Andrzej Sapkowski ma dzisiaj urodziny!

  Twórca książek o przygodach Geralta z Rivii i jeden z najbardziej cenionych na świecie polskich pisarzy fantasy, świętuje dzisiaj swoje urodziny. Andrzej Sapkowski kończy 70 lat!

  Mało jest twórców, którzy mogą pochwalić się tak wielkimi sukcesami. Postać Geralta z Rivii znana jest obecnie na całym świecie, a to właśnie seria książek o Wiedźminie stała się jednym z kamieni milowych w polskiej fantastyce. Andrzej Sapkowski nie spoczął jednak na jednej serii i udowodnił, że lubi eksperymentować z różnymi realiami. Wydana w 2009 roku "Żmija" czy "Trylogia husycka" znane są chyba każdemu miłośnikowi polskiej literatury fantasy.

  Pisarz urodził się i po dziś dzień mieszka w Łodzi. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad 20 języków, a twórczość posłużyła jako podstawa do realizacji serii komiksów, gry fabularnej, a także filmu kinowego i serialu o przygodach Geralta z Rivii. Dwie ostatnie z wymienionych produkcji nie zapisały się zbyt dobrze w historii. Na szczęście złe wrażenie wymazała gra, która podbiła rynek nie tylko polski, ale i zagraniczny.

  W 2012 roku otrzymał od ówczesnego ministra kultury, Bogdana Zdrojewskiego Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

  Cała redakcja serwisu Efantastyka.pl składa Panu Andrzejowi najlepsze życzenia!

  Foto: Niccolò Caranti / Wikiepdia