Władca Pierścieni

Czy Peter Jackson zaangażuje się w serial ze świata Władcy Pierścieni?

Tworzony przez Amazon serial rozgrywający się w świecie Władcy Pierścieni rozpala nadzieje fanów. Budżet produkcji przekracza miliard dolarów, a umowa, która została zawarta, umożliwia korzystanie z tego, co powstało na rzecz trylogii Petera Jacksona. Fani jednak zastanawiają się czy i sam reżyser weźmie udział w realizacji nowej produkcji. Najwyraźniej poznaliśmy właśnie odpowiedź na to pytanie.

Serialowy "Władca Pierścieni" rozpocznie się genezą Aragorna?

Nowa produkcja związana ze światem "Władcy Pierścieni" rozbudza wyobraźnię fanów na całym świecie. Najdroższy serial świata (na produkcję przeznaczono obecnie miliard dolarów) został zapowiedziany już jakiś czas temu, a obecnie prawdopodobnie poznaliśmy pierwsze szczegóły z nim związane.

Ponad miliard dolarów na Władcę Pierścieni?

O planowanym przez Amazon serialu rozgrywającym się w świecie Władcy Pierścieni wiemy naprawdę niewiele. Etap produkcji jeszcze się nie rozpoczął, jednak udało nam się poznać pierwsze szczegóły, które mogą wskazywać, że twórcy chcą stworzyć coś więcej, niż tylko słabą kopię dzieła Petera Jacksona.

Mapa Śródziemia z notatkami Tolkiena


W antykwariacie w Oxfordzie, w Blackwell’s Rare Books, odnaleziono mapę Śródziemia z notatkami Tolkiena i ilustratorki Pauline Baynes. Była ona schowana pomiędzy stronami Władcy pierścieni należącym niegdyś do Baynes.

Zarówno ona, jak i sam Tolkien popisali mapę i dodali notatki, które ujawniają, że niektóre miejsca w Śródziemiu zostały zainspirowane prawdziwymi miejscami.

W rozwinięciu newsa tweet Gandalfa - Iana McKellena ze zdjęciem tej mapy. Jakie Tolkien miał piękne pismo!