urodziny

Andrzej Sapkowski ma dzisiaj urodziny!

Mało jest twórców, którzy mogą pochwalić się tak wielkimi sukcesami. Postać Geralta z Rivii znana jest obecnie na całym świecie, a to właśnie seria książek o Wiedźminie stała się jednym z kamieni milowych w polskiej fantastyce. Andrzej Sapkowski nie spoczął jednak na jednej serii i udowodnił, że lubi eksperymentować z różnymi realiami.

Mamy IX lat!

Jak ten czas szybko leci. Doskonale pamiętam pierwszego newsa, jaki pojawił się na portalu dokładnie dziewięć lat temu. Przez ten czas wiele się zmieniło, przeszliśmy kilka rewolucji, zdarzały się okresy lepsze i gorsze, jednak zawsze staraliśmy się tworzyć miejsce, które przypadnie Wam do gustu.

Mamy osiem lat!

Szczerze mówiąc nigdy nie sądziłem, że czas może biec tak szybko. Gdy zakładałem ten portal miałem wizję zrobienia czegoś może nie tyle wielkiego ale z pewnością ciekawego. Chciałem stworzyć miejsce, które stanie się siedzibą dla wszelkiej maści fanów fantastyki. Nie byłem sam. Na starcie towarzyszyły mi dwie wyjątkowe osoby, a wkrótce potem nasza mała efantastyczna rodzina rozrosła się i choć wiele się po drodze działo, jak to w rodzinie bywały lepsze i gorsze dni, to mogę z dumą powiedzieć, że towarzyszymy Wam już od ośmiu lat! Tak, osiem fantastycznych lat podczas których informowaliśmy Was o nowościach, recenzowaliśmy dla Was książki, filmy i gry, a także od czasu do czasu raczyliśmy innymi formami twórczymi. Staraliśmy się tworzyć miejsce atrakcyjne, pełne konkursów i ciekawych wyzwań twórczych. Wszystko po to, abyście odnaleźli u nas tę odrobinę magii, której potrzeba w naszym życiu.

Osiem lat to czas w którym pojawia się wiele przemyśleń. Nie będę Was jednak zanudzał przydługawym tekstem. Wspomnę tylko, że nie spoczniemy na laurach i mamy zamiar dalej kontynuować nasze Efantastyczne dzieło! Dziękuję, że jesteście z nami i dziękuję fantastycznej redakcji za każdą chwilę, którą poświęciła dla Was.

A teraz to, na co z pewnością czekacie, czyli urodzinowe konkursy!

Wyniki urodzinowych konkursów!

Z lekkim poślizgiem publikujemy listę zwycięzców, którzy zgarniają nagrody z naszych urodzinowych konkursów. Tym razem mieliśmy z czego wybierać. Łącznie nadesłaliście do nas prawie 3 000 zgłoszeń! To naprawdę sporo, samo przekopanie się przez taką ilość poczty zajmuje dużo czasu, już nie mówiąc o weryfikacji. Niemniej jednak, aby dłużej nie przeciągać, podajemy wyniki!

Konkurs IV

Czas na kolejny konkurs. Tym razem możecie zdobyć edycję kolekcjonerską jednej z najlepszych, polskich gier, czyli Dying Light w wersji PC. Zadanie jest proste, musicie wymienić trzy inne gry za których powstanie odpowiedzialny jest Techland.


Swoje odpowiedzi możecie nadsyła na adres vii-urodziny@efantastyka.pl w tytule podając "Dying Light". Macie czas do 31 sierpnia. Zwycięzcę ogłosimy najpóźniej 12 września!

Konkurs III

Lecimy dalej z naszymi urodzinowymi konkursami. Tym razem mamy coś dla posiadaczy konsol, a konkretniej egzemplarz gry Batman: Arkham Knight do wyboru w wersji na PS 4 lub Xbox One.


Aby zdobyć nagrodę, musicie wymienić nazwiska czterech aktorów, którzy wcielali się, bądź podkładali głos pod jednego z najgroźniejszych przeciwników, czyli Jokera. Swoje odpowiedzi ślijcie tradycyjnie na adres vii-urodziny@efantastyka.pl w tytule wiadomości podając "Joker". Macie czas do 31 sierpnia. Zwycięzcę, który zdobędzie wybraną przez siebie wersję gry, ogłosimy najpóźniej 12 września.

Konkurs II

Przed Wami drugi konkurs, tym razem filmowy. Do zgarnięcia są trzy filmy (po jednym na osobę), a konkretniej "Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz", "Chappie" i "Ex_Machiina". Aby wygrać, musicie odpowiedzieć na pytanie: "W którym roku wyemitowano pierwszy film dźwiękowy z mówionymi dialogami? Prosimy podać także tytuł samego filmu".


Odpowiedzi możecie nasyłać na adres vii-urodziny@efantastyka.pl, w temacie podając "Konkurs filmowy". Na Wasze zgłoszenia czekamy do 31 sierpnia, wyniki natomiast ogłosimy do 12 września.

Konkurs I

Zapraszamy do udziału w pierwszym, urodzinowym konkursie, w którym do wygrania jest zestaw czterech tomów "Pana Lodowego Ogrodu" Jarosława Grzędowicza!


Aby zdobyć nagrodę, musicie wymienić tytuły przynajmniej sześciu opowiadań wspomnianego autora. Odpowiedzi możecie nadsyłać na adres vii-urodziny@efantastyka.pl w temacie wpisując "Pan Lodowego Ogrodu" do 31 sierpnia 2015 roku. Spośród nadesłanych zgłoszeń wyłonimy zwycięzcę, który zgarnie zestaw wraz z nagrodą niespodzianką. Wyniki ogłosimy najpóźniej 12 września 2015 r.

Powodzenia!

Siedem lat minęło jak jeden dzień…

Dokładnie siedem lat temu rozpoczęła się nasza wspólna przygoda. Trudno uwierzyć, że minęło już tyle czasu. Startowaliśmy z dużą dawką zapału i ekipą świetnych ludzi, którzy pracowali nad rozwojem portalu. Niektórzy z nich odeszli, na ich miejsce przyszli nowi, jednak zawsze dokładaliśmy wszelkich starań, by tworzyć cudowną atmosferę i efekt ten (no może nie zawsze) udało nam się utrzymać. W końcu wszyscy działaliśmy z czystej pasji.

Dzisiaj kończymy siedem lat. Czy jest to powód do dumy? Z pewnością i pomimo wielu przeciwności losu, które stawały nam na drodze, robiliśmy wszystko, aby dostarczać Wam wielu ciekawych informacji, rzetelnych recenzji i artykułów.

Z okazji urodzin przygotowaliśmy dla Was kilka atrakcji w postaci konkursów, które w sobotę i niedzielę pojawią się na naszym serwisie (dzisiaj będziemy świętować, a co, nam też się należy!). Mamy nadzieję, że znajdziecie wśród nich coś dla siebie. Pozdrawiamy i dziękujemy za te wszystkie wspólne lata, w których udowadnialiście, iż miłośnicy fantastyki, to także FANTASTYCZNI ludzie!

Ekipa serwisu Efantastyka.pl

Strony