Jakub Ćwiek

Porozmawiaj z Ćwiekiem o "Stróżach"

Poniżej możecie zapoznać się z informacją, jaką Jakub Ćwiek umieścił na swoim oficjalnym fanpage'u. Jeżeli natomiast chcecie wesprzeć produkcję "Stróży" to możecie tego dokonać na serwisie PolakPotrafi.pl, gdzie aktualnie prowadzona jest zbiórka na rzecz realizacji przedsięwzięcia. Zachęcamy do wzięcia w niej udziału. Można nie tylko zgarnąć ciekawe nagrody, ale także przyczynić się do powstania pierwszej tego typu produkcji nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie.

"Stróże" serialem? Tego chce Jakub Ćwiek!

Właśnie ruszyła zbiórka, która ma umożliwić dość ambitny cel, jakim jest wyprodukowanie serialu związanego z uniwersum Kłamcy. Akcja na serwisie Polak-potrafi.pl dopiero ruszyła, a już udało się zebrać ponad 1500 zł. To jednak kropla w morzu potrzeb. Na realizację przedsięwzięcia potrzeba przynajmniej 60 000 zł. Suma ta pozwoli zrealizować pilotażowy odcinek, który pokaże widzom czego tak właściwie mogą się spodziewać.

Nowa powieść Jakuba Ćwieka już w październiku!

O nowych planach autor poinformował na swoim oficjalnym facebooku. Jak widać tym razem na warsztat postanowił wziąć znacznie cięższą tematykę, bo powieść osadzoną w realiach policyjnych. Co z tego wyjdzie? Przekonamy się już w październiku!

Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Marginesy.

Darmowe opowiadanie od Kuby Ćwieka

Jak bardzo górnolotnie by to nie zabrzmiało, gdyby nie Wy, nie byłoby mnie tu, gdzie jestem! Gdyby nie Wasze wsparcie, trudno byłoby mi przeć przez świat z niezachwianą pewnością, że można naprawdę dużo, wystarczy wierzyć w siebie oraz mieć ludzi, którzy w Ciebie wierzą! Dziękuję! - napisał na swoim oficjalnym fanpage’u.

"Stróże" pojawią się już w czerwcu!

Jakub Ćwiek powraca do anielskiego świata, a wraz z nim LOKI - kłamca, oszust, zdrajca i... ostatnia nadzieja Twojego anioła stróża! Poniżej możecie zapoznać się z oficjalnym opisem książki, która ukaże się już 6 czerwca nakładem wydawnictwa SQN, a także okładką powieści.

Nietypowe śledztwa, dziwne międzygatunkowe przyjaźnie i całe tony niebiańskiej biurokracji... Ot, dzień jak co dzień w pracy anioła stróża.

Książki Jakuba Ćwieka dostępne za grosze!

Book Rage, czyli wydawnictwo sprzedające ebooki w pakietach metodą "zapłać, ile chcesz" uruchomiło wczoraj sprzedaż pakietu z książkami Jakuba Ćwieka. Już za złotówkę można otrzymać cztery książki: "Ciemność płonie", "Liżąc ostrze" oraz dwa tomy "Chłopców", a kolejne atrakcje dochodzą wraz z kolejnymi progami: kto zapłaci powyżej aktualnej średniej ceny (która obecnie wynosi 38,06 zł), otrzyma także "Gotuj z papieżem" oraz "Grimm City. Wilk!", kto zapłaci 35 zł, otrzyma trzeci tom "Chłopców" oraz premierowy zbiór "Pamięć wody", kto zapłaci 45 zł, otrzyma czwarty tom "Chłopców" oraz opowiadanie "Łaski bez" stanowiące tom 2,5, a kto zapłaci 55 zł otrzyma dodatkowo książkę nietypową dla Book Rage, bo papierową i z autografem autora - "Przez Stany POPświadomości", której współautorami są Radek Teklak, Patryk Jurek, Bartek Czartoryski oraz kreska_.

"Przez Stany POPświadomości" już 9 listopada!

9 listopada ukaże się książka "Przez Stany POPświadomości" autorstwa Kuby Ćwieka, a także Radka Teklaka, Bartka Czartoryskiego, Patryka Jurka i Agaty "kreski_" Krajewskiej. Jest to historia podróżnicza połączona z albumem i oprowadzająca czytelnika po... amerykańskiej popkulturze. Wydawcą jest Wydawnictwo SQN.

Wyrusz z nami w niezwykłą podróż…

Kuba Ćwiek, pisarz, publicysta, scenarzysta teatralny i filmowy, a nade wszystko ogromny miłośnik popkultury, postanowił odbyć nietypową podróż do najsłynniejszych miejsc znanych z ekranu.

Wraz ze swoim tatą i grupą przyjaciół – między innymi dziennikarzem kulturalnym Bartkiem Czartoryskim, reżyserem Patrykiem Jurkiem, blogerem Radkiem Teklakiem i fotografką Agatą „kreską_” Krajewską – przejechał kamperem przez Wschodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych.

Siódmy Bangarang Magazine już jest!

Do sprzedaży trafił dziś siódmy numer "Bangarang Magazine", czyli czasopisma Jakuba Ćwieka przeznaczonego dla osób, które planują zajmować się pisaniem. W numerze oprócz felietonu z poradami i ćwiczeń do niego znajdują się dwa opowiadania Ćwieka oraz felieton o amerykańskiej popkulturze Kevina Whitelocka. Pismo dostępne jest tylko w postaci online, na stronie tess-shirt.pl.

Jeśli ten tytuł jest Wam nieznany, to tutaj możecie pobrać darmowy numer i przekonać się, czy warto.

Opowiadanie H.P. Lovecrafta w adaptacji Jakuba Ćwieka

Co łączy mitologię Cthulhu i krajobrazy Opolszczyzny? Przekonać się o tym mogą użytkownicy serwisu Storytel. Specjalnie dla nich, opowiadanie “Szepczący w ciemności” H.P. Lovecrafta wziął na warsztat Jakub Ćwiek. Polski pisarz dokonał trawestacji utworu, osadzając akcję w pięknej, acz mrocznej scenerii okolic Głuchołazów i Pokrzywnej.

“Szepczący w eterze”, bo taki tytuł nosi opowiadanie Jakuba Ćwieka ma formę 47-minutowego słuchowiska, zrealizowanego w formie podcastu, z udziałem dwóch znakomitych aktorów, Rafała Maćkowiaka ("Dom dla lalek", "Prosta historia o miłości", "33 sceny z życia", “Między nami dobrze jest”) i Andrzeja Mastalerza ("Historia Roja", "Kamienie na szaniec", „Pokłosie”, "W ciemności").

Jakub Ćwiek, który sam jest fanem Lovecrafta, najpierw poznał jego twórczość przez teksty Neila Gaimana, Stephena Kinga i wielu innych, którzy do mitologii Cthulhu się odnosili.

Strony