Recenzje

  Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera

  Zack Snyder dopiął swego! Po ponad trzech latach dostaliśmy możliwość ujrzenia na ekranie jego wersji „Ligi Sprawiedliwości". Trwający około czterech godzin film nie jest co prawda dokładnie tym obrazem, który miał się pierwotnie pojawić w kinach, jednak z całą pewnością prezentuje nam oryginalne spojrzenie reżysera na tę historię. Czy jednak to wystarczy, by zatrzeć złe wspomnienia po widowisku, jakie zaoferował nam w 2017 roku Joss Whedon?

  Kepler 62 część trzecia: Podróż i Kepler 62 część czwarta: Pionierzy

  Rynek pełen jest powieści traktujących o młodych bohaterach, którzy muszą podjąć się misji niemożliwych, aby tylko uratować świat. Dlatego też zaprezentowanie czegoś nowego w tak mocno eksploatowanym temacie równa się z cudem. „Kepler 62 część trzecia: Podróż” i „Kepler 62 część czwarta: Pionierzy” to historie, które nie są szczególnie odkrywcze i nie wnoszą powiewu świeżości do tego gatunku, ale z całą pewnością zasługują na uwagę czytelników, zwłaszcza tych młodszych.

  Czy androidy mogą mówić po polsku? Recenzja filmu „(Nie)Sprawna”

  Androidy to temat, który niezwykle często powraca w książkach, filmach czy serialach science fiction. W ostatnich latach motyw pojawił się m.in. w „Westworld” oraz w „Wychowanych przez wilki”.  Z jednej strony ma on swoich wiernych fanów, a z drugiej – sięganie po tę tematykę wiąże się z ryzykiem, że widz stwierdzi, że to wszystko już było. Jak z wyzwaniem poradził sobie polski twórca offowy, Adam Nowak, w swoim najnowszym filmie „(Nie)Sprawna”?

  Tron Tyrana

  Pisanie recenzji książki, która jest finałem pewnej większej historii jest wyzwaniem dość trudnym. Warto choćby wspomnieć, że kłopotem może być ocenienie czegoś, co przez ostatnie lata zbudowało wokół siebie naprawdę wielkie oczekiwania. W takich sytuacjach mam zawsze pewien problem, gdyż obawiam się, że mogę niektóre elementy potraktować niesprawiedliwie. Na przykład oczekiwać od autora, że zrobi coś, a ten postanowi uczynić zupełnie inaczej. Niemniej jednak zawsze staram się ponad własne wyobrażenia przekładać to, co pisarz chce przekazać.

  Piter. Bitwa bliźniaków

  Nie powiem bym uchodziła ze ekspertkę od Uniwersum Metro, gdyż swoją przygodę z książkami wchodzącymi w jego skład rozpoczęłam stosunkowo niedawno. Jedno mogę jednak przyznać wprost, zaciekawiły mnie do tego stopnia, że obecnie staram się nadrabiać wszelkie pozycje, które tylko wpadną w moje ręce. „Pitera” miałam zamiar przeczytać później, jednak tak się złożyło, że w naszej redakcji pojawił się tom trzeci, a nikt specjalnie czasu nie miał by się z nim zmierzyć.

  Żelazny Kruk. Gniazdo

  Wszystko, co ma początek, ma też swój koniec. Nie inaczej jest w przypadku książek. Nawet najciekawsza, najdłuższa przygoda musi w końcu znaleźć swój finał i chociaż czasami trudno nam się rozstać z bohaterami, a nasz umysł robi naprawdę wiele, aby odwlec zakończenie, pewnych kwestii po prostu nie przeskoczymy. Zawsze zwycięży ciekawość i – chcąc nie chcąc – dobrniemy do tych kilku liter układających się w słowo „koniec”.

  Angel.A

  Wiedźmin (odcinki 1 - 3)

  Lennart Malmkvist i osobliwy mops Buri Bolmena (Lars Simon)

  Każdy z nas przynajmniej raz spotkał się w swoim życiu z jakąś dziwną, czasami wręcz niewyobrażalną sytuacją. Mogło to być przypadkowe natknięcie się na swojego ukochanego idola w galerii handlowej, wygrana w Lotto, bądź zupełnie inna akcja, która jeszcze przez długi czas tkwiła w Waszej pamięci. Lennart Malmkvist, bohater powieści "Lennart Malmkvist i osobliwy mops Buri Bolmena" autorstwa Larsa Simona może śmiało rzec, że jest prawdziwym specjalistą od niewyjaśnionych i przedziwnych sytuacji.

  Zbrodnia po Irlandzku (Aleksandra Rumin)

  Czasami odczuwam lekki przesyt książkami związanymi bezpośrednio z fantastyką. Nic w tym dziwnego, każdy od czasu do czasu lubi zaznać pewnej odmiany. Zastanawiałem się tylko co takiego wziąć na warsztat by z jednej strony wciągnąć się w pasjonującą lekturę, z drugiej natomiast nie doszukiwać żadnych odniesień do gatunku, o którym chciałem na chwilę zapomnieć. Zrządzeniem losu w moje ręce wpadła „Zbrodnia po Irlandzku” Aleksandy Rumin. Przyznam bez bicia, że tym co mnie w głównej mierze skłoniło do zapoznania się z twórczością autorki była okładka powieści.

  Strony