Pyrkon 2014: Fantastyczny korowód przejdzie przez Poznań

W sobotę 1 marca 2014 zapraszamy w niezwykłą podróż. Właśnie tego dnia o godzinie 14.00 z ulicy Półwiejskiej ruszy Fantastyczny Korowód na Festiwal Fantastyki Pyrkon! Przejdzie ulicą Podgórną, Wrocławską, przez Rynek i zakończy swoją trasę na Różanym Targu.

Przez ostatnie 2 lata za sprawą Pyrkonu Poznaniem rządziły Zombie. W tym roku do miasta przybywają wszystkie fantastyczne postaci! Na korowód złożą się dwie grupy. Pierwsza będzie symbolizować siłę i magię wyobraźni. Uczestnicy tej grupy, będą od początku przebrani. Smoki, rycerze, żołnierze, wróżki - ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Ich droga zakończy się w magicznym portalu.
Druga grupa to panowie i panie z garniturach, garsonkach i ciemnych okularach. Wyglądem przypominać mają agentów Matrixa. Próbują oni dogonić korowód i nie pozwolić mu na dojście do portalu.

Czternasta edycja Festiwalu Fantastyki Pyrkon odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 21-23 marca. Głównym zadaniem wydarzenia jest propagowanie literatury, filmu i gier o tematyce fantastycznej. Co roku cieszy się ono coraz większą popularnością. W poprzedniej edycji uczestniczyło 12 300 fanów fantastyki.

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/1409119746005226/?fref=ts

Więcej informacji udzieli Państwu:
Marta Ciesielska
marta.ciesielska@pyrkon.pl
Andrzej Nowak
andrzej.nowak@pyrkon.pl