Komiksy

  Zmarł Papcio Chmiel, twórca Tytusa, Romka i A'Tomka

  Początek 2021 roku przyniósł nam bardzo smutną wiadomość. W wieku 97 lat zmarł Henryk Jerzy Chmielewski, czyli doskonale nam znany Papcio Chmiel, twórca przygód Tytusa, Romka i A'Tomka. Miał 97 lat.

  Komiksy DC z polskimi motywami na okładce!

  Naprawdę oryginalnym i ciekawym podejściem wykazało się wydawnictwo Egmont, które we współpracy z polskimi artystami przygotowało kolekcję komiksów DC prezentujących na okładkach superbohaterów na tle charakterystycznych dla naszego kraju obiektów.

  Reboot maski z kobietą w roli głównej?

  Z okazji dwudziestej piątej rocznicy serii komiksów „The Mask”, założyciel Dark Horse Comics, Mike Richardson w rozmowie z magazynem The Forbes powiedział, że chętnie zobaczył by na ekranach kin reboot słynnego filmu z 1994 roku. Tym razem miałby być bliższy duchowi papierowego oryginału.

  "Sandman" doczeka się ekranizacji

  Wygląda na to, że fani serii komiksów „Sandman” autorstwa Neila Gaimana w końcu doczekają się ekranizacji kultowego dzieła. Netflix oficjalnie zamówił 10-odcinkowy serial z jednym dodatkowym epizodem. Pierwszy sezon ma przedstawiać wydarzenia znane z Preludiów i Nokturnów.

  Marvel. Superbohaterki. 65 kobiet, które zmieniły losy wszechświata!

  Bardzo ciekawą propozycję dla fanów superbohaterek przygotowało wydawnictwo Egmont. "Marvel. Superbohaterki. 65 kobiet, które zmieniły losy wszechświata" to pozycja, która udowadnia, że silne kobiety od dawna brały aktywny udział w tworzeniu niezapomnianych historii, z których obecnie garściami czerpie Marvel Cinematic Universe.

  Nadciągają Armie Zdobywcy

  Studio Lain wyda album Armie zdobywcy Jeana-Claude'a Gala (ilustracje) i Jeana-Pierre'a Dionneta (scenariusz). Premiera planowana jest na połowę grudnia.

  Egmont z zapowiedziami wydawniczymi

  Pomimo tego, że dopiero mamy listopad, wydawnictwo Egmont ujawniło już listę premier na pierwszy miesiąc nadchodzącego roku.

  Marie Severin nie żyje

  W wieku 89 lat zmarła Marie Severin, długoletnia weteranka komiksowego świata, która współpracowała ze Stanem Lee przy stworzeniu postaci Spider-Women. Była jedną z pionierek komiksowych historii, w których główne role odgrywały kobiety.

  Komiksowy prequel "Kapitan Marvel" ujawni co się działo z bohaterką?

  Wydawnictwo Marvel ogłosiło, że już w listopadzie pojawi się komiks "Kapitan Marvel Prelude", w którym otrzymamy kilka wskazówek dotyczących tego, co się mogło dziać z Carol Danvers już po wydarzeniach, które poznamy z jej solowego filmu.

  Harley Quinn i Poison Ivy wzięły ślub?

  Harley Quinn i Poison Ivy w ostatnich latach łączyły coraz bardziej zażyłe stosunki. Teraz okazuje się, że bohaterki wzięły ślub!