Harry Potter

  On wrócił!

  Tom Marvolo Riddle, znany również jako Lord Voldemort, przed odrodzeniem się na cmentarzu w Little Hangleton wcale nie wiódł radosnego żywota. Przez lata zmuszony był do ukrywania się w Albanii, za jedynych towarzyszy mając węży i nie mogąc się pochwalić nawet namiastką ludzkiego ciała. Jego marna dola uległa jako-takiemu polepszeniu, gdy odnalazł go Peter Pettigrew, który pomógł swemu panu stworzyć wątły, ale umożliwiający fukcjonowanie i komunikowanie się organizm.

  Wszystkiego najlepszego, Dudley!

  Poza rozczarowaniem, że otrzymał jedynie trzydzieści sześć prezentów, Dudley nie miał na co narzekać - w końcu rodzice zabierali jego i jego najlepszego przyjaciela do zoo! Niestety, te urodziny od samego początku zapowiadały się bardzo pechowo: Arabella Figg złamała nogę, przez co nie mogła tego dnia wziąć pod opiekę Harry'ego Pottera, który "zawsze wszystko psuje", więc Dursleyowie, chcąc nie chcąc, musieli przyłączyć siostrzeńca do świętowania.

  W rocznicę śmierci Syriusza Blacka...

  Lubicie Harry'ego Pottera? Pochłanialiście książki i filmy z wypiekami na twarzy? Jeśli tak, z pewnością pamiętacie Syriusza Blacka - najlepszego przyjaciela Jamesa oraz ojca chrzestnego Harry'ego. Dzisiaj, 18 czerwca, przypada 22 rocznica jego śmierci, której nie będziemy jednak czcić minutą ciszy, lecz wspominając wzruszające lub zabawne momenty z życia Huncwota. Gotowi?

  Harry Potter ma 37 lat

  Zgodnie z fabułą książek J.K. Rowling Harry Potter urodził się 31 lipca 1980 roku, a więc dziś świętowałby 37 urodziny. Co ciekawe, tego samego dnia (rocznik 1965) przyszła na świat sama Rowling oraz Richard Griffiths (rocznik 1947), czyi Vernon Dursley z ekranizacji cyklu. Ten ostatni niestety zmarł w 2013 roku.

  Ruszyły zdjęcia do drugiej części Fantastycznych Zwierząt

  W miniony poniedziałek padł pierwszy klaps na planie drugiej części filmu "Fantastyczne Zwierzęta i jak je znaleźć". Obraz będzie kontynuował wydarzenia, które zapoczątkowały się w poprzednim widowisku, jednak znacznie większy nacisk położy na relacje pomiędzy Gellertem Grindelwaldem, a Albusem Dumbledorem.

  Harry Potter kończy 20 lat!

  Czy wiecie, że dokładnie dwadzieścia lat temu na półki księgarń trafił pierwszy tom przygód Harry’ego Pottera? Młody czarodziej obchodzi dzisiaj swoje święto i z całą pewnością warto odnotować tę datę w kalendarzu. To właśnie od „Kamienia Filozoficznego” rozpoczął się światowy trend, który sprawił, że dzieci (i nie tylko) zaczęły same sięgać po książki.

  Ian McKellen wyjaśnia czemu nie został Dumbledorem

  Postać Dumbledore'a w serii filmów o Harrym Potterze odgrywana była przez dwóch aktorów. W pierwszych dwóch częściach dyrektora Hogwartu portretował Richard Harris, po jego śmierci propozycję objęcia roli skierowano do Iana McKellena, który jednak jej nie przyjął. Aktor postanowił podzielić się z fanami informacją dlaczego tak właśnie postąpił.

  Zdjęcia do kontynuacji Fantastycznych zwierząt ruszą już w kwietniu!

  Ogromny sukces filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" sprawił, iż twórcy postanowili wejść na plan kontynuacji wcześniej, niż pierwotnie planowano. Początkowo pierwszy klaps miał paść w tegoroczne wakacje. Jak się jednak okazuje, nastąpi to już w kwietniu.

  Sztuka Harry Potter i Przeklęte Dziecko idzie w świat

  "Harry Potter i Przeklęte Dziecko" to sztuka, która miała swoją premierę w lipcu tego roku i która jest oficjalną kontynuacją tego, co mogliśmy przeczytać w siedmioksiągu J.K. Rowling. Fabuła rozgrywa się 19 lat później i dotyczy relacji Harry'ego z jego najmłodszym synem, Albusem Severusem.

  Strony