Redakcja

  Kontakt z nami:

  Administrator, kontakt z wydawnictwami Adam Kmieciak---- gotan@efantastyka.pl
  Rekrutacja rekrutacja@efantastyka.pl

   

   

  Redakcję Efantastyki tworzą:

  Adam Kmieciak "Gotan"

  W garści trzyma cały los Efantastyki, twardą ręką władając nad całością jej konstrukcji. Żadna linijka kodu przed nim nie umknie. Kiedy nie włada technomagią, zdarza mu się skupiać na sprawach bliższych ludzkiemu żywotowi – na przykład pisaniu.

  Monika Doerre "Katriona"

  Silna wojowniczka, która z tarczą w dłoni wyrusza na walkę z błędami. Jej pasją są księgi, więc im oddaje się bez reszty.

  Łukasz Pilarski "Salantor"

  Zapalony erpegowiec, wielki fan dobrych gier oraz meloman. W wolnych chwilach między ratowaniem świata i czytaniem książek tworzy nowe światy lub stara się nauczyć czegoś nowego. Zawsze zajęty przynajmniej trzema projektami naraz. Hołduje zasadzie: "Wszystko jest na swój sposób ciekawe".

  Patrycja Wołyńczuk "Pattyczak"

  Pani lodowej krainy. Miłośniczka kotów, smoków i zimowych mrozów. Kubek dobrej herbaty i książka wynagrodzą jej wszystko. Uwielbia podróżować i oglądać stare filmy. Jej życiowe motto: życie bez zajęć naukowych i literackich jest śmiercią i grobem żywego człowieka (otium sine litteris mors est et hominis vivi sepultura).

  Anna Drwal "Kresyda"

  Podstawowy składnik jej diety stanowi narrativum – być może stąd czerpie niezachwianą wiarę, że papierowa książka nigdy nie umrze; stąd także płynie jej zamiłowanie do gier fabularnych. Jako absolwentka edytorstwa stara się łamać, czego rozum nie złamie - krótko mówiąc, lubi pomagać ludziom czytać.

  Diana Cereniewicz "Mongfind"

  Ciepłolub-podróżnik. Czasem nie z własnego wyboru, ale lubi często zmieniać miejsce zamieszkania. Hobbystycznie uczy się języków, niektóre tłumaczy. Domorosły ekolog, chętnie czytuje (wszelkie) książki w formie elektronicznej. Do szczęścia brakuje jej obecnie tylko kota.

  Eryk Maliński "MoonArt"

  Nikt nie wie skąd przybył a tym bardziej nikt nie może dokładnie sprecyzować czym się zajmuje. Jedyne co wiadomo to że dzień bez grafiki komputerowej jest dla niego dniem straconym. Po za dbaniem o przyzwoity wygląd oraz sprawne funkcjonowanie Efantastyka.pl zajmuje się także modelingiem 3D, efektami specjalnymi oraz graniem na keyboardzie.

   

  Sylwia Zazulak "PersilGold"

  Szalona fanka Tima Burtona. Jej życie nie miałoby sensu bez białego kota rasy pers, kawy i Pratchetta. Jedną z pasji, oprócz czytania i zagłębiania się w fantastyczne tematy, jest chemia (oczywiście jako przedmiot szkolny ;) ). Nocny marek, chociaż lubi spać. Często zmienia kolor włosów, a na głowie nie miała jeszcze tylko zielonego.

  Angelika Wawrzyniak "Angie Wu"

  Dwudziestoczteroletnia studentka dziennikarstwa, zapalona maniaczka literatury wszelakiej, ailurofilka. Pochodząca z Kujaw rozważna romantyczka, aktualnie Łodzianka w posiadaniu wynajmowanej kawalerki. Szczęśliwie zaklepana przez pewnego przystojniaka, z którym dzieli pasję w postaci gier komputerowych, mangi "Naruto" oraz anime. Miłośniczka Kraju Kwitnącej Wiśni, pasjonatka mitologii, wiecznie niespełniona pisarka z ciągle nowymi pomysłami na autorską książkę. Wielka marzycielka z głową wiecznie w chmurach, zdecydowana na przeprowadzkę do Kanady. Amatorka kina, pasjonatka muzyki rockowej, filmowej i coverów. Zmienna, nieprzewidywalna, nieznosząca bezruchu i monotonii. Istota myśląca. Irracjonalnie wierząca, że tylko przez przypadek nie dostała listu z Hogwartu (i wciąż na niego czekająca). Uzależniona od facebooka, kwejka i - niestety - pudelka.

