Skarb Szeptuchy - powieść Pati Maczyńskiej

  W literaturze oraz kulturze możemy odnaleźć wiele przykładów nietypowych rodzin. Chociażby rodzina Addamsów – ekscentryków, mieszkająca w na wpół zdewastowanym domu nieopodal cmentarza, czy też rodzina Iniemamocnych – superbohaterów, którzy pewnego dnia muszą wykorzystać swoje ukryte, niezwykłe moce. Do tego grona warto też zaliczyć rodzinkę Sjenów-Sowińskich z książki Pati Maczyńskiej ,,Skarb Szeptuchy”.

  Autorka opisała ich perypetie na tle regionalnych legend oraz podań, a akcję umieściła w wielu różnych lokalizacjach, takich jak Roztocze czy też Nałęczów. Jej opowieść pełna jest niezwykłych zwrotów akcji, niespodziewanych postaci oraz… stworów. Intrygujący okazuje się już sam prolog, który dzieje się w roku 237 n.e., w Noc Kupały, gdzie główną bohaterką jest niejaka Tomira. Tomira to młoda kobieta – poznajemy ją gdy niesie tajemniczą szkatułkę. W niej właśnie ukryty jest tytułowy skarb.

  Co jest zatem ,,Skarbem Szeptuchy”. Jak potoczą się losy zwariowanej rodzinki Sjenów-Sowińskich? Czy uda im się odkryć, co zawiera osobliwe pudełko?

  Książka Pati Maczyńskiej trzyma w napięciu aż do ostatniej strony. Mówi również o bardzo istotnych kwestiach dotyczących rodziny, zaufania oraz radzeniu sobie z przeciwnościami. Finał owej niezwykłej historii okaże się zaskakujący. Warto się o tym przekonać.

  Parę słów o autorce:

  http://autorzy365.pl/przygoda-czeka-tuz-za-rogiem-wywiad-z-pati-maczynska_a5848