Angel.A doczeka się spin-offa!

  Tworzony przez naszych rodaków niezależny projekt „Angel.A” doczeka się przynajmniej jednego spin-offa! Zdjęcia do krótkometrażowego obrazu rozgrywającego się w tym samym filmowym uniwersum ruszą już w listopadzie.

  W zeszłym roku informowaliśmy Was o rozpoczęciu prac nad polskim filmem, który zabierze widzów do ciemnego i postapokaliptycznego świata przyszłości, w którym sztuczna inteligencja pełni służebną rolę wobec człowieka. Ludzie i świat przez nich ożywiony dzielą się na frakcje, nikt nie może czuć się bezpiecznie.

  Twórcom udało się zebrać wymagane środki, by ukończyć film w formie krótkometrażowego, trwającego pół godziny widowiska. Filmowcy uznali jednak, że chcą maksymalnie wykorzystać potencjał tworzonego przez siebie dzieła i postanowili zawalczyć o wsparcie ze strony producenta, który pomógłby im rozwinąć projekt. W tym celu stworzyli koncepcję „SI Universe”, a jeszcze w tym roku rozpoczną się zdjęcia do pierwszej krótkometrażowej produkcji zatytułowanej "EVA", która ma zademonstrować jakość, w jaką ekipa Adama Nowaka celuje w swoim głównym filmie.

  W projekcie w tytułowej roli wystąpi Agnieszka Kawiorska, którą widzowie mogą kojarzyć z takich seriali, jak: „Glina”, „Na dobre i na złe”, „Klan”, „M jak Miłość” czy „Komisarz Alex”. Aktorka zagrała także w głośnym filmie Władysława Pasikowskiego „Pitbull. Ostatni pies”. Ponadto na ekranie ujrzymy Adriana Wajdę. Za charakteryzację będzie odpowiadać Agnieszka Jońca, która już od osiemnastu lat działa w zawodzie.

  Poniżej prezentujemy Wam opis fabuły nowego filmu.

  Przyszłość. Pojawienie się sztucznej inteligencji z początku wywołało entuzjazm. Androidy nie tylko wyglądały jak ludzie, ale nie męczyły się i można było je wykorzystać do wykonywania najcięższych prac. Ludzie wierzyli, że „nowa automatyzacja”, jak później nazwano ten okres, będzie czasem, w którym ludzie wspierani przez maszyny będą mieć więcej czasu dla swoich najbliższych, a także, że jakość życia stopniowo ulegać będzie poprawie. Tymczasem każde zmiany mają swoich wygranych i przegranych w strukturze społecznej. Jedni się bogacą, drudzy, w dynamicznie formującej się nowej rzeczywistości, stają się coraz bardziej zbędni. Wygranymi okazały się wielkie korporacje, które jako właściciele nowej technologii zaczęły w swoich rękach coraz bardziej kumulować wszelkie owoce gospodarczego wzrostu. Jednak im większa koncentracja majątku i dochodu z wzrostu wywołanego postępem technicznym, tym większa liczba przegranych w nowej rzeczywistości. Rozwój technologii okazał się klęską humanizmu. Katastrofa ekologiczna wywołana przez firmowaną przez korporacje politykę eksploatującą środowisko, liczne wojny o kurczące się zasoby naturalne, rozszerzające się zjawisko, które swego czasu John Maynard Keynes nazwał bezrobociem technologicznym, powiększające się nierówności stające się świetnym podglebiem dla rosnącego w siłę rasizmu i wszelkich innych uprzedzeń. W tym dystopijnym świecie jedynym prawem jest zysk, a androidy stopniowo zastępują ludzi pozostawiając ich bez środków do życia. Zmęczony rutyną urzędnik państwowy zostaje wysłany by wyjaśnić dlaczego nowoczesny android imieniem Eva przestał pojawiać się w miejscu pracy. Spotkanie z nią będzie okazją dla obojga by przemyśleć swoje życie i dokonywane w nim wybory.

  Po więcej szczegółów zapraszamy tutaj.