MCU

Thor doczeka się kolejnego filmu?

Już po premierze filmu "Thor: Ragnarok" padały pierwsze deklaracje ze strony twórców o tym, że są gotowi raz jeszcze zebrać się i stworzyć kolejne widowisko poświęcone Bogowi Piorunów. Zwłaszcza reżyser widowiska, Taika Waititi obstawał przy opcji, że dopiero teraz tak naprawdę bohater jego filmu może rozwinąć skrzydła. Marvel jednak nie dawał nam zbyt wielkich nadziei na realizację kolejnego widowiska, a przynajmniej takie można było odnieść wrażenie po zapewnieniach Kevina Feige o tym, że plany na najbliższe lata są już gotowe i raczej nie będą zmieniane.

Marvelowski "Squadron Supreme" doczeka się ekranizacji

Na chwilę obecną wiemy, że swoich filmów doczekają się bohaterowie, których na ekranie zdążyliśmy już poznać. Marvel zaznaczył jednak, że w MCU pojawią się również nowe postaci, które niekoniecznie pochodzą z najpopularniejszych komiksów.

Oprócz zapowiedzianych filmów o Czarnej Wdowie, Doktorze Strange'u i Strażnikach Galaktyki, w planach studia są także produkcje o Eternals i Shang-Chim. Chodzą też słuchy, że Marvel Studios szykuje ekranizację komiksu Squadron Supreme o drużynie całkiem nowych dla MCU superbohaterów.

Nowy Hawkeye w MCU

Dla fanów komiksów Marvela nazwisko nowej postaci nie będzie zaskoczeniem. Chodzi o Kate Bishop. Wedle informacji krążących po sieci, Burton ma przekazać jej kostium Hawkeye'a. W roli Clinta Burtona zobaczymy Jeremy'ego Rennera, znanego z owej roli z filmów Marvel Cinematic Universe.

Zabawka z "Avengers: Endgame" zdradza pewien element fabuły?

Jak nietrudno zauważyć, kwiecień związany jest z dwiema bardzo oczekiwanymi premierami. Już za parę dni, bo w nocy z niedzieli na poniedziałek zadebiutuje pierwszy odcinek ósmego sezonu "Gry o tron", a za dwa tygodnie wybierzemy się do kin na premierę czwartej części "Avengers". Widowisko zamknie pewien rozdział w historii Marvel Cinematic Universe i z całą pewnością wzbudza wielkie emocje wśród fanów. Praktycznie codziennie otrzymujemy nowe materiały promocyjne poświęcone tej produkcji.

Na X-Menów w MCU przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać

Z pewnością jednym z najgorętszych tematów w branży medialnej przez ostatni rok była informacja o sprzedaży 21 Century Fox. Początkowo o giganta rywalizowały dwa koncerny: Comcast i Disney. Ostatecznie to ten drugi zwyciężył i parę dni temu zakończył cały proces łączenia struktur obu firm. Efektem tego stało się odzyskanie przez Marvela praw do postaci, które wcześniej zostały Foxowi sprzedane. Ich powrót do DOmu Pomysłów sprawił, że fani z nadzieją patrzą w kierunku nadchodzących produkcji licząc, że już wkrótce Avengers spotkają X-Menów.

Plotka: "Doktor Strange 2" i "Czarna Wdowa" planowane na przyszły rok?

O szczegółach związanych z planowanym sequelem Doktora Strange'a nie wiemy praktycznie nic. Do tej pory udało nam się jedynie zdobyć potwierdzenie, że film powstanie, a w główną rolę ponownie wcieli się Benedict Cumberbatch. Marvel milczał jak zaklęty gdy tylko padały pytania związane z potencjalną datą premiery tego widowiska. Serwis Deadline twierdzi jednak, że produkcja miałaby zadebiutować w przyszłym roku, a zdjęcia do niej podobno są już realizowane. Dodatkowo w tym samym roku miałby pojawić się film o Czarnej Wdowie.

Nowy materiał z "Avengers: Endgame" właśnie zadebiutował w sieci!

Thanos wygrał, jednym pstryknięciem palców wymazał połowę życia we wszechświecie. Ocaleni superbohaterowie będą musieli raz jeszcze zjednoczyć się i wspólnie ruszyć przeciwko Szalonemu Tytanowi. Stawką tym razem jest nie tylko życie ich bliskich, ale dalsze losy całego kosmosu.

Chris Evans zdradził duży spoiler z "Endgame"?

Do premiery Avengers: Koniec gry został niecały miesiąc, więc medialna kampania reklamowa trwa w najlepsze, a aktorzy często udzielają wywiadów w ramach promocji filmu. Chris Evans rozmawiał niedawno z The Hollywood Reporter i został poruszony temat fabuły najnowszej produkcji MCU, gdzie aktor być może specjalnie (wprowadzając w błąd), a być może przypadkowo, zdradził tajemnicę tego, co zobaczymy na ekranie już w kwietniu.

Evans powiedział, że widział już spory kawałek Endgame:

Maraton filmów Marvela z szansą na zdobycie 1000 dolarów?!

Na chwilę obecną ukazało się w sumie 21 filmów wchodzących w skład MCU. Tegoroczna premiera "Kapitan Marvel" pozwoliła wprowadzić do uniwersum kolejną bohaterkę, która z całą pewnością odegra wielką rolę w "Avengers: Endgame", czyli nadchodzącej kulminacji tej trwającej już jedenastu lat historii. Jubileusz całkiem konkretny, warto by więc się do niego odpowiednio przygotować, np. przypomnieć sobie poprzednie widowiska z serii.

Nowy materiał z "Avengers: Endgame" zdradził zbyt wiele?

Udostępnione do tej pory materiały z "Avengers: Endgame" nie zdradzały praktycznie niczego, czego byśmy o filmie nie wiedzieli. Bracia Russo starali się tak dobierać sceny, aby widzowie poczuli ogrom szykowanego widowiska, a jednocześnie nie wyłapali niczego, co mogłoby popsuć zabawę w kinie. Tym razem jednak wydaje się, że pewne ujęcie zostało zbyt późno ucięte, a spostrzegawczy fani szybko dostrzegli pewien detal. O czym mowa? Najpierw zerknijcie na wspomniany materiał.

Strony