Osiem najlepszych filmów sci –fi z 2018 roku

  8. JURASSIC WORLD: FALLEN KINGDOM

  Wracamy  na wyspę, tym razem, aby ocalić dinozaury, które spowodowały tyle problemów. W najnowszej odsłonie serii erupcja wulkanu zagraża prehistorycznym mieszkańcom Isla Nubar. Oczywiście, zespół naukowców naraża się na niebezpieczeństwo, aby chronić prehistoryczne stworzenia.

  7 WRINKLE IN TIME

  Ten film to adaptacja klasyka Madeline L'Engle. Meg Murray (Storm Reid), dzięki trzem tajemniczym kobietom (pani Oprah Winfrey, Reese Witherspoon, pani Whatsit i pani Who Mindy Kaling) dowiaduje się, że jej zaginiony ojciec-astrofizyk wciąż żyje. Bohaterki ujawniają, że ​​podróżował w czasie i zaginął w innym wymiarze.

  6 SOLO: STAR WARS STORY

  Kolejny samodzielny film z uniwersum  Gwiezdnych wojen. „Solo” przedstawia historię słynnego pilota (granego przez Aldena Ehrenreicha), który powoli zostaje znanym przemytnikiem. Bohater po raz pierwszy łączy siły z Chewbaccą i Lando Calrissianem.

  5 READY PLAYER ONE

  Steven Spielberg proponuje nam  magiczną mieszankę lat 80 i futurystycznych rozrywek. W swojej adaptacji powieści Ernesta Cline'a, ukazuje przyszłość w której ludzkość znajduje ucieczkę od szarej rzeczywistości w świecie rzeczywistości wirtualnej zwanej OASIS.

  4 AVENGERS INFINITY WAR

  Jest to kolejna część ekranizacji Marvelowskiej serii, tym razem z imponującą obsadą składającą się z przedstawicieli praktycznie wszystkich, do tej pory zrealizowanych filmów. Bohaterowie muszą się zmierzyć z potężnym wrogiem, przebiegłym Thanosem, który planuje zniszczyć cały wszechświat, aby uniknąć przeludnienia na planetach.

  3 ANNIHILATION

  Natalie Portman wciela się w postać biolożki, której mąż nie powrócił z tajnej misji toczącej się w kwarantannie nazywanej The Shimmer. Występuje tam tajemnicza siła, która przejmuje południowe Stany Zjednoczone. Bohaterka dołączyła do zespołu kobiet, które udają się do Shimmer, aby zbadać dziwaczne mutacje zachodzące wewnątrz - te wkrótce zaczynają przejmować ich własne ciała i umysły.

  2 BLACK PANTHER

  Jak dotąd najlepszy film Marvela. Chadwick Boseman występuje w roli tytułowego superbohatera, który zastąpił swojego tragicznie zmarłego ojca na tronie króla Wakandy – istniejącego w ukryciu narodu afrykańskiego, który posiada bogactwo w postaci ogromnego złoża vibranium, które pozwala temu państwu być najbardziej zaawansowanym technologicznie krajem na Ziemi. Czarna Pantera musi zmierzyć się ze starym przeciwnikiem, którym jest Ulysses Klaw, oraz nowym wrogiem, który uzurpuje sobie prawo do władzy.

  1 INCREDIBLES 2

  Kontynuacja nagrodzonego Oscarem filmu Pixara z roku 2004 ponownie skupia się na rodzinie Parr, pozornie normalnych Amerykanach, którzy są potajemnie superbohaterami (prowadzonymi przez Mr. Incredible i jego żonę Elastigirl). Tym razem jednak Elastigirl dostaje pracę w  korporacji, która ma umożliwić jej ratowanie świata. Tymczasem jej mąż pozostaje w domu, gdzie musi się skupić na nowym, niezwykle wymagającym zadaniu, jakim jest... opieka nad dziećmi.

  Łukasz Ulwar Szczygło
  Korekta: Adam Gotan Kmieciak

  Polski