Kate Daniels - kobieta, której boją się nawet wilkołaki.

  Przeglądając artykuły i recenzje na Efantastyce spostrzegłam, iż nie ma tu żadnej wzmianki o moim ulubionym cyklu, a mianowicie przygodach Kate Daniels autorstwa Ilony Andrews.
  Polski czytelnik miał szansę zapoznać się z wykreowanym przez Andrews uniwersum dzięki staraniom wydawnictwa Fabryka Słów. Jak do tej pory, do polskich księgarń trafiły cztery pierwsze tomy serii, mianowicie:
  1) Magia kąsa
  2) Magia parzy
  3) Magia uderza
  4) Magia krwawi.

  W oryginale tomów przygód Kate jest już siedem, a doliczyć do tego trzeba jeszcze opowiadania oraz książki uzupełniające cykl, których głównymi bohaterami są inne postacie znane z serii.

  Ilona Andrews w swej twórczości zabiera czytelnika do Atlanty przyszłości (gdzieś tak około roku 2040), w której ludzie muszą sobie radzić z codzienną walką pomiędzy magią a technologią. Wszystko to dlatego, iż lata wcześniej magia powróciła do świata i teraz nawiedza go falami, burząc wieżowce, strącając z nieba samoloty, zatrzymując silniki, a w zamian budząc potwory z sennych koszmarów.
  Główną bohaterką cyklu jest wspomniana wyżej Kate Daniels, początkowo rycerz Zakonu pomagającego w przetrwaniu zwykłym mieszkańcom. Kate skrywa pewną tajemnicę, której ujawnienie mogłoby bardzo źle skończyć się nie tylko dla niej samej.
  To tylko krótki wstęp, ogólnie mówiący o fabule stworzonej przez Ilonę Andrews. Ale jeśli jesteś fanem urban fantasy, lubisz silne kobiety, dobrą akcję, żartobliwe dialogi, nowe spojrzenie na zmiennokształtnych oraz wampiry w Twej biblioteczce nie może zabraknąć cyklu o Kate Daniels.