X-men

  Disney przejmie Foxa jeszcze w tym roku?!

  Informacji w tym temacie dostarcza nam serwis Deadline. Zdaniem redaktorów fuzja Disneya i Foxa ma szansę zakończyć się jeszcze w tym roku. Wszystko ze względu na konkretne działania ze strony tego drugiego koncernu, które są wymagane by formalnie proces pchnąć do przodu. Fox przeprowadził ostatnio reorganizację na najwyższych szczeblach, powołał pięć nowych osób na stanowiska kierownicze i tym samym wypełnił jeden z zapisów umowy. Dzięki temu proces może nabrać tempa.

  Fox po raz kolejny przekłada premiery swoich widowisk

  Dla wszystkich fanów X-Menów, którzy mieli nadzieję już w lutym ujrzeć kolejne widowisko poświęcone tym bohaterom, mamy złą wiadomość. Obraz zaliczy kolejne opóźnienie i trafi do kin dopiero 7 czerwca 2019 roku. Jest to zatem kolejna zmiana daty, gdyż pierwotnie "Mroczna Feniks" miała się pojawić w kinach w listopadzie tego roku. Studio jednak zdecydowało się na dokrętki, które wymusiły przesunięcie tego terminu. Czym jest spowodowana kolejna zmiana? Tego na chwilę obecną nie wiemy.

  Trailer Dark Phoenix już jest!

  Wczoraj w sieci pojawiły się informacje, jakoby doszło do wycieku materiałów związanych z pierwszą zapowiedzią widowiska "Dark Phoenix". Od razu pojawiły się artykuły, które omawiały sceny mające ukazać się w trailerze. Studio Fox postanowiło w takiej sytuacji nie zwlekać dłużej i opublikować oficjalny materiał promujący ten film. Zapowiedź zadebiutowała na kanale "The Late Late Show" Jamesa Cordona.

  X-Meni już wkrótce pojawią się w MCU? Bob Iger nie ma wątpliwości!

  Bob Iger udzielił ostatnio wywiadu dla The Hollywood Reporter, w którym mówił o planach związanych z odzyskaniem praw do postaci X-Menów i Fantastycznej Czwórki. Dyrektor Disneya podkreślił, że ma to sens tylko w jednym przypadku, gdy X-Meni faktycznie znajdą swoje miejsce w Marvel Cinematic Universe, a nad całym procesem piecze sprawować będzie Kevin Feige. Pewne wątpliwości pojawiły się bowiem wobec zapewnień Foxa o realizacji kolejnych widowisk poświęconych poszczególnym mutantom, czyli drużynie "X-Force" i Gambitowi.

  Zdjęcia z planu dokrętek do filmu X-Men: Dark Phoenix

  Niedawno wytwórnia 20th Century Fox rozpoczęła w Montrealu realizację dokrętek do kolejnego widowiska ze świata X-Menów. W mediach społecznościowych bardzo szybko pojawiły się zdjęcia obsady.

  Widzimy na nich Jean Grey, która toczy walkę z tajemniczą przeciwniczką. Aktorki mają na sobie kombinezony do motion capture, a to oznacza, że obie doczekają się ingerencji w postaci CGI. Ciekawe wydaje się także tło wydarzeń, które może stanowić fragment statku kosmicznego.

  Premiera filmu została wyznaczona na 14 lutego przyszłego roku.

  Dokrętki do Dark Phoenix mniejsze niż zapowiadano?

  Wcześniejsze doniesienia dotyczące "X-Men: Dark Phoenix" od 20th Century Fox sugerowały, że dokrętki potrwają aż trzy miesiące. Nic dziwnego, że fani podeszli do tych informacji z wielkimi obawami. W końcu tak wielki okres czasu sugerował, że do poprawy jest naprawdę wiele. Jak się jednak okazuje, prawdopodobnie we wcześniejsze doniesienia wkradł się błąd i prace zamkną się w nieco ponad dwóch tygodniach.

  X-Meni nieprędko spotkają Avengers

  Rywalizacjia pomiędzy Disneyem, a Comcastem była zacięta, jednak po ostatniej propozycji Domu Myszki Miki, konkurent nie złożył jeszcze żadnej kontroferty. Wydaje się zatem jedynie kwestią czasu, kiedy dotąd rozdzieleni bohaterowie spotkają się na wielkim ekranie. Głosowanie w sprawie sprzedaży aktywów Foxa na rzecz Disneya ma się odbyć w drugiej połowie lipca. Czasu niby niewiele, jednak Kevin Feige najwyraźniej woli zaczekać, nim cokolwiek w tej sprawie zaplanuje.

  Ruszają prace nad kolejnym filmem z uniwersum X-Menów!

  Wytwórnia Fox najwyraźniej ma zamiar maksymalnie wykorzystać potencjał, jaki drzemie w komiksowej serii o przygodach X-Menów. Pomimo faktu, iż odbywa się właśnie proces sprzedaży studia na rzecz Disneya, coraz bardziej zaawansowane wydają się prace nad nowym widowiskiem wchodzącym jeszcze w skład istniejącego uniwersum filmowego.

  Strony