Muzyka

  Zespół Percival powraca z wyjątkowym widowiskiem WILD HUNT LIVE!

  Po niesamowitym sukcesie pierwszej edycji trasy (wszystkie koncerty wyprzedane!) Percival ponownie zaprezentuje muzykę wykorzystaną w najbardziej rozpoznawalnej polskiej grze RPG.

  Tym razem będzie to rozszerzony o dodatkowe utwory repertuar w jeszcze lepszej oprawie świetlno-wizualnej, z nowymi projekcjami przygotowanymi specjalnie na tę edycję trasy.

  Kolejne przetasowanie przy Lidze Sprawiedliwości

  Powoli zaczynamy przyzwyczajać się do tego, że filmowe produkcje DC Comics muszą wiele przejść, nim ostatecznie trafią na wielki ekran. Niedawno informowaliśmy was o tym, że z „Ligą Sprawiedliwości” pożegnał się Zack Snyder, a teraz doszło do zmiany kompozytora muzyki.

  Estetyka Suicide Squad skopiowana? Die Antwoord twierdzi, że tak

  Die Antwoord to zespół z RPA, w skład którego wchodzą: Ninja (Watkin Tudor Jones), ¥o-landi Vi$$er (Anri du Toit) oraz DJ Hi-Tek (Justin De Nobrega). Przy teledysku do "Enter the Ninja" współpracował z nimi Leon Botha - malarz i grafik cierpiący na progerię - rzadką chorobę powodującą przedwczesne starzenie się. Tym samym zespół przyczynił się do nagłośnienia tej choroby, zwracając uwagę na to, że niezwykły wygląd Botha nie jest wynikiem charakteryzacji. Mężczyzna zmarł pięć lat temu, dożywając 26 lat - co czyni go jednym z najdłużej żyjących chorych na tę chorobę.

  Charakterystyczną cechą zespołu, prócz nawiązywania do afrykańskiego folkloru i posługiwania się językiem afrikaans, od zawsze była nietypowa estetyka. Zespół twierdzi, że tę skopiował David Ayer, tworząc "Suicide Squad" - i że choć zwracali uwagę reżyserowi już wcześniej, zostali zignorowani.

  Soundedit ’15 – Szlachetne dźwięki, szlachetne towarzystwo

  Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit odbędzie po raz siódmy w Łodzi. Podczas tegorocznej edycji można będzie się dowiedzieć, jak organizuje się takie wydarzenia jak „Live Aid”, jak pracowało się na planie „The Wall”, jak powstało słynne „Smoke On The Water” czy „Child In Time”. Organizatorzy planują również niepowtarzalne koncerty.

  Z ogromną radością pragniemy zaprosić wszystkich miłośników muzyki, płyt i koncertów do Łodzi na siódmą edycję Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit '15! Mamy nadzieję, że przez trzy (22, 23 i 24) październikowe dni Łódź stanie się ponownie dźwiękowym centrum Polski i Europy. Natomiast 25 października (niedziela) w imieniu Metal Mind Production zapraszamy do łódzkiej Atlas Areny, gdzie wystąpi Deep Purple.

  Faith No More - koncert w Krakowie


  Mało który zespół wystawia swoich fanów na tak ciężką próbę. Mało który zespół ma tak wiernych fanów, którzy taką próbę wytrzymują. Po 18 latach milczenia Faith No More powraca z nowym studyjnym krążkiem, który ukaże się już 18 maja! Album zatytułowany "Sol Invictus" jest siódmym studyjnym dziełem grupy, a za jego produkcję odpowiedzialny jest basista kapeli, Bill Gould, który tak anonsuje płytę: „Myślę, że nasz nowy materiał w pełni odzwierciedla drogę, jaką przeszliśmy od nagrania naszego ostatniego albumu do obecnego momentu. Utwory są bardzo mocne, niektóre zawierają dużo 'przestrzeni'. Wszystko co robimy, sposób naszej gry, zawsze będzie brzmieć jak Faith No More. Po prostu czujemy się z tym dobrze".

  Manufaktura od dziewięciu lat napędza Łódź!


  Manufaktura to bijące serce Łodzi i nowe centrum miasta, w którym przestrzeń kultury i wyrafinowanej rozrywki znakomicie łączy się ze światem handlu i rekreacji. Dziś trudno wyobrazić sobie Łódź bez Manufaktury – jej teatru, muzeów, kina, ponad 250 butików i sklepów, kilkudziesięciu restauracji… I trzy hektarowego rynku, pełniącego funkcję otwartej przestrzeni publicznej. To tutaj organizowane są imprezy kulturalne i rozrywkowe przyciągające zarówno łodzian, jaki i turystów. Latem rynek zajmuje w dużej części największa w centralnej Polsce plaża, zimą – lodowisko i jarmark. Rynek, to również miejsce dużych imprez – koncertów, stref kibica, Pikników i Festiwali.

  Muzyczka z The Avengers: Age Of Ultron

  The Avengers: Age Of Ultron pojawi się na ekranach amerykańskich kin 1 maja 2015 roku. reżyserią zajął się Joss Whedon.

  Teraz mamy dla Was kawałek ścieżki dźwiękowej produkcji.

  W filmie wystąpią: Robert Downey Jr., Chris Evans, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Mark Ruffalo, Jeremy Renner, Samuel L. Jackson, Elizabeth Olsen, Aaron Taylor-Johnson, Paul Bettany, James Spader.

  Soundedit ’14 – Trzy dni muzycznej ekstazy

  Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit odbędzie po raz szósty w Łodzi. Organizatorzy przygotowali bogaty program warsztatów tematycznych. Dodatkową atrakcją będzie trzeci dzień Festiwalu. Szkolenie dla realizatorów produkcji live przygotowały firmy Polsound i Meyer Sound.

  Soundedit to festiwal, który wyróżnia się na tle innych imprez. Stawia na jakość i unikatowość. Docenia artyzm i warsztat. Jak co roku uhonorowani zostaną ci, którzy sprawiają, że produkcja muzyczna jako dziedzina sztuki wciąż się rozwija. Producent muzyczny to czasem zawód niedoceniany, lecz w misję Soundedit wpisana jest zmiana tego stanu rzeczy.

  23-25 października, w Łodzi, w Klubie Wytwórnia miłośnicy dobrze wyprodukowanych dźwięków spotkają się, by uczyć się od najlepszych, wymienić doświadczeniami, wyróżnić za pionierskie dokonania i wysłuchać wybornych koncertów.

  Rap o Wiedźminie?

  Tak! A także o Grze o tron i sporej ilości najróżniejszych gier. MC Sobieski to niewidomy muzyk, który prowadzi jeden z najpopularniejszych kanałów YouTube w naszym kraju. Od kilku lat, stara się udowadniać ludziom, że muzyka nie musi być schematyczna, i że może opowiadać o wszystkim. Ostatnio połączył swoje dwie pasje, jakimi są muzyka i literatura fantasy i tak powstały dwa utwory, których posłuchać możecie w rozwinięciu newsa. Zapraszamy!

  Strony