Harry Potter

  Harry Potter ma 37 lat

  Zgodnie z fabułą książek J.K. Rowling Harry Potter urodził się 31 lipca 1980 roku, a więc dziś świętowałby 37 urodziny. Co ciekawe, tego samego dnia (rocznik 1965) przyszła na świat sama Rowling oraz Richard Griffiths (rocznik 1947), czyi Vernon Dursley z ekranizacji cyklu. Ten ostatni niestety zmarł w 2013 roku.

  Ruszyły zdjęcia do drugiej części Fantastycznych Zwierząt

  W miniony poniedziałek padł pierwszy klaps na planie drugiej części filmu "Fantastyczne Zwierzęta i jak je znaleźć". Obraz będzie kontynuował wydarzenia, które zapoczątkowały się w poprzednim widowisku, jednak znacznie większy nacisk położy na relacje pomiędzy Gellertem Grindelwaldem, a Albusem Dumbledorem.

  Harry Potter kończy 20 lat!

  Czy wiecie, że dokładnie dwadzieścia lat temu na półki księgarń trafił pierwszy tom przygód Harry’ego Pottera? Młody czarodziej obchodzi dzisiaj swoje święto i z całą pewnością warto odnotować tę datę w kalendarzu. To właśnie od „Kamienia Filozoficznego” rozpoczął się światowy trend, który sprawił, że dzieci (i nie tylko) zaczęły same sięgać po książki.

  Ian McKellen wyjaśnia czemu nie został Dumbledorem

  Postać Dumbledore'a w serii filmów o Harrym Potterze odgrywana była przez dwóch aktorów. W pierwszych dwóch częściach dyrektora Hogwartu portretował Richard Harris, po jego śmierci propozycję objęcia roli skierowano do Iana McKellena, który jednak jej nie przyjął. Aktor postanowił podzielić się z fanami informacją dlaczego tak właśnie postąpił.

  Zdjęcia do kontynuacji Fantastycznych zwierząt ruszą już w kwietniu!

  Ogromny sukces filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" sprawił, iż twórcy postanowili wejść na plan kontynuacji wcześniej, niż pierwotnie planowano. Początkowo pierwszy klaps miał paść w tegoroczne wakacje. Jak się jednak okazuje, nastąpi to już w kwietniu.

  Sztuka Harry Potter i Przeklęte Dziecko idzie w świat

  "Harry Potter i Przeklęte Dziecko" to sztuka, która miała swoją premierę w lipcu tego roku i która jest oficjalną kontynuacją tego, co mogliśmy przeczytać w siedmioksiągu J.K. Rowling. Fabuła rozgrywa się 19 lat później i dotyczy relacji Harry'ego z jego najmłodszym synem, Albusem Severusem.

  "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" jako książka?

  Żałujecie, że "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" ukazały się wyłącznie w postaci filmowej, ponieważ przez to nie będziecie mogli uzupełnić swojej biblioteczki o kolejną historię autorstwa J.K. Rowling? Mamy dla Was dobrą wiadomość - wydawnictwo Media Rodzina planuje książkowe wydanie scenariusza już w marcu 2017 roku. W zeszłym miesiącu w Polsce ukazał się scenariusz do sztuki "Harry Potter i Przeklęte Dziecko".

  Pokoloruj Pottera!

  "Harry Potter" przeżywa właśnie drugą młodość. Dopiero co pojawiła się nowa książka o przygodach nastoletniego czarodzieja, czyli "Harry Potter i Przeklęte Dziecko", która co prawda nie jest pełnoprawną powieścią, a przeniesioną na karty papieru sztuką wystawianą w Londyńskim teatrze, a już jesteśmy zasypywani kolejnymi nowościami z magicznego świata.

  Trailer ilustrowanej wersji Komnaty Tajemnic!

  Na swoim oficjalnym kanale na YouTube, wydawnictwo Bloomsbury opublikowało zapowiedź nowego, ilustrowanego wydania książki "Harry Potter i Komnata Tajemnic". Materiał prezentuje zaledwie kilka grafik, jednak daje nam podgląd na to, czego możemy się po książce spodziewać, a przyznać trzeba, że wygląda to naprawdę klimatycznie! Hagrid, Fawkes i Mandragory w wykonaniu brytyjskiego artysty Jim McKay'a prezentują się jak żywcem wyjęte z hogwardzkiego podręcznika. Z materiałem możecie zapoznać się w rozwinięciu tego newsa.

  Wydawnictwo planuje wydanie pozostałych tomów w wersji ilustrowanej. Pierwszy, czyli "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" miał swoją premierę 6 października 2015 roku.

  Harry Potter powróci do kin?

  Już wkrótce premiera pierwszej części filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć", a w sieci zaczęły pojawiać się plotki, jakoby Warner Bros. nie miało zamiaru porzucać czarodziejskiego świata po zaledwie trzech filmach. Niedawno wydana książka "Harry Potter i Przeklęte Dziecko" która jest tak naprawdę zapisem przedstawienia, które pojawiło się na deskach teatru, miałaby stać się podstawą do powstania nowej trylogii rozgrywającej się w tym uniwersum. Informacje takie podaje "The New York Daily News". Według anonimowego źródła studio poczyniło już odpowiednie kroki prawne, aby filmy zrealizować. Chwilowo nie wiadomo jednak, kiedy produkcja mogłaby ruszyć, ani czy w ogóle nastąpi to w przeciągu najbliższych lat. Równie dobrze producenci mogą po prostu pilnować, by nikt inny nie połasił się na udział w tak dochodowym biznesie, jakim jest Harry Potter.

  W razie realizacji widowiska Warner Bros. z całą pewnością chciałoby powrotu znanych nam twarzy, nie wiadomo jednak jak gwiazdy oryginalnych filmów się by na to zapatrywały. Daniel Radcliffe stwierdził kiedyś, że jedyny powrót do czarodziejskiego świata jaki sobie wyobraża to rola Syriusza Blacka.

  Światowa premiera "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" zaplanowana jest na 11 listopada tego roku.

  Strony