Wszystkie teksty

  Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera

  Zack Snyder dopiął swego! Po ponad trzech latach dostaliśmy możliwość ujrzenia na ekranie jego wersji „Ligi Sprawiedliwości". Trwający około czterech godzin film nie jest co prawda dokładnie tym obrazem, który miał się pierwotnie pojawić w kinach, jednak z całą pewnością prezentuje nam oryginalne spojrzenie reżysera na tę historię. Czy jednak to wystarczy, by zatrzeć złe wspomnienia po widowisku, jakie zaoferował nam w 2017 roku Joss Whedon?

  Zostaliśmy (e)fantastycznymi Mikołajami! Wspólnie

  Wszystkich, którzy przyłączyli się do naszej akcji, chcemy zapewnić – to, do czego się przyczyniliście, to było sprawienie dwunastce dzieci czystej, niesamowitej radości.

  Kepler 62 część trzecia: Podróż i Kepler 62 część czwarta: Pionierzy

  Rynek pełen jest powieści traktujących o młodych bohaterach, którzy muszą podjąć się misji niemożliwych, aby tylko uratować świat. Dlatego też zaprezentowanie czegoś nowego w tak mocno eksploatowanym temacie równa się z cudem. „Kepler 62 część trzecia: Podróż” i „Kepler 62 część czwarta: Pionierzy” to historie, które nie są szczególnie odkrywcze i nie wnoszą powiewu świeżości do tego gatunku, ale z całą pewnością zasługują na uwagę czytelników, zwłaszcza tych młodszych.

  I Ty możesz zostać (e)fantastycznym Mikołajem!

  Te święta będą inne niż wszystkie. Niektórych osób zabraknie przy świątecznych stołach, a te z powodu kryzysu będą zastawione skromniej. Część osób nie spotka się ze swoimi rodzinami – dla ich bezpieczeństwa lub z powodu obostrzeń. Ale są osoby, dla których Gwiazdka może być dniem wyjątkowo smutnym, ponieważ do Świętego Mikołaja nie dochodzą ich listy…

  Czy androidy mogą mówić po polsku? Recenzja filmu „(Nie)Sprawna”

  Androidy to temat, który niezwykle często powraca w książkach, filmach czy serialach science fiction. W ostatnich latach motyw pojawił się m.in. w „Westworld” oraz w „Wychowanych przez wilki”.  Z jednej strony ma on swoich wiernych fanów, a z drugiej – sięganie po tę tematykę wiąże się z ryzykiem, że widz stwierdzi, że to wszystko już było. Jak z wyzwaniem poradził sobie polski twórca offowy, Adam Nowak, w swoim najnowszym filmie „(Nie)Sprawna”?

  Tron Tyrana

  Pisanie recenzji książki, która jest finałem pewnej większej historii jest wyzwaniem dość trudnym. Warto choćby wspomnieć, że kłopotem może być ocenienie czegoś, co przez ostatnie lata zbudowało wokół siebie naprawdę wielkie oczekiwania. W takich sytuacjach mam zawsze pewien problem, gdyż obawiam się, że mogę niektóre elementy potraktować niesprawiedliwie. Na przykład oczekiwać od autora, że zrobi coś, a ten postanowi uczynić zupełnie inaczej. Niemniej jednak zawsze staram się ponad własne wyobrażenia przekładać to, co pisarz chce przekazać.

  Marzenie o pełnym metrażu u boku androidki. Wywiad z Tomaszem Sobczakiem

  Tomasz Sobczak w „(Nie)Sprawnej” wciela się w Adriana, kontrolera zajmującego się m.in. serwisowaniem niesprawnych androidów. Z Adamem Nowakiem współpracował już w filmie „Angel.A”, gdzie wcielił się w Horusa, czyli twórcę tytułowej bohaterki. Jego aktorskie portfolio jest imponujące – był związany m.in. z Centrum Sztuki przy Teatrze Dramatycznym w Legnicy, Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy , Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Grupą Artystyczną Ad Spectotores we Wrocławiu i Łaźnią Nową w Krakowie.

  Piter. Bitwa bliźniaków

  Nie powiem bym uchodziła ze ekspertkę od Uniwersum Metro, gdyż swoją przygodę z książkami wchodzącymi w jego skład rozpoczęłam stosunkowo niedawno. Jedno mogę jednak przyznać wprost, zaciekawiły mnie do tego stopnia, że obecnie staram się nadrabiać wszelkie pozycje, które tylko wpadną w moje ręce. „Pitera” miałam zamiar przeczytać później, jednak tak się złożyło, że w naszej redakcji pojawił się tom trzeci, a nikt specjalnie czasu nie miał by się z nim zmierzyć.

  Wywiad z Trudi Canavan

  Trudi Canavan to australijska pisarka i laureatka prestiżowej nagrody "Aurealis" za opowiadanie "Szepty Dzieci Mgły". Autorka dała się poznać w naszym kraju za sprawą kilku powieści, które znalazły rzeszę oddanych czytelników. Niedawno mieliśmy okazję zamienić z nią kilka słów. Co jest dla niej motywacją do pisania? Jakie książki preferuje? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszym wywiadzie.

  Wehikuł czasu - Dragon Ball w Polsce

  Strony