych Jedi, który ostatecznie zginął z ręki przyszłego Imperatora. Aktor najwyraźniej ma jednak nadzieję, że jego śmierć w świecie Gwiezdnych Wojen nie jest ostateczna. Zapytany przez dziennikarzy Red Carpet News TV o ewentualną chęć powrotu do roli, odparł.

Tak, jestem całkowicie zainteresowany ponownym sportretowaniem Mace Windu. Jedi nigdy nie umierają.

Billy Dee Williams powróci do świata Gwiezdnych Wojen!

Prace na planie IX części Gwiezdnych Wojen rozpoczną się już w tym miesiącu. Fani od dawna zastanawiali się czy w widowisku pojawi się Lando Calrissian, w którego rolę w starej trylogii wcielał się Billy Dee Williams. Aktor odwołał niedawno swój udział w Saskatchewan Entertainment Expo. Powodem miały być prace na planie jakiegoś filmu. Nie zdradził co prawda tytułu, jednak termin zdjęć pokrywał się z początkiem prac nad epizodem IX.

Czyżbyśmy poznali jedną z lokacji IX epizodu Gwiezdnych Wojen?

IX epizod Gwiezdnych Wojen jest z pewnością produkcją wyczekiwaną przez wielu fanów serii. Do tej pory jednak nie wiemy praktycznie nic na temat tego, czego po filmie można się spodziewać. Zeszłoroczny "Ostatni Jedi" pokazał, że nic nie musi być tak oczywiste, jak było do tej pory. Kolejna odsłona z pewnością także widzów czymś zaskoczy. Być może jednak poznaliśmy właśnie jedną z lokacji, w których toczyć się będzie akcja.

Strony