Maja Lidia Kossakowska

  Premiera "Bram Światłości" Mai Lidii Kossakowskiej już dziś!

  Cykl Zastępy Anielskie to jeden z najbardziej kultowych cykli w polskiej fantastyce, a każdy kolejny tom, niecierpliwie wyczekiwany, witany jest na rynku czytelniczym z ogromną radością.

  O książce:

  Nikt z naszych nie zostaje sam w potrzebie. Nigdy. Naprawdę, nigdy.

  Pisarze na Warsaw Comic Con!

  Warsaw Comic Con to nie tylko film, serial i komiks ­­– to również miejsce, w którym fani pisanej fantastyki będą mogli spotkać ulubionych pisarzy!

  Miło nam ogłosić, że do grona autorów, którzy odwiedzą nasze wydarzenie dołączyła Maja Lidia Kossakowska oraz Jarosław Grzędowicz. Obydwoje to znane nazwiska w literaturze fantastycznej. Kossakowska zaczynała w latach 90. Tworząc opowiadania dla magazynu „Feniks”. Zaowocowało to późniejszymi licznymi nagrodami literackimi oraz wydawnictwami – nie tylko zbiorów opowiadań („Żarna niebios”, „Obrońcy Królestwa”), ale i powieści – „Siewcy wiatru” czy sagi „Upiór Południa”. Oprócz twórczości pisanej, Maja Lidia Kossakowska maluje obrazy oraz jest dziennikarką telewizyjną.

  Literacka kariera Jarosława Grzędowicza zaczęła się w latach 80., kiedy jego opowiadanie („Azyl dla starych pilotów”), pojawiło się na łamach łódzkiego tygodnia „Odgłosy”. Potem jego literackie losy potoczyły się bardzo szybko. Był założyciel m.in. Kluby Tfurcuf – grupy zrzeszającej młodych pisarzy. Od 1993 roku do 2001 był redaktorem naczelnym i założycielem magazynu „Feniks”. Oprócz autorskich prac, zajmuje się tłumaczeniem komiksów.

  Prywatnie Maja Lidia Kossakowska i Jarosław Grzędowicz są małżeństwem.

  Już w styczniu poznamy "Bramy Światłości"

  Mamy świetną wiadomość dla fanów Mai Lidii Kossakowskiej i jej cyklu anielskiego! Autorka powróciła do Daimona Freya i jego uniwersum. Na początku 2017 roku ukaże się powieść "Bramy Światłości", a dokładniej jej pierwszy tom, co sugeruje, że możemy spodziewać się przynajmniej jeszcze jednej książki z tymi bohaterami. Tęskniliście za Abbadonem, Tańczącym Na Zgliszczach, dzierżącym Gwiazdę Zagłady aniołem o ciemnych skrzydłach?

  Wrześniowe spotkania z autorami Fabryki Słów

  Mam przyjemności zaprosić Was na spotkania z autorami Wydawnictwa Fabryka Słów. O jakich pisarzy chodzi? Na spotkaniu pojawią się Maja Lidia Kossakowska, Jacek Komuda, Michał Gołkowski i Bartek Biedrzycki.

  Imprezy odbędą między 9 - 11 września 2015 w warszawskim Empiku Arkadia.

  Plan spotkań znajdziecie w rozwinięciu.

  Takeshi. Taniec tygrysa - kolejna zapowiedź


  Drugi tom bestsellerowego cyklu Takeshi, królowej polskiej fantastyki Mai Lidii Kossakowskiej.

  Pierwsza dama polskiej fantastyki powraca do świata ostrych mieczy, walk mrocznych zakonów i zaawansowanej technologii.

  Na dokładkę serwuje pikantne danie z magii Voodoo okraszone zstępującymi na ziemię demonami.

  Takeshi. Taniec tygrysa - zapowiedź


  Drugi tom serii Mai Lidii Kossakowskiej będzie miał swoją premierę 12 czerwca.

  Zwierzęta odczuwają. Drzewa odczuwają. Jaguar odczuwa. Las jest niespokojny. A las, to ja. Ratujcie świat. Bo nigdy, zapamiętaj to na zawsze, nigdy nie znalazł się tak blisko zagłady. Wciąż możemy wygrać tę walkę Nie śmiej porzucić tu tego miecza!

  Drugi tom bestsellerowego cyklu Takeshi, królowej polskiej fantastyki Mai Lidii Kossakowskiej. Najpopularniejsza polska autorka fantasy powraca do świata ostrych mieczy, walk mrocznych zakonów i zaawansowanej technologii. Na dokładkę serwuje pikantne danie z magii Voodoo i zstępujące na ziemię demony.

  Strony