loki

Plotka: Tom Hiddleston z mniejszą niż zakładano rolą w serialu Loki?

Sportretowany przez Toma Hiddlestona Bóg Kłamstw stał się jednym z najbardziej charakterystycznych przeciwników Avengers. Zawiła historia jego życia, niejasne przesłanki kierujące poczynaniami czy fakt, iż tak naprawdę nigdy nie było wiadomo czego można się po nim spodziewać sprawiły, że fani pokochali tego złoczyńcę. Nie da się także ukryć, że wielką zasługę w tym wszystkim ma wspomniany wcześniej aktor, który nadał swojemu bohaterowie odpowiednie rysy.

Serial o Lokim oficjalnie zapowiedziany!

Disney już jakiś czas temu zapowiedział, że ma zamiar skupić się mocno na rozwijaniu swoich najbardziej rentownych marek. Nowe filmy i seriale miałyby zasilić platformę Disney+ (wcześniej określana jako Disney Play), która ma zadebiutować w przyszłym roku. O planach związanych z nowymi serialami Marvela pisaliśmy już we wrześniu. Zastanawialiśmy się wówczas czy Scarlet Witch i Loki otrzymają swoje produkcje?

MCU z nowymi serialami? Scarlet Witch i Loki otrzymają swoje produkcje?

Poniższą treść należy traktować jako plotkę, jednak jej źródłem jest serwis Variety którego dziennikarze już nie raz docierali wcześniej do przeróżnych faktów ze świata MCU. Zgodnie z nowymi informacjami, Disney planuje dość mocno zaakcentować swoją obecność na arenie serwisów streamingowych, a pomóc mają mu w tym nowe produkcje, które skupią się na popularnych bohaterach drugoplanowych Marvela. Konkretniej mowa o kilku miniserialach liczących po 6 - 8 odcinków, których fabuła poświęcona byłaby konkretnym postaciom.

Tak mógł wyglądać filmowy Loki

Za publikacją materiału stoi Charlie Wen, były szef działu Rozwoju Wizualnego w Marvelu. Jak widzimy, Bóg Kłamstwa prezentuje się na nim dosyć dziwnie. Miał to być jednak zamierzony efekt. Początkowo twórcy chcieli znacznie bardziej wyeksponować przewrotny charakter tej postaci. Stąd właśnie zdecydowano się na pójście w kierunku cech widocznych gołym okiem. Dopiero z czasem jednak uznano, że ważniejsza jest głębia bohatera i ostatecznie postanowiono zrealizować Lokiego w formie, jaką znamy obecnie.

"Ewangelia według Lokiego" Joanne Harris już w księgarniach


„Ewangelia według Lokiego” w księgarniach od 14 października

Epopeja o potędze i upadku Asgardu, a zarazem przewrotne odczytanie nordyckiej mitologii – Joanne Harris powraca po cyklu „Runy”!

„Ewangelia według Lokiego” to opowieść o mitologicznej siedzibie bogów, Asgardzie, snuta z perspektywy Lokiego – trickstera, żartownisia i socjopaty, czarującego mordercy, balansującego na granicy dobra i zła patrona oszustów i złodziei.

Ewangelia według Lokiego - zapowiedź


14 października ukaże się Ewangelia według Lokiego.

Podstępny i złośliwy Loki jest szczerze znienawidzony przez innych bogów. Postanawia doprowadzić do upadku krainy Asgard i do upokorzenia swoich prześladowców. Kierowany chęcią zemsty za prawdziwe i urojone upokorzenia, cierpliwie knuje spisek aż do czasu, kiedy okazuje się, że znacznie potężniejsi wrogowie połączyli siły, by zniszczyć nordyckich bogów. Zbliża się Ragnarok – wielka bitwa, która zdecyduje o losach świata, a nawet o jego istnieniu. Po czyjej stronie ostatecznie opowie się Loki? Kto wyjdzie zwycięsko z tytanicznych zmagań? Czy świat ocaleje, a jeżeli tak, to kto będzie sprawował nad nim władzę?

Jubileuszowa książka Jakuba Ćwieka - "Papież sztuk"! To już 10 lat z Ćwiekiem i Kłamcą


Rok 2015 jest bardzo wyjątkowym okresem czasu dla Jakuba Ćwieka, a także dla fanów popularnej serii Kłamca. 10 lat temu ukazał się bowiem pierwsza książka, która powołała do życia charyzmatycznego nordyckiego boga kłamstwa na usługach aniołów. Ten powieściowy debiut zapewnił Jakubowi Ćwiekowi status jednego z najpoczytniejszych twórców fantastycznych młodego pokolenia. 6 maja nakładem Wydawnictwa SQN ukaże się jubileuszowy Kłamca. Papież sztuk. Książki będą jednak dostępne wcześniej na poznańskim Pyrkonie!