J.K. Rowling

  Harry Potter ma 37 lat

  Zgodnie z fabułą książek J.K. Rowling Harry Potter urodził się 31 lipca 1980 roku, a więc dziś świętowałby 37 urodziny. Co ciekawe, tego samego dnia (rocznik 1965) przyszła na świat sama Rowling oraz Richard Griffiths (rocznik 1947), czyi Vernon Dursley z ekranizacji cyklu. Ten ostatni niestety zmarł w 2013 roku.

  Harry Potter kończy 20 lat!

  Czy wiecie, że dokładnie dwadzieścia lat temu na półki księgarń trafił pierwszy tom przygód Harry’ego Pottera? Młody czarodziej obchodzi dzisiaj swoje święto i z całą pewnością warto odnotować tę datę w kalendarzu. To właśnie od „Kamienia Filozoficznego” rozpoczął się światowy trend, który sprawił, że dzieci (i nie tylko) zaczęły same sięgać po książki.

  Kolejne części "Fantastycznych zwierząt" nakręci...

  David Yates, reżyser ostatnich czterech filmów o Harrym Potterze i pierwszej części "Fantastycznych zwierząt" będzie odpowiedzialny za nakręcenie pozostałych czterech produkcji z cyklu. Informację taką podał sam reżyser podczas wywiadu udzielonego dla The Hollywood Reporter. Dodatkowo J.K. Rowling, autorka powieści o przygodach młodego czarodzieja zdradziła, w jakich latach będą rozgrywały się wydarzenia z pozostałych filmów.

  Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć – pierwszy w Polsce, przedpremierowy pokaz filmu w kinach IMAX® już w środę 16 listopada!

  J.K. Rowling ponownie zaprasza rzesze fanów do swojego magicznego świata! Rozwinięcie wątków z czarodziejskiego cyklu w nowej produkcji pt. "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć", zabierze widzów w podróż w czasie. Można się spodziewać, że film wypełnią efekty specjalne, na jakie stać najlepszych magików Hollywood, zwłaszcza na gigantycznych, srebrnych ekranach IMAX®.

  Dumbledore pojawi się w drugiej części Fantastycznych zwierząt?

  Od jakiegoś czasu po sieci krążyła plotka jakoby w drugiej części filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" miała pojawić się młodsza wersja Dumbledore'a i Grindelwalda. Do roli tego drugiego fani typowali Johnny'ego Deppa, który został zaangażowany do pracy na planie i ma się pojawić w jakiejś formie już w części pierwszej. Producenci nie zdradzają jednak, czy aktor faktycznie zagra właśnie tego czarnoksiężnika.

  Fantastyczne zwierzęta doczekają się pięciu części?

  Już wkrótce, bo 11 listopada (w naszym kraju tydzień później) odbędzie się premiera pierwszej części filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". Do tej pory wiadomo było, że w planie są jeszcze dwie kolejne części. Jak się jednak okazuje, fani twórczości J.K. Rowling mogą liczyć na więcej.

  Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć - nowy trailer!

  Mamy dla Was nowy trailer filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". Możecie go obejrzeć w rozwinięciu tego newsa.

  Film oparty jest na książce J.K. Rowling o tym samym tytule. Jego akcja rozgrywa się 70 lat przed wydarzeniami znanymi nam z książek o Harrym Potterze i przedstawia losy Newta Scamandera, autora tytułowego podręcznika, który przybywa do Nowego Jorku. Niestety jego pobyt w wielkim mieście nie obędzie się bez sporych komplikacji.

  Polska premiera już 18 listopada! W obsadzie znaleźli się: Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Dan Fogler, Alison Sudol, Colin Farrell, Samantha Morton i Ezra Miller. Za kamerą filmu staje David Yates.

  Magia powraca! Rusza przedsprzedaż książki "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"!

  Ruszyła przedsprzedaż najnowszego dzieła J.K. Rowling - książkowe wydanie scenariusza spektaktlu "Harry Potter i Przeklęte Dziecko".

  Już od dziś na stronach polskiego wydawcy „Harry’ego Pottera” – wydawnictwa Media Rodzina, na empik.com oraz w innych dobrych księgarniach można zamówić wydanie książkowe scenariusza spektaklu „Harry Potter i Przeklęte Dziecko” (https://mediarodzina.pl/prod/1378/Harry-Potter-i-Przeklete-Dziecko--Czes...). Nowa opowieść autorstwa J.K. Rowling, Jacka Thorne’a i Johna Tiffany’ego to ósma historia w serii i pierwszy autoryzowany spektakl teatralny ze świata Harry’ego Pottera. Światowa premiera spektaklu odbędzie się na londyńskim West Endzie 30 lipca 2016 r. Premiera książki w polskiej wersji językowej została zaplanowana na 22 października br. i tego też dnia zostaną dostarczone egzemplarze kupione w przedsprzedaży.

  Strony