Miroslav Žamboch

  Twórca Koniasza podbija kosmos!

  Już 14 września premiera najnowszej książki Miroslava Žambocha pod tytułem "Wojna Absolutna". Twórca Koniasza i książek z serii Agent JFK tym razem zabiera nas w kosmos i pozwala poznać historię opowiedzianą z perspektywy maszyny!

  Wszechświat od dawna już nie należy tylko do ludzi. Krzem kontra węgiel, krew kontra superciekłe płyny, ewolucja jest nieubłagana. Na szczęście dla homo sapiens maszyny walczą również przeciw sobie; sojusze szybko powstają i jeszcze szybciej znikają, a wciąż powstają byty stojące na pograniczu świata.

  Tworzyliśmy niezłe zoo, w większości sami weterani niezliczonych bitew, hybrydy techniczne sklecone z części znalezionych w magazynie. Przedstawialiśmy dziwaczną mieszankę istot o różnych stopniach rozwoju i świadomości.

  Wielki powrót Žambocha!

  W księgarniach pojawiły się już nowe wydania znanych powieści Žambocha - "Sierżant" i "Na ostrzu Noża".

  SIERŻANT - Pierwsza książka Miroslava Žambocha wydana w Polsce, kultowa powieść mistrza czeskiego heroic fantasy.
  „... Mówią, że nadzieja umiera przedostatnia. Dłużej przeżywa tylko czarny humor...”

  Sierżant Lancelot Gievitz - Kompania Zwiadowcza 17 Batalionu Sił Szybkiego Reagowania Królestwa

  Sierżant Lancelot został karnie wcielony do batalionu zwiadu Jej Wysokości. Tu przeciętna długość życia jest krótsza niż okres służby.

  A gdy jego jednostka wylądowała na granicy z ziemią niczyją, życie sierżanta Lancelota zdaje się w przyśpieszonym tempie dobiegać końca.

  Nowy Žamboch W służbie klanu

  Miroslav Žamboch i jego złe światy już niemal dekadę zwalają z nóg czytelników, których z każdą książką przybywa.

  Tym razem mamy do czynienia z brutalnym światem zajadłej wojny klanów.

  Herbert Ducatti wydobywa aktywne drogie kamienie dla klanu czarodziejów w Górach Północnych. Nie jest łatwo, bo skoncentrowana tam magia w ciągu kilku godzin potrafi wypalić mózg każdego zwyczajnego człowieka. Na dużej głębokości wystarczy do tego kilka sekund. W Głębinie mogą przeżyć jedynie czarodzieje.

  Kamieni pożądają wszystkie klany. A o to, czego chcą wszyscy, zazwyczaj toczy się krwawa walka. Herbert Ducatti chce tylko przeżyć... Chciał... przynajmniej na początku.