Mój kucyk Pony. Przyjaźń to magia - recenzja

„Kto jest gotowy na trochę magii?”

Gdy byłam małą dziewczynką, zasiadałam przed telewizorem i z niecierpliwością wyczekiwałam na swoje ulubione bajki. Miałam ich kilka, ale głęboko w pamięci zapadły mi niesamowite przygody dzielnych kucyków. To właśnie od nich uczyłam się, jak odróżnić dobro od zła, jak przeżyć niesamowitą przygodę w gronie najbliższych przyjaciół. Po tylu latach nadal mam w pamięci niektóre sceny z filmów. Dzięki Wydawnictwu Egmont mogłam ponownie wejść w ten magiczny świat i przypomnieć sobie czas spędzony wśród najdroższych postaci z dzieciństwa.

Na Manhattanie zostanie wystawiony magiczny spektakl Trixie. Gdy Applejack, Rarity i Fluttershy wybierają się na przedstawienie, w Ponyville dochodzi do katastrofy. Sytuację muszą ratować kucyki, które zostały w domu. Tymczasem Discord zabiera Fluttershy i Znaczkową Ligę w niezwykłą podróż w czasie…

Jak to wszystko się skończy? O tym musicie przekonać się sami. Komiks poza mnóstwem akcji oferuje również dużo humoru i wiele słodyczy. To przykład tego, jak genialnie można przenieść historię z małego ekranu na karty powieści graficznej. Prosty, ale ciekawy scenariusz, charakterystyczne postacie i zaskakująca fabuła, która wciąga nawet najbardziej wymagających czytelników. Można odwiedzić słodki świat, w którym panuje magia, a koniki dają nam przykład, jak zdobywać przyjaciół i nie stracić ich zaufania.

Muszę również wspomnieć o przepięknych rysunkach wykonanych przez kilku autorów, którzy dorzucili od siebie nieco magii. Prosta kreska, którą posłużyli się ilustratorzy, przyciąga wzrok nawet dorosłego odbiorcy. Widać, że komiks został przygotowany z należytą starannością i nie tylko z myślą o dzieciach. Kolorowe rysunki z całą gamą barw, aczkolwiek z dominacją odcieni różu i fioletu, zwracają uwagę. Nic, tylko sama słodycz, która wybucha jak konfetti zaraz po otwarciu książki.

„Mój kucyk Pony. Przyjaźń to magia” to powrót do dzieciństwa. Nie dziwię się, że cykl o tych niezwykłych kucykach zyskał na świecie wielu fanów, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych czytelników. Wyraziste postacie, intrygująca akcja i niebanalny humor to niezapomniane połączenie fantazji i opowieści o przyjaźni. Nie wmawiaj sobie, że jesteś już za stary na takie komiksy. Bo ominie cię naprawdę fantastyczna przygoda i historie, które będziesz mógł opowiadać swoim dzieciom, a one będę cię słuchać z otwartymi buziami.

Agnieszka ‘Agido’ Michalska
Korekta: Matylda Zatorska

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
dziękujemy Wydawnictwu Egmont Polska


Tytuł: Mój kocyk Pony. Przyjaźń to magia
Autorzy: Amy Mebberson, Ted Anderson, Jeremy Whitley, Agnes Garbowska, Brenda Hickey
Tytuł oryginalny: My Little Pony – Friendship is magic
Seria: Kucyk Pony Komiks, tom 6
Wydawnictwo: Egmont Polska
Data wydania: 14 września 2016
Oprawa: miękka
Liczba stron: 96
ISBN: 978-83-2811-808-9

Oceń: 
0
Brak głosów
Niezdefiniowany