  Anna Chramęga "Wiedźma"

  Słowiańska dusza rodem z małego, galicyjskiego miasteczka. Miłośniczka kotów. Nie boi się pająków, ale ucieka z piskiem na widok chrząszczy majowych. I klaunów.

  Cierpi na zakupoholizm książkowy. Kupuje więcej książek niż jest w stanie przeczytać. Tłumaczy się tym, że w razie zombie-apokalipsy będzie miała czym sobie umilać czas w przerwach od zabijania kąsaczy.

  Uwielbia robić wszystko na ostatnią chwilę, dzięki czemu może bezkarnie panikować i siać zamęt gdzie popadnie.

   

  ____________________________________
   

  Zasłużeni:

   

  Anna Tess Gołębiowska

  Paulina Maria Szymborska–Karcz "Lorelay" (Thordis Ulvhjerte)

  Królowa słów lub – jak kto woli – fabryka tekstów. Na kartach Kroniki spisuje smaczki z życia dworu. Dręczy autorów. Najostrzejsze pióro Efantastyki. Przywódczyni wędrówki ludu z Północy.

  Małgorzata Gruszka "Sol"

  Dziecię północy. Kocha wszystko, co ma cztery łapy i zimny nos. W książkach lubi nie tylko słowa, ale i obrazki, zatem komiks nie jest jej obcy. Szuka kruczków, słucha lasu, zatapia się w marzeniach. W Efantastyce czaruje, plącze się gdzie popadnie i czasem nawet coś zrobi!

  Aleksandra Janik "Mefi"

  Zakochana w urban fantasy, czekoladzie i zielonej herbacie. Nieustannie wierzy, że pewnego dnia sowa przyniesie jej list z Hogwartu i będzie mogła dołączyć do Gryffindoru (choć charakterkiem bardziej pasuje do Slytherinu). Zawsze doszukuje się drugiego dna i węszy podstęp z odległości kilku kilometrów. Zapalony bibliofil. Swoją pierwszą amatorską książkę „napisała” w wieku pięciu lat i już od tamtej pory wiedziała, że w przyszłości będzie musiała trochę popracować nad stylem i portretem psychologicznym bohaterów… Ponadto wciąż nie potrafi pogodzić się z tym, że jej szafa nie jest przejściem do Narnii, i pewnie nikt by jej nie uwierzył, gdyby powiedziała, że kiedyś nienawidziła czytać.

    Marta Porwich "Nubia" Wulkan optymizmu, wszędzie jej pełno. Nawet w zwykłym drobiazgu potrafi odnaleźć powód do dobrej zabawy. Wielka miłośniczka magii (podobno ukończyła Hogwart z wyróżnieniem!). Obecnie zamieszkała w królestwie Efantastyki, gdzie zarówno realizuje się pisarsko, jak i dba o jakość tekstów innych redaktorów.
  Wojciech Kłos "Woltus" Twórca światów fantastycznych i historii z nimi związanych, gracz i mistrz gier fabularnych, samozwańczy znawca wirtualnych rzeczywistości, Wiking od miecza i topora oraz inżynier elektryk. Czy naprawdę da się to wszystko pogodzić w jednym umyśle? Jeśli tylko będzie wystarczająco szalony...

  Mariusz Sowa "Sowincho93"

  Tam gdzie pojawia się brutalność i krew zawsze znajduje się on. Pomiędzy stertami ciał szuka jednego uniwersalnego wzoru opisującego człowieka. Trzymając w jednej ręce miecz, a w drugiej pióro rusza w bój z literaturą. Działacz polityczny oraz zapalony miłośnik fantasy wspiera grono redaktorów efantastyki swoim ciętym słowem oraz opinią.

  Natalia Zdziechowska "Tala"

  Mama aniołka z diabelskimi różkami i ogonkiem, które od urodzenia zaraża miłością do książek i fantastyki. Czyta od… od… chyba od zawsze. Uwielbia gorące kakao i zagłębianie się w fascynujące światy, które autorzy wyczarowują na ekranie czytelniczej wyobraźni. Ostatnio zafascynowana steampunkowym klimatem.

