Wichry Zimy

George R.R. Martin ma pomysł na nowy serial!

Serialowa "Gra o tron" powoli zbliża ku końcowi. Już w kwietniu przyszłego roku rozpocznie się emisja ósmego sezonu, który zawierać będzie jedynie sześć odcinków. W planach jest już jednak produkcja, która prawdopodobnie wypełni lukę po jego zakończeniu. Roboczo zatytułowany projekt "Long Night" ma nas zabrać do czasów, gdy Biali Wędrowcy po raz pierwszy pojawili się w świecie Westeros. Tymczasem autor serii już snuje plany związane z kolejnym spin-offem.

George R. R. Martin tłumaczy się z opóźnienia Wichrów Zimy

Siódmy sezon "Gry o tron" coraz bliżej. Tymczasem w dalszym ciągu nie otrzymaliśmy "Wichrów Zimy", które są szóstym tomem powieści. George R. R. Martin wielokrotnie powtarzał, że pisanie tej historii wymaga wiele uwagi i skupienia. Deklarował przy okazji kilka terminów ukończenia prac, jednak żaden nie został dochowany.

Wichry zimy coraz bliżej? - powieść otrzymała ISBN

ISBN (International Standard Book Number) to numer, który otrzymuje każda książkowa publikacja i jest indywidualny dla każdego wydania - wskazuje m.in. kraj wydania oraz wydawcę.

Redditor Burnfyre poinformował, że Penguin Random House zarejestrował właśnie numer ISBN 9780553801538 dla powieści George'a R.R. Martina "Winds of Winter"; wcześniej rejestracji miało dokonać także wydawnictwo HarperCollins.

Czy to oznacza, że powieść jest już gotowa (bądź na ukończeniu) i wydawca zaczął przygotowywać się do pracy nad nią? A może po prostu przy okazji rejestracji innych numerów postanowił zaklepać już numer dla "Wichrów zimy"? Zdarza się bowiem, że wydawcy robią coś takiego z góry, nawet jeśli książka nigdy nie powstanie...