Wiedźmin

  W rolę Ciri wcieli się Japonka?! A może jednak Polka?

  Na zdjęciu znajduje się kartka (pocztówka?) wypełniona kaligraficznym pismem z pozdrowieniami. Na kartce widzimy zachodzące nad wodą słońce oraz misterny model łódki. W momencie, kiedy wszyscy czekają na informacje castingowe z "Wiedźmina", Sophie wyraźnie podgrzewa atmosferę, ale co możemy wyczytać z jej tweeta?

  Ciri będzie przedstawicielką mniejszości etnicznej?

  Kontrowersje wokół potencjalnej obsady serialowego Wiedźmina nie są niczym nowym. Bardzo głośne sprzeciwy pojawiły się w chwili, gdy niektórzy fani zaczęli typować Idrisa Elbę do roli Geralta z Rivii. Niedawna informacja o wybraniu Henry'ego Cavilla do roli bohatera nie ucięła jednak fali hejtu, jaki w dalszym ciągu kierowany jest pod adresem twórców. Tym razem jednak powodem jest ogłoszenie o castingu do roli Ciri.

  Wiedźmiński serial już w 2019 roku?!

  Przyszłoroczną datę potwierdziła na swoim oficjalnym profilu na Twitterze producentka serialu, Lauren S. Hissrich. Na wrzuconej przez nią grafice pochodzącej z serwisu Netflix, wyraźnie widać opis, a także liczbę 2019. Co prawda data ta pojawiała się już we wcześniejszych plotkach, jednak dopiero teraz otrzymaliśmy jej potwierdzenie. Niestety nie sprecyzowała kiedy dokładnie możemy spodziewać się premiery, jednak prawdopodobną datą wydaje się koniec roku.

  W głównej roli wystąpi Henry Cavill.

  Henry Cavill jednak zagra Geralta z Rivii?!

  Serwis Variety, powołując się na własne źródła, ogłosił, iż w szykowanym właśnie przez Lauren Schmidt Hissrich serialu o Wiedźminie, w rolę Geralta z Rivii wcieli się Henry Cavill! Aktor już kiedyś deklarował chęć sportretowania głównego bohatera i jak widać, ma teraz ku temu bardzo realne szanse.

  Informację dosłownie kilka minut temu potwierdziła na swoim Twitterze reżyserka serialu.

  Thronebreaker: The Witcher Tales czyli Gwint dla jednego gracza!

  Informacje o produkcji pojawiły się w czasie zorganizowanej przez CD Projekt konferencji, której celem było zaprezentowanie wyników finansowych z pierwszej połowy tego roku. Oprócz wszelkiego rodzaju statystyk finansowych pojawiły się także informacje, które z pewnością bardziej zainteresują graczy. Wspomniano zarówno o szykowanym przez studio "Cyberpunktu 2077", jak i rozwijanej cały czas produkcji karcianej, czyli Gwincie.

  Kolejne materiały z przesłuchań aktorów do głównych ról w Wiedźminie

  Wspomnieni aktorzy nie mają zbyt bogatej bibliografii. On pracował przy takich produkcjach, jak "California Dreaming" czy "Last Stand of the 300", ona z kolei pojawiła się do tej pory w niewielkiej roli w filmie "Lincoln", a także w serialu "Wicked Attraction". Występ w Wiedźminie z pewnością otworzyłby im drogę do większej kariery.

  Jak myślicie, mają szansę na rolę?

  Na chwilę obecną nie poznaliśmy daty premiery serialu. Mówi się jedynie, że zdjęcia mają ruszyć w listopadzie tego roku.

  Sebastian Stan pojawi się w serialowym Wiedźminie?!

  Rewelacji w tym temacie dostarcza nam serwis "Universo The Witcher", który opublikował na swoim Instagramie informację o pojawieniu się Sebastiana Stana na przesłuchaniu do jednej z ról w serialowym "Wiedźminie" Zdaniem redaktorów aktor miałby się wcielić w postać Borcha Trzy Kawki i podobno jest o krok od podpisania kontraktu!

  Ostatni dzień zbiórki na "Pół Wieku Poezji Później"

  Niedawno informowaliśmy Was o tym, że twórcy "Pół Wieku Poezji Później" zebrali wymaganą do ukończenia produkcji kwotę. Dalej jednak można ich wesprzeć, a każda złotówka przekazana na ten cel zostanie wykorzystana na jeszcze lepsze dopracowanie projektu, poprawienie efektów specjalnych czy przygotowanie wielkiej sceny batalistycznej rozgrywającej się w murach Kaer Morhen. Jeżeli jednak chcecie pomóc, to zostało Wam niewiele czasu. Dzisiaj o północy kończy się taka możliwość.

  Superman zostanie Wiedźminem?

  Trwające już od jakiegoś czasu castingi nie przyniosły nam na chwilę obecną żadnych konkretów w sprawie zaangażowania poszczególnych aktorów do ról. Od czasu do czasu pojawiają się jednak deklaracje ze strony samych zainteresowanych sprawą. Już w marcu informowaliśmy Was, że Mark Hamill wyraził chęć zagrania Vesemira. Teraz z kolei w temacie wypowiedział się znany z roli Supermana, Henry Cavill.

  Pół Wieku Poezji Później zebrało całą kwotę!

  Jeden z najambitniejszych polskich filmów fanowskich zostanie wkrótce zrealizowany! Dzięki Wam udało się nie tylko zebrać, ale i przekroczyć wymaganą do dokończenia produkcji kwotę 25 000 zł. Budżet jest jednak zdecydowanie większy, gdyż wspomniana suma jest efektem jednej z kilku zbiórek. 

  Strony