Wichry Zimy

  George R. R. Martin tłumaczy się z opóźnienia Wichrów Zimy

  Siódmy sezon "Gry o tron" coraz bliżej. Tymczasem w dalszym ciągu nie otrzymaliśmy "Wichrów Zimy", które są szóstym tomem powieści. George R. R. Martin wielokrotnie powtarzał, że pisanie tej historii wymaga wiele uwagi i skupienia. Deklarował przy okazji kilka terminów ukończenia prac, jednak żaden nie został dochowany.

  Wichry zimy coraz bliżej? - powieść otrzymała ISBN

  ISBN (International Standard Book Number) to numer, który otrzymuje każda książkowa publikacja i jest indywidualny dla każdego wydania - wskazuje m.in. kraj wydania oraz wydawcę.

  Redditor Burnfyre poinformował, że Penguin Random House zarejestrował właśnie numer ISBN 9780553801538 dla powieści George'a R.R. Martina "Winds of Winter"; wcześniej rejestracji miało dokonać także wydawnictwo HarperCollins.

  Czy to oznacza, że powieść jest już gotowa (bądź na ukończeniu) i wydawca zaczął przygotowywać się do pracy nad nią? A może po prostu przy okazji rejestracji innych numerów postanowił zaklepać już numer dla "Wichrów zimy"? Zdarza się bowiem, że wydawcy robią coś takiego z góry, nawet jeśli książka nigdy nie powstanie...