Ciekawostki

  Papież Franciszek modli się, by sztuczna inteligencja nie zagroziła ludzkości

  Sztuczna Inteligencja powoli zaczyna towarzyszyć nam w różnych obszarach naszego życia. Nie mamy co prawda jeszcze do czynienia z systemami, które mogłyby się kojarzyć z tworami znanymi nam z powieści, filmów czy też gier, ale wszystko wskazuje na to, że tylko kwestią czasu jest, kiedy nastąpi taki krok. Papież Franciszek modli się by w technologia pozostała w służbie ludzkości i do tego samego zachęca wiernych.

  Nowe wilki w stadzie K.I.D.S. – Mistrzowie z Lans Macabre i influencerzy organizują zdalną sesję RPG dla pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka

  Już 16 czerwca, o 16:00, odbędzie się wyjątkowa, zdalna sesja RPG z udziałem Influencerów, która zakończy program „Wilka Przygoda” – cykl sesji gier fabularnych online, umilających czas byłym i obecnym pacjentom Centrum Zdrowia Dziecka w trudnym czasie globalnej izolacji. Organizatorem spotkania jest Fundacja K.I.D.S oraz grupa kreatywna Lans Macabre. Program „Wilka przygoda” to kontynuacja akcji #DołączDoStada, której celem jest wsparcie wdrożenia rozwiązań telemedycznych w Centrum Zdrowia Dziecka.

  Salazar Slytherin istnieje naprawdę. To azjatycka żmija

  Zespół naukowców z Indii po odkryciu nowego gatunku węża postanowił go nazwać imieniem Salazara Slytherina.

  Zakończenie filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" miało wyglądać inaczej? Aktor komentuje!

  Zeszłoroczna odsłona "Gwiezdnych wojen" nie wszystkim przypadła do gustu. Jak się okazuje, widowisko miało mieć zupełnie inne zakończenie, które zostało zmienione na tydzień przed premierą!

  USA toczy wojnę handlową z... Wakandą?

  Tytuł może i brzmi absurdalnie, jednak z powodu błędu jednej osoby, w internecie rozeszła się wieść, jakoby USA utrzymywało stosunki dyplomatyczne i handlowe z fikcyjnym państwem znanym z kart komiksów Marvela. W dodatku próba naprawienia tego błędu wywołała kolejną falę żartów ze strony internautów.

  Matrix 4 to od teraz film o... lodach?

  Serwis Production Weekly podzielił się z czytelnikami małą ciekawostką związaną z pracą nad nową odsłoną Matrixa. Okazuje się, że roboczy tytuł filmu brzmi "Project Ice Cream" (Projekt lody).

  Fani uhonorowali Iron Mana pomnikiem!

  "Avengers: Endgame" zamknęło pewien bardzo istotny rozdział w historii Marvel Cinematic Universe. Fani postanowili z tego powodu uczcić pamięć bohatera, który to wszystko zapoczątkował. Uwaga! Poniżej znajdują się spoilery z filmu!

  Odkryta przez TESS planeta nadaje się do życia?

  TESS, czyli Transiting Exoplanet Survey Satellite to supernowoczesny teleskop, który od roku znajduje się na ziemskiej orbicie i służy naukowcom do badania kosmosu. Jak się okazało, przy jego pomocy NASA odkryła właśnie planetę posiadającą potencjalnie idealne warunki do powstania życia i to znajdującą się zaledwie 31 lat świetlnych od Ziemi!

  Maraton filmów Marvela z szansą na zdobycie 1000 dolarów?!

  Jeżeli zastanawialiście się kiedyś czy bylibyście w stanie obejrzeć wszystkie do tej pory wypuszczone filmy Marvel Cinematic Universe (z pominięciem "Kapitan Marvel"), a przy okazji przebywacie obecnie w USA to nadarza się super okazja, aby to sprawdzić. Śmiałkowie, którzy dokonają tego czynu mogą zdobyć 1000 dolarów i masę nagród dodatkowych.

  Zabawka zdradza prawdziwą tożsamość towarzysza Kapitan Marvel?

  Już ósmego marca na ekrany kin wejdzie od dawna oczekiwana produkcja poświęcona postaci "Kapitan Marvel". Widzowie, którzy mieli okazję już ją widzieć na pokazach testowych są zgodni, że widowisko kradnie zwłaszcza jeden, czworonożny bohater. Czy wypuszczona właśnie zabawka zdradza jego prawdziwą tożsamość?