The Lord of the Rings. Trylogia filmowa - recenzja książki do kolorowania
Każdy z nas w większym lub mniejszym stopniu zna trylogię Władca Pierścieni. Od kilkudziesięciu lat ma ona rzeszę fanów, dlatego nie trzeba było długo czekać na liczne dodatki. Kolorowanki dla dorosłych stały się popularne już ponad rok temu, a teraz ich sukces powtarzają książki do kolorowania dla fanów różnych powieści. W przypadku Władcy Pierścieni z pomocą przyszło nam wydawnictwo Akurat, które zdecydowało się na wydanie tej niesamowitej książki.

Kolorowanka zawiera liczne sceny z filmu, przedstawiające zarówno budynki i krajobrazy, jak i postaci. Muszę przyznać, że wszystko zostało bardzo wiarygodnie odwzorowane i wprawiło mnie w zachwyt jeszcze przed pokolorowaniem. Autor zadbał, aby każdy znalazł tu coś dla siebie. Pojawiają się zatem obrazki bardzo skomplikowane i szczegółowe, ale także prostsze, przeznaczone dla mniej wytrwałych osób. Szczególnie zwracają uwagę strony, które zawierają rysunek postaci oraz jedną z jej najbardziej znanych wypowiedzi. Cytat także kolorujemy sami, według własnego uznania. Możemy dać się ponieść wyobraźni lub po prostu odtworzyć barwy zapamiętane z filmów. Wszystko zależy od nas, bo bez względu na to jakie kolory wybierzemy, kolorowanki staną się piękne i niepowtarzalne.

Próbowałam kolorować różnymi przyborami, jednak najlepiej sprawdziły się zwykłe szkolne kredki. Dają one fajny, delikatny efekt i nie trzeba mieć niezwykłych zdolności, aby stworzyć coś ciekawego. Zdecydowanie odradzam używanie pisaków – papier nie jest wystarczająco gruby, co sprawia, że kolor przebija na drugą stronę. Przez to rysunki nie wyglądają korzystnie, a kartki stają się podatne na różne uszkodzenia.

Sposób wydania książki także bardzo mi się spodobał. Biała okładka z elementami szarości oraz złoty napis wyglądają niezwykle estetycznie. Umieszczono na niej rysunek, który możemy znaleźć także w środku kolorowanki. Niestety śliski papier, z jakiego jest wykonana okładka, wyklucza jej pokolorowanie. Przynajmniej mi się to nie udało, ale może to po prostu kwestia nieodpowiednich przyborów.

Kolorowanie rysunków z tej książki sprawiło mi ogromną przyjemność. Wbrew pozorom, wymagało dużego skupienia i było pracochłonne. Jednak zdecydowanie mogę przyznać, że to świetny sposób na odstresowanie się, nudny wieczór lub po prostu miłe spędzenie czasu. Jedyne czego potrzebujemy to kredki oraz trochę wyobraźni.

Sądzę, że książka do kolorowania oparta na trylogii filmowej Władca Pierścieni to świetny pomysł na prezent – nie tylko dla fanów książek Tolkiena czy adaptacji filmowych oraz osób artystycznie uzdolnionych, ale po prostu dla każdego. Gwarantuję, że ta kolorowanka przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym.

Justyna "Enistea" Rakoczy
Korekta: Matylada Zatorska

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego

dziękujemy wydawnictwu AkuratTytuł: The Lord of the Rings. Trylogia filmowa - książka do kolorowania
Autor ilustracji: Nicolette Cavin
Wydawnictwo: Akurat
Data i miejsce wydania: Warszawa 2016
Wydanie: I
Oprawa: miękka
Liczba stron: 96

Oceń: 
0
Brak głosów
Niezdefiniowany