komiksy

Reboot maski z kobietą w roli głównej?

Mike Richardson może być zainteresowany także zmianą ratingu na „R”, po sukcesie Deadpoola twórcy przestali się tak bać filmów o komiksowych bohaterach przeznaczonych tylko dla osób dorosłych. Ale to nie koniec nowości! Pisarz i publicysta ujawnił w rozmowie z magazynem, że ma już upatrzoną osobę, którą by widział w roli głównej. I tym razem miałaby to być kobieta!

"Sandman" doczeka się ekranizacji

Według źródeł, na które powołuje się Hollywood Reporter, ma być to najdroższa seria telewizyjna DC Entertainment do tej pory. Właścicielem praw do ekranizacji Sandmana pozostaje Warner Bros. Showrunnerem zostanie Allan Heinberg (Wonder Woman, Grey's Anatomy), pomagać mu będą David S. Goyer (Batman Begins, The Dark Knight) oraz sam Neil Gaiman. Pierwszy epizod zostanie napisany przez tę trójkę.

Marvel. Superbohaterki. 65 kobiet, które zmieniły losy wszechświata!

Poniżej możecie zapoznać się z oficjalnym opisem wydawcy.

Tego jeszcze nie było! Nadchodzi czas superbohaterek! Poznaj niezwykłe kobiece postacie z Uniwersum Marvela – Kapitan Marvel, Squirrel Girl, She-Hulk, Thor, Black Widow i wiele, wiele innych. Autorka Lorraine Cink przygląda się wyjątkowym i inspirującym historiom kobiet, które ukazują ich odwagę i prawdziwe znaczenie siły.

Nadciągają Armie Zdobywcy

Katedra, Fanastyczna Armia i Cykl Arna, to prace, które na zawsze zmieniły oblicze komiksu. To absolutna klasyka, która w ogóle się nie zestarzała. Zachwyca dokładnie tak samo, jak w dniu swojej premiery. Dzięki obsesyjnie szczegółowej kresce, pełnych rozmachu kadrach możemy wybrać się w niezwykłą podróż do fantastycznych światów. Krain rodem z klasyków gatunku fantasy, pełnych niezwykłych budowli, pradawnych tajemnic i kultu zła czającego się w mroku.

Egmont z zapowiedziami wydawniczymi

Polscy czytelnicy mieli już okazję zapoznać się z przygodami Daredevila pisanymi przez Briana Michela Bendisa i Eda Brubakera. W styczniu dołączy do nich tom ze scenariuszem Franka Millera. Ciekawą pozycją może być też Doktor Star i Królestwo Straconej Przyszłości ze świata Czarnego Młota. Powrócą również znani i lubiani Deadpool, Ex Machina czy X-meni, ci ostatni nawet w dwóch wersjach.

Komiksy europejskie:

Corto Maltese #9: Młodość
Odyseja Lanfeusta #1

Marie Severin nie żyje

Karierę w świecie komiksów rozpoczęła w późnych latach czterdziestych, kiedy dołączyła do EC Comics. Następnie przeniosła się do Atlas Comics, czyli późniejszego Marvela. Stała się wiodącą kolorystką, a w końcu także rysowniczką, która pracowała nad seriami: Avengers, Kapitan Ameryka, Conan Barbarzyńca i Doctor Strange.

Komiksowy prequel "Kapitan Marvel" ujawni co się działo z bohaterką?

Scena, która pojawiła się po napisach "Avengers: Infinity War" pokazała nam, że Nick Fury wezwał na pomoc Kapitan Marvel. Fani od razu zaczęli zastanawiać się, cóż takiego działo się z bohaterką w czasie pomiędzy jej solowym widowiskiem, którego akcja rozgrywa się w latach dziewięćdziesiątych, a wydarzeniami ukazanymi w filmie. Dlaczego nie reagowała na to, co się działo na Ziemi?

Harley Quinn i Poison Ivy wzięły ślub?

W najnowszym numerze komiksu będącego prequelem wydarzeń zaprezentowanych w grze "Injustice 2" doszło do sytuacji, której mało kto się spodziewał. Harley Quinn i Poison Ivy wielokrotnie przedstawiane były w jako dwie antybohaterki, które łączy coś więcej niż tylko przyjaźń, a teraz okazało się wzięły ślub!

"Powrót Wolverine'a" zapowiedziany! Historia budzi kontrowersje!

Nowa historia poświęcona jednej z najciekawszych postaci z uniwersum Marvela zadebiutuje już we wrześniu tego roku. Komiks budzi jednak spore kontrowersje. Wszystko ze względu na to, że szpony Logana w pewnych okolicznościach będą się rozgrzewały tak, jak metal w kuźni. Jak nie trudno się domyślić, pomysł ten nie przypadł do gustu sporej grupie fanów. Prawie natychmiast pojawiły się opinie, że jest to jedna z najgorszych decyzji, jakie podjęto w historii komiksów Marvela.

Charles Soule, scenarzysta komiksu, postanowił odnieść się do wspomnianego zarzutu.

Steve Ditko nie żyje

Steve Ditko był człowiekiem, który swoją komiksową przygodę rozpoczął już w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Tworzył wówczas dla Atlas Comics. Tam też poznał Stana Lee. Panowie postanowili stworzyć coś razem i tak narodziły się pomysły, które następnie rozwijano pod szyldem Marvel Comics. W 1962 zadebiutowała postać Spider-Mana, w której powstaniu miał wielki udział. Zaprojektował kostium bohatera, a także jego specjalne moce. Brał czynny udział w tworzeniu najbardziej znanych przeciwników Człowieka Pająka, wśród których warto wymienić Doktora Octopusa czy Kravena Łowcę.

Strony