Superbohaterowie

Prosto z San Diego Comic-Con! Tak się prezentuje IV Faza MCU!

Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy Marvela. W końcu mamy okazję poznać oficjalną listę filmów, a także seriali, które pojawią się w ramach Fazy IV MCU i jak się okazuje, jest ich więcej niż się pierwotnie spodziewano! Poznaliśmy nie tylko daty premier, ale także obsadę poszczególnych produkcji! Poniżej znajdziecie pełną listę. Na co najbardziej czekacie?

Zack Snyder chciał uśmiercić Steppenwolfa?

Fani coraz głośniej domagają się premiery reżyserskiej wersji "Ligi Sprawiedliwości". Publikowane od czasu do czasu przez Zacka Snydera materiały tylko utwierdzają nas w przekonaniu, że jego wersja filmu znacząco różniłaby się od tego, co mieliśmy okazję ujrzeć w kinie.

Spoiler (Endgame): Avengersi zjednoczeni przeciwko Thanosowi - legalnie w sieci

Dziś Marvel udostępnił półtoraminutowy fragment "Avengers. Endgame", w którym widzimy, jak bohaterowie gromadzą się przed ostatecznym starciem z Thanosem. Kiedy Kapitan Ameryka zawołał: "Avengers, assemble!", dzierżąc przy tym Mjölnira, niejednemu miłośnikowi serii zadrżało serce. Niektórzy zresztą obstawiali, że taki właśnie będzie tytuł kontynuacji "Infinity War". 

Fani się nie poddają! Na niebie zawisł baner w sprawie premiery Ligi Sprawiedliwości w wersji Snyder Cut!

Dla nikogo nie będzie tajemnicą, że "Liga Sprawiedliwości" zebrała fatalne recenzje i tym samym zmusiła wytwórnię Warner Bros. do pewnych zmian. Warto w tym miejscu wspomnieć, że jej kontynuacja wyleciała z harmonogramu prac. Największym problemem ostatniego filmu Zacka Snydera był fakt, że twórca rozstał się z projektem po tragedii, jaka rozegrała się w jego rodzinie (jego córka popełniła samobójstwo), a miejsce po nim zajął Joss Whedon, który od razu przystąpił do wprowadzania zmian. Nie wiadomo dokładnie ile oryginalnego materiału wyleciało, jednak mówi się, że mogło to być nawet 60%!

Thor powróci w kolejnym solowym filmie!

Trzecia odsłona przygód Boga Piorunów okazała się filmem, który dość mocno namieszał w całym Marvel Cinematic Universe. Bohater został w nim ukazany w nieco odmienny, bardziej komiczny sposób, a wydarzenia, które mieliśmy okazję na ekranie śledzić ostatecznie zaprowadziły nas do punktu, w którym rozpoczęła się historia "Avengers: Infinity War". Dość szybko zaczęły pojawiać się opinie, że reżyser, Taika Waititi, powinien zasiąść za sterami kontynuacji, a Chris Hemsworth co jakiś czas podkreślał, że potencjał jego bohatera jeszcze się nie wyczerpał.

Spoiler: twórcy nowego Spider-Mana zażartowali z trzeciej części Iron Mana?

Mający swoją premierę w 2013 roku "Iron Man 3" nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Shane Black, który zajął się reżyserią widowiska, nie tylko zaprezentował w zupełnie innym świetle postać Mandaryna, ale także dość mocno zmienił klimat produkcji. Szczególną uwagę widzowie zwrócili na ścieżkę dźwiękową, która w odróżnieniu od dwóch pierwszych części, nie zawierała w sobie praktycznie w ogóle kawałków rockowych, a jedynie przeróżne wariacje utworu "Jingle Bells" - co jest elementem charakterystycznego stylu reżysera.

Nowy spot "Mrocznej Phoenix"

"Mroczna Phoenix" będzie pożegnaniem wytwórni 20th Century Fox z marką X-Men, a co za tym idzie wymagania wobec tej produkcji są naprawdę spore. Będzie to w końcu domknięcie rozpoczętej w 2000 roku historii, która po drodze zaliczała zarówno wzloty, jak i upadki. Zadaniem producentów "Dark Phoenix" stanie się najbardziej „intensywnym” filmem o X-Menach, jaki kiedykolwiek powstał.

Robert Pattinson zastąpi Bena Afflecka w roli Batmana?

Robert Pattinson swoją karierę aktorską zaczął w 2004 roku. Rok później przyszło mu się wcielić w postać Cedrika Digory'ego w filmie "Harry Potter i Czara Ognia", jednak największą sławę zyskał w 2008 roku, gdy do kin trafiła pierwsza część sagi "Zmierzch". Pomimo wielu późniejszych ról, wielu osobom do tej pory kojarzy się właśnie głównie z Edwardem Cullenem. Być może wkrótce się to zmieni, bo aktor ma spore szanse by sportretować Batmana w realizowanym przez Matta Reevesa filmie.

Thor doczeka się kolejnego filmu?

Już po premierze filmu "Thor: Ragnarok" padały pierwsze deklaracje ze strony twórców o tym, że są gotowi raz jeszcze zebrać się i stworzyć kolejne widowisko poświęcone Bogowi Piorunów. Zwłaszcza reżyser widowiska, Taika Waititi obstawał przy opcji, że dopiero teraz tak naprawdę bohater jego filmu może rozwinąć skrzydła. Marvel jednak nie dawał nam zbyt wielkich nadziei na realizację kolejnego widowiska, a przynajmniej takie można było odnieść wrażenie po zapewnieniach Kevina Feige o tym, że plany na najbliższe lata są już gotowe i raczej nie będą zmieniane.

Strony