Shazam

Kiedy nowy trailer Shazama?

DC do tej pory stawiało na mrok, czego najlepszym przykładem był film Batman v Superman: Świt sprawiedliwości", który znacząco odbiegał od schematu, do jakiego przyzwyczaiły nas produkcje Marvela. Widowisko znalazło się jednak w ogniu krytyki i ostatecznie zdecydowano, że w przyszłych produkcjach należy wprowadzić pewne zmiany. "Liga Sprawiedliwości" także nie odniosła sukcesu. Wyraźna mieszanka dwóch sprzecznych ze sobą wizji bardzo negatywnie odbiła się na całości.

Shazam ujawnił się na San Diego Comic-Con!

Billy Baxton trafił do nowej rodziny i szybko zaprzyjaźnił się z Freddym, który jest wielkim fanem komiksów. Pewnego dnia podróż Billy'ego metrem została przerwana przez dziwny incydent. Młodzieniec spotkał na swojej drodze tajemniczego Czarodzieja, który od wielu wieków poszukiwał kogoś, kto będzie w stanie zostać spadkobiercą jego mocy. Mężczyzna poinformował nastolatka o tym, że zaszczyt ten przypadł właśnie mu, a pełną moc uzyska, gdy wypowie słowo "Shazam".

Shazam na pierwszym foto i z opisem fabuły!

Pierwsza zaprezentowana grafika pokazała nam głównego bohatera w kostiumie, a także jego przyjaciela Freddy'ego (Dylan Grazer). Teraz z kolei otrzymaliśmy oficjalny opis fabuły widowiska. Niestety nie zdradza nam on z kim przyjdzie się zmierzyć bohaterowi. Wiadomo jedynie, że nie będzie to postać Black Adama. Fakt ten potwierdził Dwayne Johnson, który sportretuje złoczyńcę w solowym filmie o tej postaci.

Pierwszy trailer Shazama zadebiutuje już wkrótce?

"Shazam", czyli film o nastolatku Billym Batsonie, który po wypowiedzeniu magicznego zwrotu staje się potężnym superbohaterem obdarzonym mądrością Salomona, siłą Herkulesa, wytrwałością Atlasa, mocą Zeusa, odwagą Achillesa i szybkością Merkurego pojawi się w kinach już w kwietniu przyszłego roku. Dalej jednak bardzo mało wiemy o samej produkcji. Widowisko trzymane jest przez twórców w tajemnicy, jednak jeśli wierzyć najnowszym plotkom to już podczas tegorocznego San Diego Comic-Con dane nam będzie zapoznać się z pierwszym trailerem.

Shazam (2019)

"Shazam!" jest historią sieroty Billy'ego Batsona, który za sprawą pradawnego Czarodzieja zyskuje moce umożliwiające mu przemianę w superbohatera. Jego imię pochodzi od imion mitycznych postaci i określa: wiedzę Salomona, siłę Herkulesa, wytrzymałość Atlasa, potęgę Zeusa, odwagę Achilles i szybkość Merkurego. Ciekawostką jest to, że bohater początkowo znany był jako Kapitan Marvel, jednak konflikt prawny z wydawnictwem Marvel Comics sprawił, że w 2011 roku DC Comics przemianowało go właśnie na Shazam.

Na planie "Shazam!" padł pierwszy klaps!

Na planie "Shazam!", czyli kolejnego filmu od DC padł pierwszy klaps. Z tej okazji reżyser David F. Sandberg postanowił podzielić się z fanami odpowiednim zdjęciem. Znajdziecie je poniżej.

Szczegóły fabuły nie są na chwilę obecną znane. Jedna z plotek głosi jedynie, że w filmie pojawi się na chwilę grany przez Henry'ego Cavilla, Superman, a scena z jego udziałem miałaby być retrospekcją.

Arnie Hammer o swoim powrocie do DC

Arnie Hammer nie miał do tej pory szczęścia w relacjach z filmami DC Comics. Aktor miał wcielić się w postać Batmana w szykowanym w 2006 roku pierwszym filmie o Lidze Sprawiedliwości. Niestety strajk scenarzystów sprawił, że produkcja ostatecznie nie powstała. Fani mieli jednak nadzieję, że aktor dostanie jeszcze swoje pięć minut.

Strony