10 najlepszych gier 2018

  10 najlepszych gier 2018 (kolejność wg uznania)

  10. Dragon Ball Fighter Z

  Dotychczasowe bijatyki w uniwersum Dragon Ball były niezbyt satysfakcjonujące. Najnowsza odsłona ma przepiękną oprawę graficzną, jednocześnie serwując nam ciekawą mechanikę rozgrywki. Całość w połączeniu z naszymi ulubionymi bohaterami (Vegeta, Goku itp.), daje nam wreszcie grę na jaką czekaliśmy.

  9. Shadow of Colossus

  Gra będąca remakiem produkcji z 2006 roku. Fabuła nie uległa zbytnim zmianom, ale grafika została dostosowana do konsol nowej generacji. Dostajemy więc odświeżonego klasyka, jednak dzięki wsparciu nowej generacji konsol tytuł ten zyskał nową dusze.

  8. Far Cry 5

  Najnowsza odsłona serii przenosi nas w realia południowych Stanów Zjednoczonych (oczywiście z lekko groteskowym ich wizerunkiem). Twórcy zaserwowali nam naprawdę dobrego sandboxa z szeregiem misji pobocznych do wykonania.

  7. God of War

  Zmiana realiów gry była dla wielu fanów zaskoczeniem. Bo jak to Kratos wyruszył w krainy północy, zamiast miażdżyć wrogów Greckiego świata? Jednak przeniesienie naszego bohatera, w świat mitologii nordyckiej było fenomenalnym posunięciem. Gra od początku do końca zachwyca nas na każdym kroku .

  6.Detroit Become Human

  Quntic Dream zrobiło po raz kolejny to copotrafi robić najlepiej – połączyli film interaktywny z grą przygodową. Jak zawsze to od naszych decyzji zależy dalszy przebieg rozgrywki. Tym razem poznajemy historię 3 androidów w cyberpunkowych realiach Detriot.

  5. Marvel Spider-Man

  Jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci ze świata Marvela trafia na konsole PS4. Twórcy oferują nam naprawdę ciekawą, pełną smaczków dla fanów komiksów, historię. Rozgrywka stoi na najwyższym poziomie, a najwięcej frajdy sprawia nam śmiganie pajęczakiem pomiędzy budynkami.

  4. Assassin Creed Odyssey

  Seria o walce asasynów powróciła z nową odsłoną. W najnowszej części trafiamy w realia starożytnej Grecji. Gra została poszerzone o elementy rozgrywki rodem z klasycznych gier RPG - jak wybory moralne,czy alternatywne zakończenia.

  3. Spyro Reignited Trilogy

  Kolejny remake na naszej liście. Oto uroczy fioletowy smoczek rodem z PSX otrzymał swoje odświeżenie.

  2. Soul Calibur VI

  Znana marka na rynku bijatyk powraca do swoich korzeni. Dostajemy świetną mechanicznie rozgrywkę połączoną z bardzo dobrą fabułą – plus możliwość stworzenia swojego bohatera, czy nawet zagrania wiedźminem Geraltem.

  1. Red Dead Redemption 2

  Jakby trzymać się fabuły to nowy RDR powinien mieć numerek 0 – bo jest to prequel do RDR wydanej na konsole starej generacji . Poznajemy tu historie całego gangu Dutcha van der Linde , którego potem ścigamy w starszej odsłonie gry. Ogromny świat, ogrom możliwości i świetna rozgrywka sprawiają że ten tytuł dla mnie jest grą roku.

  Łukasz Ulwar Szczygło

  Polski