Wiedźmin

Wyciekły materiały z serialowego Wiedźmina?!

Na chwilę obecną nie mamy potwierdzenia czy zamieszczone materiały faktycznie pochodzą z serialu, czy są też jedynie technologicznym demem prezentującym pewne zamierzenia koncepcyjne. Istnieje także możliwość, że są jedynie sprytną formą reklamy. Sekwencje prezentują się dość dobrze, można by nawet stwierdzić, że naprawdę świetnie w sytuacji, gdy prace na planie Wiedźmina dopiero się rozpoczęły. Wydaje się jednak, że mogą nie wisieć w sieci długo, dlatego jeżeli chcecie się z nimi zapoznać, to radzimy się pośpieszyć.

Wiedźmin Geralt odwiedzi kolejny świat!

Geralt nie ma czasu na odpoczynek. CD Projekt RED co prawda nie zapowiedziało nowej gry poświęconej tej postaci, jednak spokojna emerytura w winnicy Corvo Bianco najwyraźniej nie w smak naszemu bohaterowi. Właśnie dowiedzieliśmy się, że ponownie wyruszy na wiedźmiński szlak, tym razem jednak nie we własnej grze, a w pewnej japońskiej produkcji.

Sapkowski o serialowym Wiedźminie!

Nadchodząca wielkimi krokami nowa wersja serialu o Geralcie z Rivii budzi na chwilę obecną dość sprzeczne emocje. Niektórzy nie mogą się jej doczekać, inni natomiast mają pod jej adresem całą masę uwag. Wywiad, jakiego Andrzej Sapkowski udzielił hiszpańskiej gazecie pozwala nam dowiedzieć się, co sam autor myśli o ekranizacji. Fragmenty wywiadu przełożył na język polski Paweł Dembowski.

Henry Cavill na nowym zdjęciu z planu Wiedźmina

Wygląda na to, że już wkrótce produkcja serialu ruszy pełną parą. Henry Cavill ostro trenuje do roli Geralta z Rivii, a pojawiające się materiały mogą sugerować, że już naprawdę niewiele czasu dzieli nas od pierwszego klapsa na planie. Zgodnie z krążącymi w sieci informacjami, nagrania miałyby się rozpocząć 5 listopada w studiu w Budapeszcie. Pierwszy sezon "Wiedźmina" ma liczyć osiem odcinków.

Netflix ogłosił obsadę Wiedźmina!

Do tej pory wiedzieliśmy jedynie, że Geralta sportretuje Henry Cavill. Pozostałe role były owiane tajemnicą, a różnego rodzaju plotki pojawiające się wokół nich tylko podsycały konflikty pomiędzy fanami. Najwięcej zamieszania zrobiło się wokół informacji głoszącej, że do roli Ciri poszukiwana jest aktorka BAME (określenie to jest używane w Wielkiej Brytanii w odniesieniu do społeczności innych niż białoskóre i jest skrótem od zwrotu Black, Asian, and minority ethnic). Zwolennicy i przeciwnicy takiego ruchu toczyli prawdziwą wojnę, którą w końcu można (mamy nadzieję) uznać za zakończoną.

Andrzej Sapkowski domaga się większej kasy za Wiedźmina!

Informacje o nowych żądaniach Andrzeja Sapkowskiego pojawiały się w komunikacie, jaki przekazał CD Projekt. Pełnomocnik autora wystosował pismo w którym powołał się na art. 44 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Umożliwia on dochodzenie swoich praw w sytuacji, gdy zapisane w umowie wynagrodzenie jest zbyt niskie w stosunku do zysku, jaki osiąga druga strona. W piśmie mowa o 6% od zysku, co miałoby się równać kwocie 60 milionów złotych.

W rolę Ciri wcieli się Japonka?! A może jednak Polka?

Na zdjęciu znajduje się kartka (pocztówka?) wypełniona kaligraficznym pismem z pozdrowieniami. Na kartce widzimy zachodzące nad wodą słońce oraz misterny model łódki. W momencie, kiedy wszyscy czekają na informacje castingowe z "Wiedźmina", Sophie wyraźnie podgrzewa atmosferę, ale co możemy wyczytać z jej tweeta?

Ciri będzie przedstawicielką mniejszości etnicznej?

Kontrowersje wokół potencjalnej obsady serialowego Wiedźmina nie są niczym nowym. Bardzo głośne sprzeciwy pojawiły się w chwili, gdy niektórzy fani zaczęli typować Idrisa Elbę do roli Geralta z Rivii. Niedawna informacja o wybraniu Henry'ego Cavilla do roli bohatera nie ucięła jednak fali hejtu, jaki w dalszym ciągu kierowany jest pod adresem twórców. Tym razem jednak powodem jest ogłoszenie o castingu do roli Ciri.

Wiedźmiński serial już w 2019 roku?!

Przyszłoroczną datę potwierdziła na swoim oficjalnym profilu na Twitterze producentka serialu, Lauren S. Hissrich. Na wrzuconej przez nią grafice pochodzącej z serwisu Netflix, wyraźnie widać opis, a także liczbę 2019. Co prawda data ta pojawiała się już we wcześniejszych plotkach, jednak dopiero teraz otrzymaliśmy jej potwierdzenie. Niestety nie sprecyzowała kiedy dokładnie możemy spodziewać się premiery, jednak prawdopodobną datą wydaje się koniec roku.

W głównej roli wystąpi Henry Cavill.

Strony