Remaster

  Pierwszy StarCraft jest już dostępny za darmo!

  Jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że StarCraft Remastered jednak powstaje. Przy okazji studio Blizzard zadeklarowało, że oryginalna wersja gry, wzbogacona o odpowiednie patche umożliwiające komfortową grę na nowych systemach, zostanie udostępniona w sieci zupełnie za darmo.

  StarCraft Remastered jednak powstaje!

  Już w zeszłym roku pojawiła się informacja o tym, że Blizzard prawdopodobnie dłubie przy swojej kultowej już produkcji i ma zamiar wypuścić na rynek zremasterowaną wersję pierwszego Starcrafta. Nikt wówczas nie potwierdził tych informacji pomimo faktu, że niektóre serwisy wręcz zarzekały się, że produkcja powstaje i zadebiutuje we wrześniu 2016 roku. Jak się okazało, w plotce było jednak ziarnko prawdy. "StarCraft: Remastered" faktycznie powstaje i zadebiutuje już latem tego roku.

  Zremasterowana wersja gry zachowa grafikę 2D, jednak zostanie ona dostosowana do możliwości obecnych monitorów, w tym rozdzielczości 4K. Blizzard przy okazji obiecuje, że zmianie nie ulegną parametry gry, ani tym bardziej jej balans. Rozgrywka ma być dokładnie taka sama, jak w oryginalnej produkcji z 1998 roku. Różnice mają natomiast dotknąć trybu multipalyer, który zostanie rozbudowany, a przy okazji wzbogacony o nowoczesne systemy uniemożliwiające oszukiwanie. Możliwe ma być także wspólne granie osób posiadających starą i nową wersję gry.

  Diablo II powróci w HD?

  Od jakiegoś czasu Blizzard dłubie w swoich starych produkcjach. Najpierw wypuścił patche dostosowujące "Diablo II" i "Warcrafta III" do dzisiejszych systemów operacyjnych, następnie pojawiła się plotka o odświeżeniu pierwszego StarCrafta (niestety nie znalazła potwierdzenia), a teraz w internecie zawisła tajemnicza strona diablo2hd.com, na której znajduje się licznik odliczający do nadchodzącego wielkimi krokami BlizzConu (4 - 5 listopada). Czy jest to w takim razie znak, że Blizzard zaprezentuje tam odświeżone "Diablo II"? Istnieje taka możliwość, jednak należy zachować ostrożność i wstrzymać się z radością do chwili, gdy studio potwierdzi bądź zaprzeczy tym doniesieniom. Istnieje bowiem opcja, że ktoś po prostu postanowił zrobić fanom psikusa.