Wyniki pierwszego etapu Efantastycznego Konkursu Literackiego

  Udało się, chociaż szczerze przyznamy, że do samego końca nie byliśmy pewni, czy zdążymy. Nadesłaliście nam naprawdę wiele fantastycznych tekstów, które przykuły naszą uwagę i sprawiły, że dosłownie odpłynęliśmy z Waszą pomocą do nowych światów. Zwiedziliśmy obce krainy, przyglądaliśmy się miejscom, które teoretycznie znamy, a które za sprawą Waszych wyobraźni stały się czymś nowym, wartym odkrycia. Wyruszyliśmy w przeszłość by śledzić losy niezwykłych bohaterów. Płynnie wpadaliśmy ze słowiańskich uczt na pełne morza by w obstawie wikingów brnąć ku przygodzie i rozwiązywać kryminalne zagadki. Następnie w teraźniejszości, w towarzystwie wampirów, sukkubów i przeróżnych magicznych stworzeń badaliśmy tropy by odkryć dowody zbrodni. Śniliśmy wspólnie o innych światach, lataliśmy nad miastami by ostatecznie wyruszyć w przyszłość i tam także doszukiwać się motywu, jaki kierował pewną Panią, która zdecydowała się zabić Pana.

  Naprawdę niezwykłe w tym wszystkim jest to, że daliście nam naprawdę trudny orzech do zgryzienia. Bardzo ciężko było wyłonić finałową dziesiątkę, która przejdzie dalej. Były teksty, które musieliśmy czytać po kilka razy, wielokrotnie porównywaliśmy nasze odczucia, wymienialiśmy się wrażeniami. Gdy już mieliśmy nadzieję, że zbliżamy się ku końcowi to nagle okazywało się, że opowiadań z podobną punktacją jest prawie dwa razy tyle, co powinno być. Nie mieliśmy zatem innego wyboru i raz jeszcze siedliśmy do obrad by jakoś rozstrzygnąć tę sytuację.

  Nie przedłużając jednak bardziej przejdźmy do tego, na co najbardziej czekacie, czyli wyników. Wspomnieni autorzy otrzymają od nas w tym tygodniu także maila z dokładną punktacją, a także krótką informacją związaną z Wielkim Finałem. Do drugiego etapu przechodzą:

  Martyna Staniecka "Spadek"
  Zuzanna Karbowska "Lily"
  Anna Racław "Równowaga"
  Zuzanna Hejmowska "Pani zabiła Pana"
  Aleksandra Pilch "Pieśń o małej Marou"
  Miłosz Różański "Lilie"
  Magdalena Pieńkowska "Fala"
  Wojciech Feliks "Zapach umierania"
  Sylwia Mierzejewska "Nie-szczęście"
  Sebastian Stryjak "Mechanizm"

  Serdecznie gratulujemy! Teraz nasza jurorka główna, Aneta Jadowska przyjrzy się Waszym tekstom i wybierze zwycięzców. Jesteśmy pewni, że dla niej także wybór nie będzie łatwy, dlatego też musicie uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości. Niedługo postaramy się przekazać Wam więcej szczegółów, a tymczasem dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszej zabawie.

  Przypominamy także, że po ogłoszeniu ostatecznych wyników pojawi się jeszcze głosowanie na jedno z siedmiu pozostałych opowiadań, które otrzyma nagrodę publiczności.

  Komentarze

  No Avatar
  Betti on śr., 02/01/2017 - 16:49

  Serdecznie gratuluję zwycięzcom pierwszego etapu! Szkoda, że mi się nie udało, ale mam nadzieję, że będzie jeszcze okazja aby się wykazać? Myślicie nad kolejną edycją?

  No Avatar
  tess on sob., 02/25/2017 - 00:45

  Odkryłam, że komć się zawieruszył bez odpowiedzi, więc pozwolę sobie w imieniu admina - oczywiście :) Już trwają poszukiwania jurora kolejnej edycji :)