Venom

Morbius i Venom 2 z datami premier?

Sony ogłosiło, że 10 lipca 2020 roku wyda niezatytułowany jeszcze film Marvela, a 2 października tego samego roku sequel innej produkcji, która także powstaje na komiksowej licencji Domu Pomysłów. Nie trudno domyślić się, które dokładnie produkcje miałyby wówczas trafić na ekrany. Już wkrótce ruszają zdjęcia do widowiska "Morbius: The Living Vampire" z udziałem Jareda Leto, a jedynym do tej pory wydanym filmem mogącym doczekać się sequela jest właśnie "Venom". Czy to oznacza, że nowe uniwersum powoli zaczyna nabierać kształtu?

Sukces Venoma sprawi, że Spider-Man zniknie z MCU?

Sony już od dawna zapowiadało stworzenie własnego uniwersum, w którym spotkałyby się postaci związane ze Spider-Manem. Pierwszymi zapowiedzianymi projektami były: "Venom" i "Silver Sable & Black Cat". W trakcie realizacji pierwszego widowiska studio jednak nieco zweryfikowało swoje plany. Z jednej strony postanowiono zrealizować kolejne widowiska, z drugiej natomiast zdecydowano się zaczekać i sprawdzić, jak poradzi sobie w kinach pierwsze z nich. Przedpremierowe reakcje fanów raczej nie nastrajały optymistycznie, późniejsze recenzje także nie dawały zbytnich nadziei.

Są pierwsze reakcje na Venoma. Czy obraz sprosta oczekiwaniom?

Niestety, pierwsze głosy, które zaczęły docierać do nas nie są zbyt przychylne produkcji. Według ich autorów film jest strasznie nierówny, pojawiają się w nim na siłę wepchnięte akcenty komediowe, które w dodatku są tak zaprezentowane, że widz do końca nie wie, czy były to celowe zabiegi czy jedynie wpadki na planie. Tom Hardy stara się dać z siebie wszystko i faktycznie na ekranie się sprawdza, ale w sumie tylko do jego relacji z symbiotem sprowadza się cały film.

Venom otrzyma dwie sceny po napisach?

Już tylko kilka dni dzieli nas od premiery "Venoma". Widowisko budzi spore emocje, jednak na chwilę obecną nie wiemy jeszcze jak zostało odebrane po pierwszych pokazach przedpremierowych. Wszystko ze względu na embargo, jakie Sony nałożyło na recenzentów. Zgodnie z nim pierwsze opinie o filmie mogą pojawić się dopiero w środę. Udało nam się jednak dowiedzieć, że w filmie pojawią się aż dwie sceny po napisach. Opis jednej z nich krążył już po sieci od jakiegoś czasu, druga natomiast zapowiada się naprawdę tajemniczo.

Venom z PG-13. Ruben Fleischer mówi jednak o kategorii R!

Były szumne zapowiedzi dotyczące stworzenia bardziej dorosłego uniwersum superbohaterów i na obietnicach się skończyło. Pierwszy film od Sony mający stanowić początek czegoś zupełnie nowego, rozbudził nadzieje fanów, by teraz wylać na nich kubeł zimnej wody. Produkcja została pozbawiona kategorii wiekowej R, a co za tym idzie, usunięte zostaną z niej wszelkie sceny, które mogłyby okazać się zbyt brutalne dla młodszych odbiorców.

Tom Hardy prezentuje nowe plakaty Venoma!

Opublikowane materiały utrzymane są w komiksowej konwencji i prezentują nam głównego bohatera filmu, a jego mroczne wcielenie.

Premiera "Venoma" została zaplanowana na październik tego roku. W głównych rolach wystąpią: Tom Hardy (Eddie Brock/Venom), Michelle Williams (Anne Weying), Riz Ahmed (Dr. Carlton Drake), a także Woody Harrelson.

Czy Spider-Man pojawi się w Venomie? Ruben Fleischer nie wie czy może o tym mówić!

Z pierwszych trailerów wiemy, że geneza Venoma będzie różniła się od tej, jaką poznaliśmy w historii Spider-Mana. Sony przygotowało widowisko w taki sposób, aby Peter Parker nie musiał brać w nim udziału. Nie oznacza to jednak, że w filmie na pewno się nie pojawi.

Uśmiech proszę! Czyli nowe zdjęcie z Venoma!

Nowe zdjęcie z filmu pojawiło się w sieci dzięki USA Today przy okazji przedpremierowego pokazu filmu. Okazja ta została także wykorzystana przez reżysera widowiska, Rubena Fleischera, który postanowił w kilku słowach wypowiedzieć się na temat głównego bohatera filmu i porównać go do pewnej postaci. 

W klasycznej wersji historii doktora Jekylla i Pana Hyde'a, on byłby jak prawdziwy Hyde. Urwie komuś głowę, pożre jego mózg. To taki "zakazany owoc" człowieka, który robi co chce!

Z Luka Cage'a do Venoma

Pierwszy, zapowiedziany przez Sony spin-off "Spider-Mana" zadebiutuje w kinach już w październiku. Do tej pory wiedzieliśmy, że w obsadzie widowiska znajdują się takie gwiazdy, jak Riz Ahmed,Tom Hardy czy Woody Harrelson. Obecnie poznaliśmy nazwisko kolejnego aktora, który w produkcji się pojawi. Według informacji podanych przez The Hollywood Reporter, Ron Cephas Jones otrzymał angaż do tajemniczej roli w powstającym widowisku. Szczegółów niestety nie poznaliśmy.

Venom otrzyma kategorię wiekową PG-13?

O tym czy "Venom" jest czy też nie jest częścią Marvel Cinematic Universe mówi się od dawna. Ciężko stwierdzić, jak jest naprawdę, gdyż strony raz mówią jedno, innym razem drugie. Wystarczy wspomnieć wypowiedź Amy Pascal, która w towarzystwie Kevina Feige oznajmiła, że Venom nie tylko jest częścią MCU, ale sam Spider-Man otrzyma w nim swoje pięć minut. Teraz, jakby na potwierdzenie tych słów pojawiła się informacja, że powstający dla Sony film będzie miał niższą kategorię wiekową.

Strony