Shazam

  Shazam (2019)

  "Shazam!" jest historią sieroty Billy'ego Batsona, który za sprawą pradawnego Czarodzieja zyskuje moce umożliwiające mu przemianę w superbohatera. Jego imię pochodzi od imion mitycznych postaci i określa: wiedzę Salomona, siłę Herkulesa, wytrzymałość Atlasa, potęgę Zeusa, odwagę Achilles i szybkość Merkurego. Ciekawostką jest to, że bohater początkowo znany był jako Kapitan Marvel, jednak konflikt prawny z wydawnictwem Marvel Comics sprawił, że w 2011 roku DC Comics przemianowało go właśnie na Shazam.

  Na planie "Shazam!" padł pierwszy klaps!

  Na planie "Shazam!", czyli kolejnego filmu od DC padł pierwszy klaps. Z tej okazji reżyser David F. Sandberg postanowił podzielić się z fanami odpowiednim zdjęciem. Znajdziecie je poniżej.

  Szczegóły fabuły nie są na chwilę obecną znane. Jedna z plotek głosi jedynie, że w filmie pojawi się na chwilę grany przez Henry'ego Cavilla, Superman, a scena z jego udziałem miałaby być retrospekcją.

  Arnie Hammer o swoim powrocie do DC

  Arnie Hammer nie miał do tej pory szczęścia w relacjach z filmami DC Comics. Aktor miał wcielić się w postać Batmana w szykowanym w 2006 roku pierwszym filmie o Lidze Sprawiedliwości. Niestety strajk scenarzystów sprawił, że produkcja ostatecznie nie powstała. Fani mieli jednak nadzieję, że aktor dostanie jeszcze swoje pięć minut.

  Miałbyć Batmanem, zostanie Shazamem?

  Czy to możliwe, by Armie Hammer miał w końcu dostać swoje pięć minut w budowanym przez DC i Warner Bros. filmowym uniwersum superbohaterów? Aktor, który kilka lat temu miał wcielić się w postać Batmana w "Justice League Mortal" tym razem mógłby zagrać postać Shazama. Tego przynajmniej by chciał Dwayne Johnson, który wciela się w Black Adama.

  Dwayne Johnson zagra Black Adama


  Mamy potwierdzenie od samego The Rocka! Dwayne Johnson, o którym od miesięcy mówiono, że zagra w filmie z Shazamem (wcześniej Captain Marvel, o dziwo), potwierdził na twiterze, że wcieli się w postać największego antagonisty bohatera: Black Adama.

  Pod wcięciem rzeczony tweet. Ciekawe jak aktor, skoninąd przyjazny, zagra czarną postać.

  Dwayne Johnson dołącza do rodziny DC


  Plotki krążyły już od dawna, ale my staramy się nie rozprzestrzeniać niepotwierdzonych informacji. Za to dziś z przyjemnością możemy ogłosić, że Dwayne "The Rock" Johnson będzie gwiazdą DC.

  Zagra w filmie Shazam, ale co ciekawe nie wiadomo jeszcze czy będzie głównym bohaterem, czy wrogiem (Black Adam). Aktor przyznał się, że ten właśnie komiksowy czarny charakter jest jego ulubieńcem, więc ma ciężki orzech do zgryzienia. Nieważne jednak, którą rolę dostanie, wiemy, że do każdej podejdzie z profesjonalizmem.