Ridley Scott

Ridley Scott chce zrealizować kolejną część Blade Runnera!

Ridley Scott nawet nie myśli o emeryturze. Zawirowania wokół potencjalnych nowych filmów z uniwersum Obcego postanowił wykorzystać na planowanie trzeciej części Blade Runnera. Taką deklarację złożył podczas rozmowy z dziennikarzem Digital Spy.

Obcy: Przymierze nie taki zły jak go malują?

Z pewnością nikomu nie trzeba tłumaczyć, że najnowszy film Ridley'a Scotta, rozgrywający się w uniwersum Obcego, nie spotkał się ze zbyt ciepłym przyjęciem. Krytycy nie zostawili na nim suchej nitki, jest jednak ktoś, kto nie zgadza się z ich opiniami. James Cameron ma w tym temacie zupełnie inne zdanie.

Ridley Scott przeprasza za Prometeusza

"Prometeusz" Ridley'a Scotta został praktycznie zmiażdżony przez krytyków. Film co prawda znalazł grono odbiorców, jednak fani, którzy nasłuchali się szumnych zapowiedzi o niezwykłym prequelu Obcego poczuli zawód. Reżyser za bardzo odszedł od wizji, jaką roztaczał na długo przed premierą widowiska, a co za tym idzie, zupełnie minął się z oczekiwaniami publiczności.

Ridley Scott jednak nie zrealizuje wszystkich, zapowiadanych filmów o Obcym?

Jakiś czas temu Ridley Scott zapowiadał, że ma pomysły na kilka filmów, których historia będzie poprzedzała wydarzenia znane nam z "Obcy: Ósmy pasażer Nostromo". Mówiło się wówczas o aż czterech nowych widowiskach, a także zaangażowaniu do jednego z nich Sigourney Weaver, która miałaby zostać komputerowo odmłodzona. Obecnie jednak reżyser nie jest tego taki pewien.

Obsada Blade Runnera się powiększa


Sequel klasycznej historii Blade Runner ma już całkiem sporą obsadę: Harrison Ford powróci w roli Deckarda, a do niego dołączy Ryan Gosling, Sylvia Hoeks, Robin Wright, Dave Bautista oraz najnowszy nabytek: Mackenzie Davis.

Aktorka współpracowała już z Ridleyem Scottem przy Marsjaninie. Oczywiście za reżyserię tym razem weźmie się Dennis Villenueve, a Scott będzie producentem.

Prometeusz 2 przed Obcym 5


Niestety tak. Neill Blomkamp ogłosił na Twitterze, że prace nad piątą odsłoną serii Obcy zostały wstrzymane na rzecz drugiej części Prometeusza, która jak może wiecie nosi pompatyczny tytuł Alien: Paradise Lost. Ridley Scott najwyraźniej chce sobie przemyśleć kilka rzeczy. A w filmie zobaczymy całkowicie nowy gatunek obcego. Hmm...

Tweet reżysera Dystryktu 9 w rozwinięciu newsa. Premiera filmu zapowiedziana została na końcówkę maja 2017 roku.

Sequel Blade Runnera rozwiąże TĘ zagadkę?


Wiecie o czym mowa, bo to do dzisiaj jedna z najżarliwszych dyskusji świata science fiction - dzieli zarówno fanów, jak i samych twórców. Czy Rick Deckard jest replikantem czy człowiekiem? Tego nikt do końca nie jest pewien, ale podobno sequel raz na zawsze odpowie na to pytanie.

Burza jest gwarantowana, a na samą myśl przechodzą nas dreszcze. Już się nie możemy doczekać, choć może mamy mieszane uczucia w stosunku do jednoznacznego stwierdzenia tego faktu, bo chyba każdy fan science fiction ma własną opinię na ten temat.

W każdym razie, Ryan Gosling będzie protagonistą, ale w filmie zobaczymy także Harrisona Forda - w trzecim akcie. Czekacie?

Drugi zwiastun Marsjanina


Jeśli czytaliście już książkę Andy'ego Weira ten zwiastun nie ujawni Wam nic nowego z fabuły, jeśli nie czytaliście... To na co czekacie? Film Ridleya Scotta już zapowiada się na ogromny sukces, a wiadomo, że książkę trzeba przeczytać przed obejrzeniem ekranizacji, prawda?

Matt Damon wydaje się być idealny w roli Marka Watneya, cięty humor i niesamowita wola życia wyciekają z każdego ujęcia. Zwiastun w rozwinięciu newsa, a film już w listopadzie!

Strony