Marvel

James McAvoy ma obawy w kwestii łączenia X-Menów z MCU

Najbliższe lata przyniosą moment na który fani czekali już od pierwszego filmu, jaki pojawił się w ramach Marvel Cinematic Universe. DIsney, który jest obecnie właścicielem Marvela, jest właśnie w trakcie pozyskiwania aktywów wytwórni Fox, a to z kolei oznacza, że prawa do X-Menów i Fantastycznej Czwórki już wkrótce powrócą do Domu Pomysłów. Możemy się zatem domyślać, że już wkrótce usłyszymy o pierwszych szczegółach dotyczących nowych produkcji o mutantach, tym razem jednak mocno zakorzenionych w MCU. Wśród ogólnych zachwytów pojawiają się jednak także obawy.

Pierwszy trailer nowego Spider-Mana już jest!

Pierwsza zapowiedź "Spider-Man: Far From Home" wylądowała właśnie w sieci i pozwala nam rzucić okiem na to, czego możemy się po filmie spodziewać. Z całą pewnością nasz bohater będzie miał pełne ręce roboty, a w dodatku będzie musiał radzić sobie w zupełnie obcym dla siebie miejscu. W końcu przyszło mu opuścić Nowy Jork i udać się w trasę po świecie.

W rolach głównych występują: Tom Holland (Peter Parker/Spider-Man), Jacob Batalon (Ned), Marisa Tomei (May Parker), Jake Gyllenhaal (Quentin Beck / Mysterio), Zendaya (Michelle Jones) i inni. Reżyseruje Jon Watts.

Tom Holland, ale i Jake Gyllenhaal sugerują, że dzisiaj pojawi się trailer nowego Spider-Mana?

Najpierw pewną sensację wzbudził wpis Jake'a Gyllenhaala, który zamieścił w swoich mediach społecznościowych pewien materiał wideo mogący być odpowiedzią na pojawiające się w sieci plotki. Coraz głośniej mówiło się o tym, że 15 stycznia w końcu pojawi się w sieci pierwszy zwiastun nowego "Spider-Mana". Aktor, jakby w odpowiedzi na to zamieścił filmik na którym widzimy, jak śmieje w trakcie aplauzu publiczności. Być może nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie podpis z wyraźnie wyeksponowaną ikoną pająka i tekstem głoszącym "Przygotujcie się, coś nadchodzi".

Plotka: "Czarna Wdowa" z kategorią wiekową R?!

Wytwórnia Fox udowodniła, że filmy o superbohaterach posiadające kategorię wiekową R mogą odnieść prawdziwy sukces. Dowodem na to jest zarówno "Deadpool", który spotkał się z naprawdę ciepłym przyjęciem ze strony odbiorców, jak i ostatni występ Hugh Jackmana w roli Wolverine'a. Marvel jednak starał się unikać tego typu produkcji. Kevin Feige wielokrotnie podkreślał, że da się zrobić mocny film bez konieczności ukazywania niezwykle brutalnych elementów, bądź scen seksualnych.

Budżet "Dark Phoenix" wzrósł do 200 milionów dolarów?

Film, który miał się pierwotnie ukazać już w listopadzie 2018 roku, zaliczył do tej pory dwa opóźnienia związane z dokrętkami. Najpierw typowano nową datę premiery na 14 lutego, a ostatecznie widowisko przełożono na czerwiec tego roku. Pojawiły się także głosy o bardzo kosztownych dokrętkach, które miały trwać trzy miesiące i zmienić aż 30 procent widowiska. Studio zaprzeczało tym doniesieniom, a powodów w tak konkretnym przesunięciu terminu premiery upatrywało w konieczności zebrania wszystkich aktorów w jednym terminie. Wygląda jednak na to, że koszty widowiska naprawdę mocno wzrosły.

Plotka: Tom Hiddleston z mniejszą niż zakładano rolą w serialu Loki?

Sportretowany przez Toma Hiddlestona Bóg Kłamstw stał się jednym z najbardziej charakterystycznych przeciwników Avengers. Zawiła historia jego życia, niejasne przesłanki kierujące poczynaniami czy fakt, iż tak naprawdę nigdy nie było wiadomo czego można się po nim spodziewać sprawiły, że fani pokochali tego złoczyńcę. Nie da się także ukryć, że wielką zasługę w tym wszystkim ma wspomniany wcześniej aktor, który nadał swojemu bohaterowie odpowiednie rysy.

Punisher doczekał się zwiastuna!

W sieci zadebiutował w końcu oficjalny trailer drugiego sezonu "Punishera". Materiał wyraźnie daje nam do zrozumienia, że życie naszego (anty)bohatera nie będzie usłane różami. Demony przeszłości nie dają o sobie zapomnieć, a przyszłość maluje się w dość kiepskich barwach. Wszystko za sprawą jego byłego przyjaciela Billy'ego Russo, który tym razem zaprezentuje się nam jako Jigsaw, a także młodej dziewczyny, która stała się celem pewnej organizacji przestępczej.

Premiera drugiego sezonu serialu "Marvel’s The Punisher" na Netfliksie odbędzie się już 18 stycznia.

Samuel L. Jackson zdradził ogromny spoiler z "Avengers: Endgame"?

Ten rok przyniesie nam aż trzy produkcje rozgrywające się w Marvel Cinematic Universe. Marzec będzie należał do "Kapitan Marvel", w kwietniu dowiemy się jak się dalej potoczą losy drużyny Avengers, a w lipcu razem z Peterem Parkerem zwiedzimy Europę. Nic więc dziwnego, że coraz więcej zaczyna się mówić na temat tego, czego możemy po danych produkcjach oczekiwać. Z całą pewnością prym wiedzie obecnie pierwszy z wymienionych filmów, gdyż do jego premiery zostało najmniej czasu. Z tego powodu zewsząd jesteśmy zasypywani nowymi zdjęciami, trailerami i wywiadami z aktorami czy producentami.

Ruszyły prace nad sequelem Venoma! Woody Harrelson powróci jako Carnage!

Pomimo dość słabych recenzji, pierwszy z realizowanych przez Sony filmów z uniwersum Spider-Mana (bez Spider-Mana) zarobił na świecie ponad 855 milionów dolarów, a to wystarczyło by kontynuacja stała się faktem. Już w zeszłym roku informowaliśmy Was o tym, że wytwórnia zarezerwowała dwie daty na premiery swoich nowych produkcji. Na 10 lipca 2020 przypadnie niezatytułowany jeszcze film Marvela, a 2 października tego samego roku sequel innej produkcji, która także powstaje na komiksowej licencji Domu Pomysłów.

Nowy zwiastun "Kapitan Marvel"

"Kapitan Marvel" to od dawna zapowiadana ekranizacja przygód Carol Daenvers, superbohaterki, która przez lata udowodniła, że jest w stanie skutecznie walczyć ze złem. Widowisko w reżyserii Anny Boden i Ryana Flecka nie będzie miało jednak łatwo. Musi sprostać naprawdę ogromnym oczekiwaniom ze strony fanów, którzy po zeszłorocznym hicie "Avengers: Infinity War" nie zadowolą się byle czym. Film musi zatem zaliczyć naprawdę mocny start zwłaszcza, że postać ta kreowana jest na jedną z najpotężniejszych w całym MCU.

Strony