Jakub Ćwiek

  "Stróże" pojawią się już w czerwcu!

  Jakub Ćwiek powraca do anielskiego świata, a wraz z nim LOKI - kłamca, oszust, zdrajca i... ostatnia nadzieja Twojego anioła stróża! Poniżej możecie zapoznać się z oficjalnym opisem książki, która ukaże się już 6 czerwca nakładem wydawnictwa SQN, a także okładką powieści.

  Nietypowe śledztwa, dziwne międzygatunkowe przyjaźnie i całe tony niebiańskiej biurokracji... Ot, dzień jak co dzień w pracy anioła stróża.

  Książki Jakuba Ćwieka dostępne za grosze!

  Book Rage, czyli wydawnictwo sprzedające ebooki w pakietach metodą "zapłać, ile chcesz" uruchomiło wczoraj sprzedaż pakietu z książkami Jakuba Ćwieka. Już za złotówkę można otrzymać cztery książki: "Ciemność płonie", "Liżąc ostrze" oraz dwa tomy "Chłopców", a kolejne atrakcje dochodzą wraz z kolejnymi progami: kto zapłaci powyżej aktualnej średniej ceny (która obecnie wynosi 38,06 zł), otrzyma także "Gotuj z papieżem" oraz "Grimm City. Wilk!", kto zapłaci 35 zł, otrzyma trzeci tom "Chłopców" oraz premierowy zbiór "Pamięć wody", kto zapłaci 45 zł, otrzyma czwarty tom "Chłopców" oraz opowiadanie "Łaski bez" stanowiące tom 2,5, a kto zapłaci 55 zł otrzyma dodatkowo książkę nietypową dla Book Rage, bo papierową i z autografem autora - "Przez Stany POPświadomości", której współautorami są Radek Teklak, Patryk Jurek, Bartek Czartoryski oraz kreska_.

  "Przez Stany POPświadomości" już 9 listopada!

  9 listopada ukaże się książka "Przez Stany POPświadomości" autorstwa Kuby Ćwieka, a także Radka Teklaka, Bartka Czartoryskiego, Patryka Jurka i Agaty "kreski_" Krajewskiej. Jest to historia podróżnicza połączona z albumem i oprowadzająca czytelnika po... amerykańskiej popkulturze. Wydawcą jest Wydawnictwo SQN.

  Wyrusz z nami w niezwykłą podróż…

  Kuba Ćwiek, pisarz, publicysta, scenarzysta teatralny i filmowy, a nade wszystko ogromny miłośnik popkultury, postanowił odbyć nietypową podróż do najsłynniejszych miejsc znanych z ekranu.

  Wraz ze swoim tatą i grupą przyjaciół – między innymi dziennikarzem kulturalnym Bartkiem Czartoryskim, reżyserem Patrykiem Jurkiem, blogerem Radkiem Teklakiem i fotografką Agatą „kreską_” Krajewską – przejechał kamperem przez Wschodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych.

  Siódmy Bangarang Magazine już jest!

  Do sprzedaży trafił dziś siódmy numer "Bangarang Magazine", czyli czasopisma Jakuba Ćwieka przeznaczonego dla osób, które planują zajmować się pisaniem. W numerze oprócz felietonu z poradami i ćwiczeń do niego znajdują się dwa opowiadania Ćwieka oraz felieton o amerykańskiej popkulturze Kevina Whitelocka. Pismo dostępne jest tylko w postaci online, na stronie tess-shirt.pl.

  Jeśli ten tytuł jest Wam nieznany, to tutaj możecie pobrać darmowy numer i przekonać się, czy warto.

  Opowiadanie H.P. Lovecrafta w adaptacji Jakuba Ćwieka

  Co łączy mitologię Cthulhu i krajobrazy Opolszczyzny? Przekonać się o tym mogą użytkownicy serwisu Storytel. Specjalnie dla nich, opowiadanie “Szepczący w ciemności” H.P. Lovecrafta wziął na warsztat Jakub Ćwiek. Polski pisarz dokonał trawestacji utworu, osadzając akcję w pięknej, acz mrocznej scenerii okolic Głuchołazów i Pokrzywnej.

  “Szepczący w eterze”, bo taki tytuł nosi opowiadanie Jakuba Ćwieka ma formę 47-minutowego słuchowiska, zrealizowanego w formie podcastu, z udziałem dwóch znakomitych aktorów, Rafała Maćkowiaka ("Dom dla lalek", "Prosta historia o miłości", "33 sceny z życia", “Między nami dobrze jest”) i Andrzeja Mastalerza ("Historia Roja", "Kamienie na szaniec", „Pokłosie”, "W ciemności").

  Jakub Ćwiek, który sam jest fanem Lovecrafta, najpierw poznał jego twórczość przez teksty Neila Gaimana, Stephena Kinga i wielu innych, którzy do mitologii Cthulhu się odnosili.

  Powieść "Grimm City. Wilk!" Jakuba Ćwieka (premiera 13 kwietnia)

  13 kwietnia swoją premierę będzie miała najnowsza powieść Jakuba Ćwieka - "Wilk!". "Wilk!" otwiera zupełnie nowy cykl, "Grimm City", inspirowany zarówno filmami noir, jak i baśniami. Uczestnicy Pyrkonu będą mogli zdobyć książkę już wcześniej.

  Z przyjemnością informujemy, że 13 kwietnia do sprzedaży trafi najświeższa powieść Jakuba Ćwieka otwierająca zupełnie nową serię. Mowa o Grimm City. Wilk! Za wydanie książki odpowiada Wydawnictwo SQN. Jednocześnie podajemy do wiadomości, że już teraz można składać zamówienia na empik.com.

  Premiera "Bangarang Magazine" Jakuba Ćwieka, z darmowym pierwszym numerem

  Z okazji Gwiazdki (oraz wszystkich innych świąt przypadających w okolicach przesilenia zimowego) Jakub Ćwiek przygotował prezent dla swoich czytelników, a także wszystkich, którzy pragną zawodowo zająć się pisaniem.

  Dokładnie w Wigilię miała miejsce premiera pilotażowego (vol. 0) numeru "BANGARANG Magazine", czyli czasopisma internetowego, które odtąd będzie ukazywało się co miesiąc, a w którym znajdować będą się m.in. premierowe opowiadanie Jakuba Ćwieka oraz jego felieton z poradami pisarskimi.

  Pakiet Chłopców i Stany POPświadomości


  Wydawnictwo SQN przygotowało atrakcyjną ofertę dla entuzjastów Kuby Ćwieka, którzy nie zdążyli się jeszcze zaopatrzyć we własne egzemplarze cyklu Chłopcy lub po prostu chcieliby odświeżyć swoją kolekcję. Otóż 2 grudnia na rynek trafi pakiet czterech tomów popularnej serii o gangu motocyklowym złożonym z dawnych towarzyszy Piotrusia Pana. Od teraz Chłopcy już zawsze będą razem.

  Strony