  Kamila Zawadzka "Shadow"

  Wiecznie zajęta milionem spraw, z których nie pozwalają jej zrezygnować przerośnięte ambicje. Oprócz pochłaniania ksiąg zajmuje się także skrobaniem własnych tekstów (z marnymi skutkami) i fotografią. Jej największe pasje to język angielski i muzyka. W wolnym czasie pakuje plecak 

  Marta Sobiecka "Prokris"

  W dzieciństwie wyprawiła się na smoka Smauga i do tej pory nie wróciła. Do dziś zwiedza różne światy, poszukując tego, czego nie znajdzie za oknem. Gdy ma czas spisuje własne historie, które choć mało kogo zachwycają, jej dostarczają satysfakcji  i napędzają do tworzenia kolejnych. Wizjonerka, chciałaby zmieniać świat, choć nie do końca wie, jak się za to zabrać. Wierzy w siłę słowa, i w to, że jest ostrzejsze niż nóż. Związana z Bydgoskim Klubem Fantastyki Maskon, w którym nieustannie rozwija wyobraźnię.

  Maciej Mazurek "Mazur" Jedną nogą zawsze dawno, dawno temu, w odległej galaktyce. Poza zgłębianiem tajników mocy - fotograf, filmowiec, płetwonurek, oraz przyszły inżynier budowy maszyn.
  Kamil Gołębowski "Tyrsson" (Pijany Pogromca Jednorożców) I tak oto do portów Efantastyki, przy akompaniamencie potężnego sztormu zawitał młody i żądny przygód wikiński skald. Wbrew oczekiwaniom nie rzucił się ze swym ostrzem na wspaniały dwór, lecz zaproponował swe skromne usługi i nieobrobiony jeszcze talent władcom tej dumnej krainy. Jak do tej pory jego głównym zajęciem jest co prawda chlanie miodu i donośne bekanie, ale czasem zrobi coś pożytecznego.
  Jan Szymborski "Illeaden" (Czołowy jednorożec) Nadworny mag bitewny, jego obecność jest niemal tak zaskakująca jak w przypadku Hiszpańskiej Inkwizycji. Nikt nigdy nie ma pojęcia gdzie się znajduje i skąd się tam wziął. Mistrz w sztuce zwanej potocznie obijaniem się. Jednak czasem zdarza mu się coś zrobić, a jak już coś robi, to stara się to zrobić porządnie.
  Ewa Gerszewska "Striega" Strzyga – szamanka. Jedna z niewielu piśmiennych, co wbija ją w niezdrową dumę i czyni jeszcze bardziej nieznośną. Oprócz zjadliwych przypisów do cudzej twórczości, zdarza jej się nabazgrać coś własnego. Niestety, rzadko nadaje się to do czytania.
  Tomasz Misterka "Szerszeń" Człowiek z mroźnej północy. Twórca i burzyciel światów. Wędrowiec po ścieżkach i bezdrożach. Na codzień informatyk. Od święta strzelec wyborowy i włóczykij.
  Małgorzata Misterka "Mal Mrka" Przekształca słowa i dżwięki w obrazy. Maluje gdzie popadnie i czym popadnie. Deszyfratorka kolorów i poszukiwaczka między wierszowych prawd. Obiecuje, że kiedyś rozbije wszystkie lustrzane mury.

  Dawid Wiktorski "Fenrir"

  Świr fantastyczny, interesujący się wszystkim, co z gatunkiem związany. Jako iż uznał, że technologia to w końcu motor napędowy SF, zaczął studia na kierunku inżynierii materiałowej na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Prywatnie miłośnik zwierząt, zielonej herbaty i średniowiecza".

  Karolina Baran "Scarlett13"

  W celtyckich wioskach krąży pogłoska, że to arcykapłanka wicca. Nie wiadomo ile w tym prawdy, a jedyne co pewne to fakt, że  rozkochana jest w słowach i obrazach. Na co dzień czyta, słucha, patrzy, rozgryza, pochłania litery i próbuje wyciągnąć z nich jak najwięcej dla siebie. W poprzednim wcieleniu była kotką Edgara Allana Poe. Nie cierpi pisać o sobie w trzeciej osobie.

   

  Karolina "Kariolka" Burda
  Piotr "Vivaldi" Sarota
  Katarzyna "Pigmejka" Derda
  Anna "Kalevatar" Garas
  Natalia "Vatelema" Gorczowska
  Marta "Alassiel" Gulińska
  Konrad "Kondi" Guliński
  Paulina "Hagath" Jałoszyńska
  Anna "Mysza" Piotrowska
  Jolanta "Yorika" Rebejko
  Anna "Yenfri" Siczek
  Gosia "Firewarrior" Stopińska
  Edyta "Elfu" Zawada
  Konrad Staszewski