Joss Whedon

Joss Whedon przyznaje, że nie miał pomysłu na Thanosa

Choć pierwsza odsłona Avengersów odniosła ogromny sukces, to już jej kontynuacja nie była tak udana. Fani zarzucali jej powielanie schematów, nieciekawego przeciwnika, a także kilka drobniejszych przewinień. Ostatecznie okazało się, że Joss Whedon stracił stanowisko reżysera części trzeciej, a funkcję przekazano braciom Russo, których widowisko "Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz" okazało się prawdziwym hitem. Jak się jednak okazuje, to nie słaby wynik zadecydował o takim ruchu. Wpływ na to mógł mieć sam Whedon.

Joss Whedon stworzy dramat science fiction dla HBO

Joss Whedon znany jest zarówno fanom filmów i seriali. To on stworzył takie marki, jak: "Firefly" i "Buffy postrach wampirów". Odpowiadał także za dwie części "Avengers" i miał swój udział w tworzeniu "Ligi Sprawiedliwości". Tym razem twórca zabierze się za serial dla stacji HBO.

"The Nevers" określane jest jako epicki dramat science-fiction o grupie wiktoriańskich kobiet, które posiadają niezwykłe zdolności, bezlitosnych wrogów i misję, która może zmienić świat. Whedon, który będzie showrunnerem produkcji, w kilku słowach wypowiedział się na temat realizacji serialu.

Joss Whedon sprawuje piecze nad nowymi historiami ze świata Firefly!

Firefly, czyli serial Jossa Whedona, cały czas miał pod górkę - odcinki emitowano w zmienionej kolejności, zmieniano godziny emisji. Doprowadziło to do zdjęcia go z anteny przed końcem pierwszego sezonu i anulowania produkcji. Pod wpływem nacisków fanów wyemitowano brakujące, gotowe odcinki oraz nakręcono film pełnometrażowy, który domknął część wątków. To miał być koniec załogi Serenity.

Nowy projekt Jossa Whedona


Joss Whedon jest już zmęczony pisaniem i reżyserowaniem dla kogoś, chce powrócić do własnych projektów. I na SDCC 2015 zapowiedział swój pierwszy oryginalny projekt na kolejny rok. A jest to komiks, który odpowie (jak to ujął): Odpowiada na bardzo ważne wiktoriańskie pytanie: Dlaczego nie ma czegoś takiego jak kobiecy Batman?

Zaiste bardzo ważne i nurtujące nas pytanie! W rozwinięciu newsa trochę szczegółów i większa wersja okładki. Komiks będzie się składał z sześciu części i zostanie wydany w przyszłym roku.

Scena po napisach Avengers: Czas Ultrona


...według Jossa Whedona nie została nakręcona. I nie jest to ani żart, ani challenge do zaakceptowania. Reżyser stwierdził, że nie pobije sceny z shawarmą z pierwszej części, a że nie chce być wtórny, niczego nie zaplanował.

Kevin Feige dodał, że możemy spodziewać się czegoś niewielkiego zaraz po rozpoczęciu napisów, ale nic poza tym. Stwierdził także dokumentnie, że Carol Danvers - Kapitan Marvel nie pojawi się w filmie, choć głośno było od plotek omawiających jej wystąpienie.

No cóż, przynajmniej nie będziemy musieli czekać 10 minut w kinie na kilkusekundową scenkę.

Whedon nie wyreżyseruje Infinity War


Nie jest to wielki szok, i z jednej strony jest nam przykro (bo podoba nam się, co Joss zrobił do tej pory), ale z drugiej już nie możemy doczekać się jego oryginalnych projektów.

Joss Whedon powiedział, że musi odpocząć i zdecydowanie nie może poświęcić kolejnych czterech lat wyłącznie na Marvela, ale zdecydowanie dalej chce być częścią tego świata (może konsultantem?). Reżyser chce jednak skupić się na własnej twórczości.

To teraz nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać z obawą na ogłoszenie nowego reżysera, który zastąpi bóstwo geeków.

Drugi zwiastun Avengers: Czas Ultrona


7 maja fani zaleją kina, by obejrzeć jeden z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku Avengers: Czas Ultrona Jossa Whedona.

A przed wami, drodzy czytelnicy, nowy zwiastun! Ale pamiętajcie, im więcej teraz zobaczycie, tym więcej szczegółów filmu poznacie. Czyli jak mówiła River Song: spoilers!

Strony