Thor

Thor ponownie zmierzy się z Thanosem?

Bracia Russo, czyli reżyserowie "Avengers: Infinity War", udzielili ostatnio wywiadu dla serwisu Wired. Wśród poruszanych spraw pojawiła się kwestia Thora i jego zachowania na końcu filmu. Joe Russo postanowił odnieść się do tej sytuacji i przy okazji zaznaczył, że wydarzenie to może być o wiele ważniejsze, nim nam się pierwotnie wydawało.

Charlie Wen prezentuje kolejną grafikę koncepcyjną z Thora

Jak się okazuje, Asgard także mógł się znacząco różnić w pierwszym filmie o Thorze. Materiał, który znajdziecie poniżej, prezentuje nam jedną z koncepcji, jaka powstała dla tej krainy i trzeba przyznać, że nie wygląda to źle. Co prawda wizja ta brnie raczej w kierunku bardziej futurystycznym, ale swoich zwolenników zdążyła już znaleźć.

Zgodnie z założeniem, centralnym punktem krainy miał być tron Odyna, a okolica miała skrywać w sobie sporo elementów, które byłyby nawiązaniem do nordyckiej symboliki.

Jak się Wam podoba takie podejście do tematu?

Tak mógł wyglądać filmowy Loki

Za publikacją materiału stoi Charlie Wen, były szef działu Rozwoju Wizualnego w Marvelu. Jak widzimy, Bóg Kłamstwa prezentuje się na nim dosyć dziwnie. Miał to być jednak zamierzony efekt. Początkowo twórcy chcieli znacznie bardziej wyeksponować przewrotny charakter tej postaci. Stąd właśnie zdecydowano się na pójście w kierunku cech widocznych gołym okiem. Dopiero z czasem jednak uznano, że ważniejsza jest głębia bohatera i ostatecznie postanowiono zrealizować Lokiego w formie, jaką znamy obecnie.

James Gunn chwali zapowiedź nowego Thora

Co prawda Marvel jeszcze nie zdecydował się upublicznić pierwszego trailera najnowszego Thora, jednak są osoby, które materiał widziały i nie mogą wyjść z podziwu z powodu tego, co ujrzały. Jedną z takich osób jest reżyser Strażników Galaktyki, James Gunn. Pytanie o Thora pojawiło się na Twitterze reżysera. Gunn odpowiedział, że widział trailer i prawdopodobnie jest to najlepsza zapowiedź, jaką do tej pory Marvel przygotował. Nie chciał jednak zdradzić, czy posiada jakiekolwiek informacje na temat daty premiery materiału.

Jane Foster kończy z Thorem

Nie czarujmy się, dla większości fanów MCU będzie to akurat dobra wiadomość. Natalie Portman, grająca Jane Foster w obu częściach Thora potwierdziła, że nie zobaczymy jej więcej w żadnym Marvelowskim widowisku. Aktorka ucięła tym samym spekulacje jakoby miała odegrać jeszcze jakąś znaczącą rolę w tym uniwersum. Pojawiały się bowiem plotki, jakoby w przyszłości bohaterka miała zastąpić Thora i stać się jego żeńskim odpowiednikiem, co miało miejsce w komiksach.

Filmowa Jane Foster zadebiutowała w pierwszej części Thora. Od początku budziła dość mieszane uczucia. Widzom nie spodobała się wykreowana przez Portman postać. Byli jednak i tacy, którym w ogóle nie przypadła do gustu wizja, w której Thor zakochuje się w śmiertelniczce, bo nie zgadzało się to z mitologicznym obrazem boga piorunów.

A jakie jest Wasze zdanie w tym temacie? Powinna zostać, czy też lepiej będzie bez niej?

Tożsamość nowego Thora ujawniona!


Jedni ją uwielbiają za odwagę i ciekawe podejście do problemów, inni uważają, że to profanacja imienia Thor, ale wszyscy byli ciekawi jednego: kto ukrywa się pod maską. Kto był podniódł Mjölnir, gdy Odinson zawiódł? Jaka bohaterka została uznana za godną?

W rozwinięciu newsa odpowiedź na to pytanie. Zapewne wielu z Was zaskoczy!

All-New All-Different Avengers, czyli co wyłoni się z Secret Wars


Ale po kolei. U komiksowego Marvela trwa rewolucja. Niemalże dosłownie, bo Secret Wars zmieni wszystko w tym uniwersum. To event, w którym stawią sobie czoła wszyscy bohaterowie, wszyscy przejdą przez ogień, wyłonią się przemienieni (jak z Terrigenowej mgły, nie nie?). Od strony praktycznej, 33 serie przestaną się ukazywać, a przynajmniej w takiej formie, jaką znamy dziś.

Z Sekretnych wojen wyłoni się także nowa drużyna Avengersów. I jejku jej. Ciekawe czy to permanentna zmiania? Bo skład jest dość eklektyczny! W rozwinieciu newsa większa wersja okładki i lista komiksów, które nie przetrwają wojny!

Komiksowy Mjolnir zmienia słowa własnej inskrypcji


1 października wejdzie do sprzedaży komiks, który już podzielił fanów, a na który wszyscy czekają z własnymi oczekiwaniami.

Kontrowersyjny Thor.

A pojawi się w nim kobieta, której uda się podnieść Mjolnir (Mju mju!) i tym samym stanie się godną, by być Thorem.

Pod wcięciem strona z komiksu, gdzie widać jak zmieniła się inskrypcja na młocie.

Strony